reklama

Dastík vyhrál bitvu o život a teď hledá své doma

Věřím, že každá bytost má někde svoji spřízněnou duši. Takovou, která bere nedostatky a dost možná je ani jako nedostatky nevidí, a nebo jí přijdou vlastně roztomilé. Takovou, která bezpodmínečně přijímá to, kde by někdo jiný řekl „tohle není nic pro mě“. Takovou, která pofouká, co zrovna bolí. A taky věřím, že bytosti, které se mají potkat, se jednou potkají.

reklama

Věřím, že každá bytost má někde svoji spřízněnou duši. Takovou, která bere nedostatky a dost možná je ani jako nedostatky nevidí, a nebo jí přijdou vlastně roztomilé. Takovou, která bezpodmínečně přijímá to, kde by někdo jiný řekl „tohle není nic pro mě“. Takovou, která pofouká, co zrovna bolí. A taky věřím, že bytosti, které se mají potkat, se jednou potkají.

Ale někdy se tomu musí trochu pomoci, a tak vás dnes přicházím poprosit, abyste hledali se mnou. Protože jeden z našich nejstatečnějších svěřenců svou spřízněnou duši právě teď vyhlíží.

Dastíkův začátek nebyl pěkný. Co se stalo před tím, než se doplazil pro pomoc k cizím lidem na zahradu, nám nikdy neřekl. Od koho přišla rána, která poranila páteř a způsobila nepohyblivost zadních končetin, se už nikdy nedozvíme.

Tam někde na té zahradě by se ten příběh měl asi otočit. Ale neotočil. Dasty byl převezen do záchytných kotců, kde přišlo jen bolestné čekání. Možná na zázrak, možná na to, až bude mít veterinář čas přijet s poslední injekcí.

Nakonec ale naděje dorazila. Dasty si sbalil batůžek a přijel k nám. Než odjel, stihl si do batůžku ovšem přibalit ještě parvovirózu.

Na veterinárním stole nám tak ležel roční pes s úrazem páteře a smrtelnou parvou. Bylo to asi poprvé, kdy jsme z úst naší veterinářky slyšeli ‚ten pes je na utracení, ale zkusíme zabojovat‘.

Dastík vyfasoval jednu z našich nejlepších dočaskářek Ivetku a Ivetka zase vyfasovala ochranný oblek, litry dezinfekce, kapačky a injekce.

A protože zázraky se dějí a někdy je třeba pořádnej, jako taková výjimka potvrzující pravidlo, tak přišel.

Dasty překonal parvavirózu a nakonec se postavil i na nohy! Když někam hodně pospíchá, je to sice taková lachtaní chůze a schody po něm samozřejmě nemůžeme chtít, ale chodí.

Co Dastíkovi po úderu zatím zůstalo, je problém s vyprazdňováním. Vím, že když se řekne problém s vyprazdňováním, lidé si představují hrozné věci. Ale pokud si to přeložíme, tak se prostě během dne uklidí pár louží a bobků, nebo se na nějakou chvíli nandají plenky. Jeho ošetřující lékař se dívá do budoucna s optimismem a velkou nadějí, že se jedná o problém dočasný.

A tak Dastík hledá svou spřízněnou duši, která umí utřít pár louží. Možná dočasně, možná napořád. Duši, která se chce nechat umazlit k smrti.

Dasty je roční, osmi kilový pejsek. Je to hodňoušek a veselista, který miluje všechno a všechny a s ničím nemá problém. Je odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. Je v péči spolku Dočasky De De a do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Dastymu garantujeme zajištění případné ortopedické veterinární péče v souvislosti s jeho hendikepem na pražské klinice na naše náklady a úhradu plenek.

Rádi si o něm s vámi zavoláme na tel.: 602 259 705 nebo napíšeme na emailu: dipu@seznam.cz.

Celé jeho album najdete ZDE. Pojďte ho se mnou dostat domů!

Tagy:
Další vážné následky covidu. Způsobuje pokles inteligence, tvrdí experti
Koronavirus

Další vážné následky covidu. Způsobuje pokles inteligence, tvrdí experti

U lidí, kteří prodělali nemoc COVID-19, je pravděpodobnější zhoršení výsledků inteligenčních testů a nejhorší dopady na rozumové schopnosti má těžký průběh nemoci. Podle zpravodajské televize Sky News to zjistili britští vědci ve studii, při níž od ledna do prosince minulého roku zjišťovali inteligenci u 81 337 lidí, z nichž téměř 13 tisíc bylo infikováno koronavirem. Snížení IQ o sedm bodů zaznamenali vědci u lidí, kteří byli s covidem hospitalizováni nebo dokonce skončili na umělé plicní ventilaci.

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo
Názory

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je přesvědčena, že v tuzemských firmách panuje otrokářství, šikana a/nebo zastrašování. Vydala se proto do českých „bavlníkových“ továren na kontrolu, aby dala najevo, kdo je v téhle zemi pánem. Sice nic nevyřešila, ale média jí byla plná. A o to zřejmě dodýchávající sociální demokracii před volbami jde. Bude to však ke vstupu do Sněmovny stačit?

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.

Živě
ON-LINE: Kajakářka Kudějová neprošla do finále. Nečekaně se loučí i Plíšková

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Ve čtyřhře tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily Španělky a jsou ve čtvrtfinále. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou prohrály s Brazilkami a nepostupují. Na stříbro Lukáše Rohana nedokázala navázat česká kajakářka Kateřina Minařík Kudějová, která překvapivě vypadala už v semifinále. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pořad můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Čeští lékaři už aplikovali přes 10 milionů dávek očkování proti covidu. Čísla klesají

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění COVID-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10 064 380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,6 milionu lidí. V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí. Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní po sobě.

reklama