CNN Prima News Daniel Kroupa

Daniel Kroupa

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Kroupa“

Pospíšil: Pavel má v Bruselu respekt, sklidí potlesk. Podle Kroupy už nebudeme za potížisty

Petr Pavel je v Bruselu znám, byl respektovanou osobností NATO, má za sebou úspěšnou misi. A tak na něj budou nejen politici, ale také úředníci Evropské unie, nahlížet jako na kolegu, sklidí potlesk. Tak v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hodnotil budoucí vztahy mezi novým prezidentem a Evropským parlamentem (EP) europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Politolog Daniel Kroupa doplnil, že díky Pavlovi nebude Česko vnímáno jako potížista.

Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho

Během letošních oslav 28. října bude státní vyznamenání udělovat již nově zvolený prezident Petr Pavel, který v březnu na Hradě vystřídá Miloše Zemana. Někteří politici očekávají, že v případě státních vyznamenání se postoj i preference nové hlavy státu výrazně změní. Starostové již prostřednictvím poslankyně Barbory Urbanové navrhli několik konkrétních jmen. Nechybí mezi nimi Jiří Brady, Věslav Michalik či Karel Kovář (lépe známý jako Kovy).

Schmarcz: Fiala musí Zemanovi ukázat, že není jako Babiš a nenechá si mluvit do ministrů

Budoucí premiér Petr Fiala (ODS) nesmí Zemanovi ustupovat a musí si v otázce svých ministrů stát za svým. Ukázal by tak, že není jako dosluhující vládní šéf Andrej Babiš (ANO), řekl komentátor Info.cz Martin Schmarcz ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle politologa Daniela Kroupy je Fiala kvůli Zemanovu odporu k jednomu z kandidátů na ministra v nezáviděníhodné situaci.

Silný hlas: Mnozí čekali, že se komunisté nedostanou ani do Parlamentu, řekl Kubáček

Volby v roce 1990 byly spojené s velkou euforií. Mnoho lidí od nich očekávalo zásadní změny. Byly to ostatně první svobodné volby od roku 1946. Dnes se o událostech před 30 lety mluví jako o svátku demokracie. Co nám zbylo z tehdejších ideálů? Na toto téma diskutovali v pořadu Silný hlas Markéty Fialové filozof a politolog Daniel Kroupa a ředitel Sociologického ústavu Akademie věd Tomáš Kostelecký.