reklama

"Dělat pokusného králíka" bude možná brzy zakázané rčení. Aktivisté tvrdí, že tím podporujeme týrání zvířat

Ilustrační foto

Německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung přišel s informací, která je pro většinu veřejnosti nepochopitelná a směšná. Rčení jako “zabít dvě mouchy jednou ranou“ nebo  “dělat pokusného králíka,“ podporují podle PETY násilí na zvířatech.  Řekněme si narovinu, že dobrým protiproudem k těmto výrazům je třeba pohádka z pera Charlese Perraulta, francouzského spisovatele, O červené Karkulce. Tam vlk sní babičku a později i Karkulku. I když sporný je konec pohádky, kde dřevorubec vlkovi rozřízne břicho. Zde by mohli aktivisté opět podotknout, že se jedná o násilí NA ZVÍŘATECH, co na tom, že sní malou holčičku?! O nesmyslnosti pohádky, že babička i Karkulka z břicha vyskočí bez újmy na zdraví, dnes debatovat nebudeme.

reklama

Německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung přišel s informací, která je pro většinu veřejnosti nepochopitelná a směšná. Rčení jako “zabít dvě mouchy jednou ranou“ nebo  “dělat pokusného králíka,“ podporují podle PETY násilí na zvířatech
Řekněme si narovinu, že dobrým protiproudem k těmto výrazům je třeba pohádka z pera Charlese Perraulta, francouzského spisovatele, O červené Karkulce. Tam vlk sní babičku a později i Karkulku. I když sporný je konec pohádky, kde dřevorubec vlkovi rozřízne břicho. Zde by mohli aktivisté opět podotknout, že se jedná o násilí NA ZVÍŘATECH, co na tom, že sní malou holčičku?! O nesmyslnosti pohádky, že babička i Karkulka z břicha vyskočí bez újmy na zdraví, dnes debatovat nebudeme.

Ochránci zvířat z jedné z největších organizací, bojující za práva zvířat - PETA tvrdí, že stejně jako se nesmí používat rasistické a homofobní nebo diskriminační výrazy, tak by se neměly používat ani ty, které podporují násilí na zvířatech. Dokonce s tím došli tak daleko, že už vymysleli výrazy náhradní. 

Místo: “dělat pokusného králíka“, bychom měli v budoucnu používat: “dělat zkumavku“. U nás oblíbené “házet hrách na stěnu“ by nemělo být problém, ovšem v angličtině se používá “bít mrtvého koně“ a tady už se to ochráncům nepozdává. Nahradili by to rčením: “krmit nasyceného koně“.

Tak nápad je to hezký, i když jsou určitě důležitější problémy v říši zvířat, které by ochránci měli řešit. Ale aktivisté zde narazili na odpor veřejnosti. Hlavně by nás všechny určitě zajímalo, jaký by si představovali trest za používání těchto rčení?

Barbara Vávrová💓

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze se srazily dva autobusy, sedm zraněných. Na místě zasahuje Atego

V Praze se srazily dva autobusy, sedm zraněných. Na místě zasahuje Atego

  • Aktualizováno

Na pražském Chodově se dnes před polednem srazily dva autobusy, lehce zraněno při tom bylo sedm lidí. Nehoda se stala na zastávce v Hviezdoslavově ulici, kde přijíždějící autobus podle prvotních informací policie zřejmě nedobrzdil a narazil do stojícího autobusu. Uvedli to policejní mluvčí Jan Rybanský a mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Kultura

Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy

Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy

Ve věku 87 let zemřel 25. ledna malíř a grafik Vladimír Suchánek. Smutnou událost potvrdil syn umělce Martin Suchánek. Jeho otec patřil k nejznámějším českým umělcům, kteří se grafickou tvorbou zabývali. Byl také dlouholetým předsedou Sdružení českých umělců grafiků Hollar, zakladatel a kapelník Hudebního sdružení českých grafiků Grafičanka, věnoval se tvorbě exlibris a poštovních známek.

KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek
Hnilička hrubě pochybil a měl by odstoupit i z NSA, říká poslanec Jakub Janda
Britská mutace koronaviru ochromuje slánskou nemocnici. Nakazil se i očkovaný personál
Prymulova akce soukromého testování. Donutil ani Bohdalová nevěděli, že se jí účastní
reklama
reklama
Omezení v rodinách i pohybu kolem bydliště. Blatný má superkrizový plán při zhoršení

Vláda

Domácí zpravodajství

Policejní ředitel Husák: O oslavě jsem nevěděl, v hotelu jsem měl domluvenou schůzku
Další články
reklama
reklama