CNN Prima News Daniel Kroupa

Daniel Kroupa

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Kroupa“

Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho

5. února 2023 23:24

Během letošních oslav 28. října bude státní vyznamenání udělovat již nově zvolený prezident Petr Pavel, který v březnu na Hradě vystřídá Miloše Zemana. Někteří politici očekávají, že v případě státních vyznamenání se postoj i preference nové hlavy státu výrazně změní. Starostové již prostřednictvím poslankyně Barbory Urbanové navrhli několik konkrétních jmen. Nechybí mezi nimi Jiří Brady, Věslav Michalik či Karel Kovář (lépe známý jako Kovy).

Komentátoři: Základna USA byl komunikační úlet. Díky pomoci Ukrajině už nejsme za sobce

17. dubna 2022 14:44

Případnému rozhodnutí o umístění americké vojenské základny na území České republiky musí předcházet široká veřejná debata. „Bylo to spíš nějaké přání,“ zhodnotil v pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Martin Komárek. Také podle politologa Daniela Kroupy byla slova ministryně obrany Jany Černochové (ODS) nešťastná.

Sledujte ZÁZNAM Partie Plus: Zvládá vláda inflaci? A jak se vyvíjí válka na Ukrajině?

15. dubna 2022 09:59

Ceny v České republice rostou nejrychleji za poslední čtvrtstoletí. Inflace však ještě neřekla poslední slovo. Jak má se zdražováním pomoci stát a kde jsou naše možnosti? V nedělní Partii PLUS odpoví politolog Daniel Kroupa a komentátor Martin Komárek. Další hosté se mimo jiné budou věnovat válce na Ukrajině a prezidentským volbám ve Francii.

Schmarcz: Fiala musí Zemanovi ukázat, že není jako Babiš a nenechá si mluvit do ministrů

17. listopadu 2021 23:29

Budoucí premiér Petr Fiala (ODS) nesmí Zemanovi ustupovat a musí si v otázce svých ministrů stát za svým. Ukázal by tak, že není jako dosluhující vládní šéf Andrej Babiš (ANO), řekl komentátor Info.cz Martin Schmarcz ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle politologa Daniela Kroupy je Fiala kvůli Zemanovu odporu k jednomu z kandidátů na ministra v nezáviděníhodné situaci.

Silný hlas: Mnozí čekali, že se komunisté nedostanou ani do Parlamentu, řekl Kubáček

5. června 2020 21:06

Volby v roce 1990 byly spojené s velkou euforií. Mnoho lidí od nich očekávalo zásadní změny. Byly to ostatně první svobodné volby od roku 1946. Dnes se o událostech před 30 lety mluví jako o svátku demokracie. Co nám zbylo z tehdejších ideálů? Na toto téma diskutovali v pořadu Silný hlas Markéty Fialové filozof a politolog Daniel Kroupa a ředitel Sociologického ústavu Akademie věd Tomáš Kostelecký.