reklama

Děti zůstávaly doma úplně nesmyslně. Školu jsem založila pro svou dceru, říká Komárová

Uplynulý rok a půl spolumajitelka české firmy dekorativní kosmetiky Dermacol Věra Komárová tvrdě kritizovala zavření škol. „Nenechám své děti zavírat doma,“ hlásala podnikatelka. Situaci se rozhodla vzít do vlastních rukou a v září si otevřela vlastní školu.

reklama

Pandemie covidu a distanční výuka na školách byl pro Komárovou primární impuls otevřít si svou školu. „Mám tři dcery. Viděla jsem, co na stávajících školách fungovalo a co naopak ne. Hodně jsem se tím trápila a denně to řešila. A došla k závěru, že nejlepším řešením pro mě a mou dceru bude, založit vlastní školu,“ přiznala Komárová.

Podnikatelka vychovává jednu středoškolačku, další dvě její dcery navštěvují druhý stupeň základní školy. Loňské zavření škol kvůli pandemii covidu vnímá jako absolutně bezdůvodné. „Vzhledem k tomu, že jsem pracovala z domova, tak jsem dobře vnímala, jakým způsobem distanční výuka fungovala,“ řekla Komárová v pořadu K věci.

Se spoustou věcí nesouhlasila a snažila se je řešit nejen s vedením školy, ale dokonce i ministerstvem školství a hygienickou stanicí. „Děti se mohly vrátit do škol, avšak byly potrestané nošením roušek,“ uvedla podnikatelka.

Situaci na školách řešila s ministrem školství Robertem Plagou i dalšími ministry. Žádná reakce se ale na petici Vraťme děti do škol, kterou připravila spolu s dalšími rodiči, nikdy nepřišla. „Žádná reakce nikdy nepřišla ani na náš email, ani na dopis. Bavila jsem se i s hlavní hygieničkou, ale bohužel šlo jen o krátké štěky, kdy nás většinou poslali někam,“ popsala.

Podle Komárkové byly děti zavřené doma úplně nesmyslně. „Děti nebyly touto nemocí vůbec postiženy. Což se potvrdilo i díky testování, které probíhalo na školách,“ řekla Komárková.

Komárová: Děti musíte namotivovat

Škola Leonardo Da Vinci Academy Prague funguje od září letošnho roku. Organizace funguje jako komunitní škola a zaměřuje se hlavně na mezinárodní vzdělávání. „Děti se neučí podle učebnic, ale na opravdu velkých projektových celcích. Je to nový přístup ke vzdělávání. Tato doba si ho vyžaduje. Když necháte děti ležet přes rok v posteli, tak je musíte hodně namotivovat,“ řekla.

A jak riziko nákazy ve své škole řeší? „Naši učitelé jsou naočkovaní a to by mělo stačit,“ uvedla Komárová. „Děti chci vrátit k socializaci, hodnotám a režimu, který během posledního roku a půl ztratily. Nekontroluji, jestli někdo má, nebo nemá nějakou roušku, ale to, aby ty děti byly po psychické stránce v pohodě,“ uvedla.

Dalším důvodem, který ji přivedl k nápadu otevřít školu, byla její nejmladší dcera. „Jedna dcera studuje v zahraničí, druhá zas francouzské lyceum. Nejmladší dcera si nedokázala vybrat žádnou školu, a proto jsem se rozhodla založit vlastní,“ dodala Komárová.

Tagy:
školy roušky K věci děti uzavření pandemie koronaviru Věra Komárová

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama