reklama
CNN Prima News domácnost

domácnost

Výpis příspěvků ke štítku „domácnost“

Orientujete se při péči o prádlo v mezinárodních symbolech uvedených na štítku?

29. listopadu 2021 08:30

Také si občas nevíte rady se symboly na štítcích oblečení? Nevadí, náš článek vám v tom udělá pořádek. Konečně pak už budete vědět, jak správně prát, žehlit, sušit a pečovat o své oděvy. Symboly praní a ošetřování textilu se mohou lišit, byť podléhají určitým pravidlům. Nejvíce se řídí mezinárodní normou EN ISO 3758, takže je zde velmi vysoká pravděpodobnost, že pokud se v ní budete orientovat, budete pak už vědět ohledně péče o textil skoro všechno.

Zdražování energií je zruinuje. Nevíme, kolik lidí je v této situaci, připouští stát

10. listopadu 2021 08:57

Důchodci ve velkých bytech, lidé v nezateplených domech a samoživitelky. To jsou skupiny nejvíce ohrožené energetickou chudobou. Tedy ti, co možná brzy nebudou mít na zaplacení účtů za energie. Teď se k nim mohou přidat i další, kteří po krachu Bohemia Energy musí platit několikanásobně vyšší zálohy u dodavatelů poslední instance. Stát přiznává, že neví, kolik přesně takových lidí je.

Sledujte ZÁZNAM brífinku vedení Bohemia Energy. Nabídne firma dočasně původní ceny?

8. listopadu 2021 09:57

Majitel skupiny Bohemia Energy Jiří Písařík se v pondělí vyjádří k situaci ve firmě. Ta v říjnu ukončila dodávky plynu a elektřiny, čímž zkomplikovala život zhruba 900 tisíc klientů. Podle zjištění webu iDNES.cz by ale firma mohla některým větším odběratelům nabídnout dodávky za původní nasmlouvané ceny. Jenže pouze na pár týdnů a výměnou za to, že pak nebudou požadovat náhradu škody. Tiskovou konferenci můžete sledovat od 11 hodin v tomto článku.

Soutěžte se Showtimem o poukázky na nákup v KIK

16. března 2021 19:24

Stále hledáte něco nového do domácnosti, vylepšujete si bydlení nebo jen hledáte nějaký designový kousek nábytku? Tak hrajte se Showtime a partnerem KIK. Vyhrávat totiž můžete poukázky na nákup kolekcí módního oblečení, domácích potřeb, textilu nebo třeba dekorací a vybavení na volný čas. Pro 5 z vás jsou připravené poukázky v hodnotě 1 000 Kč. Co proto udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Chcete kočku? Musíte jí uzpůsobit váš domov, říká kočičí psycholožka

1. prosince 2020 12:30

Chtěli byste si pořídit domácí zvíře, ale kvůli časové náročnosti v případě psa raději zajdete do prvního kočičího útulku v domnění, že to bude jednodušší? Pak byste měli vědět, že i když kočku nemusíte venčit nebo se s ní věnovat výcviku, snadné to s ní rozhodně není. Jako každé zvíře má i ona své potřeby a pokud je odbudete mávnutím ruky, může se to odrazit na jejím chování i na jejím zdraví.

reklama