reklama

Dastík vyhrál bitvu o život a teď hledá své doma

Věřím, že každá bytost má někde svoji spřízněnou duši. Takovou, která bere nedostatky a dost možná je ani jako nedostatky nevidí, a nebo jí přijdou vlastně roztomilé. Takovou, která bezpodmínečně přijímá to, kde by někdo jiný řekl „tohle není nic pro mě“. Takovou, která pofouká, co zrovna bolí. A taky věřím, že bytosti, které se mají potkat, se jednou potkají.

reklama

Věřím, že každá bytost má někde svoji spřízněnou duši. Takovou, která bere nedostatky a dost možná je ani jako nedostatky nevidí, a nebo jí přijdou vlastně roztomilé. Takovou, která bezpodmínečně přijímá to, kde by někdo jiný řekl „tohle není nic pro mě“. Takovou, která pofouká, co zrovna bolí. A taky věřím, že bytosti, které se mají potkat, se jednou potkají.

Ale někdy se tomu musí trochu pomoci, a tak vás dnes přicházím poprosit, abyste hledali se mnou. Protože jeden z našich nejstatečnějších svěřenců svou spřízněnou duši právě teď vyhlíží.

Dastíkův začátek nebyl pěkný. Co se stalo před tím, než se doplazil pro pomoc k cizím lidem na zahradu, nám nikdy neřekl. Od koho přišla rána, která poranila páteř a způsobila nepohyblivost zadních končetin, se už nikdy nedozvíme.

Tam někde na té zahradě by se ten příběh měl asi otočit. Ale neotočil. Dasty byl převezen do záchytných kotců, kde přišlo jen bolestné čekání. Možná na zázrak, možná na to, až bude mít veterinář čas přijet s poslední injekcí.

Nakonec ale naděje dorazila. Dasty si sbalil batůžek a přijel k nám. Než odjel, stihl si do batůžku ovšem přibalit ještě parvovirózu.

Na veterinárním stole nám tak ležel roční pes s úrazem páteře a smrtelnou parvou. Bylo to asi poprvé, kdy jsme z úst naší veterinářky slyšeli ‚ten pes je na utracení, ale zkusíme zabojovat‘.

Dastík vyfasoval jednu z našich nejlepších dočaskářek Ivetku a Ivetka zase vyfasovala ochranný oblek, litry dezinfekce, kapačky a injekce.

A protože zázraky se dějí a někdy je třeba pořádnej, jako taková výjimka potvrzující pravidlo, tak přišel.

Dasty překonal parvavirózu a nakonec se postavil i na nohy! Když někam hodně pospíchá, je to sice taková lachtaní chůze a schody po něm samozřejmě nemůžeme chtít, ale chodí.

Co Dastíkovi po úderu zatím zůstalo, je problém s vyprazdňováním. Vím, že když se řekne problém s vyprazdňováním, lidé si představují hrozné věci. Ale pokud si to přeložíme, tak se prostě během dne uklidí pár louží a bobků, nebo se na nějakou chvíli nandají plenky. Jeho ošetřující lékař se dívá do budoucna s optimismem a velkou nadějí, že se jedná o problém dočasný.

A tak Dastík hledá svou spřízněnou duši, která umí utřít pár louží. Možná dočasně, možná napořád. Duši, která se chce nechat umazlit k smrti.

Dasty je roční, osmi kilový pejsek. Je to hodňoušek a veselista, který miluje všechno a všechny a s ničím nemá problém. Je odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. Je v péči spolku Dočasky De De a do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Dastymu garantujeme zajištění případné ortopedické veterinární péče v souvislosti s jeho hendikepem na pražské klinice na naše náklady a úhradu plenek.

Rádi si o něm s vámi zavoláme na tel.: 602 259 705 nebo napíšeme na emailu: dipu@seznam.cz.

Celé jeho album najdete ZDE. Pojďte ho se mnou dostat domů!

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama