reklama
CNN Prima News hendikepované zvíře

hendikepované zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „hendikepované zvíře“

Psí duše nejsou zboží na zkoušku, vzkazují zvířecí spolky zájemcům o adopci

3. června 2020 16:00

Celá řada organizací, které se věnují zvířatům a pomáhají jim najít nový domov, se setkaly s návratem svých svěřenců. Důvodem mají být věci, se kterými noví majitelé nepočítali. Řadí se mezi ně štěkání na sousedovi psy, loužička doma v předsíni nebo bojácnost, kterou pes první den v novém prostředí projevoval. Jenže to, co lidem způsobuje chvilkové zklamání, může zvířatům způsobit psychické problémy do konce života.

Dastík vyhrál bitvu o život a teď hledá své doma

8. dubna 2020 07:00

Věřím, že každá bytost má někde svoji spřízněnou duši. Takovou, která bere nedostatky a dost možná je ani jako nedostatky nevidí, a nebo jí přijdou vlastně roztomilé. Takovou, která bezpodmínečně přijímá to, kde by někdo jiný řekl „tohle není nic pro mě“. Takovou, která pofouká, co zrovna bolí. A taky věřím, že bytosti, které se mají potkat, se jednou potkají.

BLOG: Pojďte zachraňovat zvířata, vyděláte majlant úplně bez práce!

6. března 2020 05:20

„Majitelka té neziskové organizace nepracuje a živí ji vlastně jenom tenhleten šmejdí byznys.“ Takhle se vyjádřila pro Seznam Zprávy redaktorka České televize o předsedkyni jednoho z nejlépe fungujících spolků na pomoc týraným a hendikepovaným zvířatům v ČR, který nám za poslední roky mnohokrát pomohl s péčí o vážně nemocné zvíře.

Svéhlavička Bailey hledá svého člověka!

Věřím, že pro každého, koho něco trápí, je tu někdo, kdo to pofouká. A taky věřím, že lidé a psi se nesetkávají jen tak, ale je to setkání opravdové, které oběma stranám něco velkého nese. Někdy prostě lásku a blízkost, a někdy se ta člověčí strana učí. I když ta láska je v tom osudovém setkání obsažena vždycky.

Čtyři protézy, osm životů: Kocour, který přelstil smrt

17. prosince 2019 00:00

I když se my zřejmě můžeme rozloučit s klasickou zasněženou zimou, lidská i mimolidská zvířata v mnoha koutech Země se s ní musejí potýkat dál. Třeba jako v Rusku. Když tu našli zrzavého toulavého kocourka Ryžika („Zrzek“ v ruštině), jeho packy byly tak omrzlé, že kvůli pokročilé nekróze nebyla jiná možnost než všechny čtyři amputovat. V takové situaci by se dříve přikročilo k uspání zvířete, jelikož by po amputaci nebylo možné zaručit dostatečnou kvalitu jeho života.

BLOG: Dědynku, co si budeš přát?

14. října 2019 00:00

Před týdnem oslavil náš děda Aron už jedenácté narozeniny. A z toho už druhé slavil tady, v našem malém, velkém soukromém blázinci v dědině na konci světa s kvokíkama, kočkanama a bandou čokelů. Copak si asi může takový psí děda přát, krom obří kosti na hryzání?

Scooby se pos*al a Mazánek je trochu fouňa

25. září 2019 00:00

Minulý sloupek se nesl v duchu příprav na nového spolubydlícího. Pekelné nepromokavé prostěradlo ovšem ještě chvíli zůstane jen připraveno, protože smraďoch má zpoždění. V záchranářském desateru je totiž hned za bodem číslo 1 „už nikdy nikdy nikdy nebudeš mít koberec“ bod číslo 2,  a ten zní „nikdy nikdy nikdy nic neplánuj".

Záchranné stanice: Místa, kde divoká zvířata našla zastání

22. září 2019 00:00

Svět živočichů, které si člověk nevyšlechtil ke svému užitku nebo potěšení, se scvrkává. Ze sta procent savců na naší planetě představují pouhá čtyři procenta volně žijící zvířata. Ze sta procent ptáků je volně žijících pouhých 30 procent. I tito přeživší ale neustále naráží na jednu velkou překážku – lidskou činnost. Až devadesát procent zvířat, která skončí v záchranných stanicích, se tam dostane kvůli člověku a jeho vlivu na okolí. Jak se žije ve stínu člověka? Jak vypadá jeden den v záchranné stanici, kde je na prvním místě volně žijící zvíře? A proč je tolik potřebujeme?

BLOG: Sookie balí batůžek. Domů pojede na kolečkách.

6. září 2019 00:00

Příběh Sookie - štěněte s přeraženou páteří - obletěl celou republiku. Obrovská spousta lidí jí držela palce a všichni jsme doufali v zázrak. Doufali jsme, že Sookie znovu bude chodit. Po náročné operaci a týdnech rehabilitací už ale víme jedno: Sookie bude po světě drandit už jen na kolečkách. A nyní hledá rodinu, která ji bude milovat i s jejím vozíčkem.

Šťastné konce: Z ukrajinského pekla do českého ráje

30. července 2019 00:00

Ukrajina je mezi lidmi pracujícími ve zvířecích organizacích známá svým vztahem ke zvířatům. Bohužel ne zrovna v pozitivním smyslu slova. Lidé tam mají příliš mnoho starostí s vlastním přežitím, než aby se starali o nemocná a opuštěná zvířata. Až na několik organizací tam nemají příliš velké zastání. Mnoho z nich poznalo, co je to lidská krutost. Mezi nimi i Julia.

Kim hledá domov! Ochrnutý milovník plavání vás dojme!

24. července 2019 00:00

Ochrnutý Kim opět hledá svůj vysněný domov. Kim má obrovské srdce, i přes to, čím si prošel a jaká zažil příkoří, bolest i stěhování. Jako správný labrador má úžasnou povahu, je naprosto radostný, šťastný, hodný, poslušný a milý pes, který svůj hendikep vůbec neřeší. Bude naprosto oddaný svému pánovi a jeho láska k člověku je bezmezná. Je zvyklý na svůj vozíček a moc rád jezdí na dlouhé procházky. Když není na vozíku, tak se rád brouzdá v trávě, pak si lehne do svého pelíšku a odpočívá. Je velice přizpůsobivý a nevyžaduje pozornost za každou cenu. Ale mazlení a drbání na bříšku si užívá plnými doušky. S pejsky i fenkami se snáší bez problému, je naprosto nekonfliktní. Miluje všechny lidi i děti. Jeho vášní je plavání v řece nebo rybníku a má svojí plovací vestu.

reklama