CNN Prima News dopravní přestupky

dopravní přestupky

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní přestupky“

Parkovací místa u nabíječek okupují auta se spalovacím motorem. Hrozí jim jen nízká pokuta

24. října 2022 09:25

Vedle dobře známých problémů s chybějící dobíjecí infrastrukturou komplikuje život řidičům elektromobilů další rozšířený nešvar. U nabíječek totiž často neoprávněně parkují auta s běžným spalovacím motorem, což majitele elektromobilů odsuzuje k obtížnému hledání jiné volné nabíječky, v krajním případě je nutný i odtah vybitého vozu.

Řidič pražského magistrátu: Nejsem žádný papaláš. Parkuji, kde radní Scheinherr řekne

22. září 2022 15:21

Redakci CNN Prima NEWS se ozval jeden z řidičů pražského magistrátu a ohradil se proti nařčení radního pro dopravu Adama Scheinherra z papalášských manýrů zaměstnanců radnice. Mediální humbuk odstartoval minulý týden snímek magistrátního vozu užívaného radním, jak stojí na chodníku ve Veletržní ulici v Holešovicích. Scheinherr se poté hájil tvrzením, že netušil, kde řidič zaparkoval. A dodal, že šofér tím „připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit“.

Další papalášské parkování? Auto magistrátu stálo v křižovatce, používal ho radní

15. září 2022 16:28

Špatné parkování pražských magistrátních zaměstnanců a potažmo politiků nemá možná tak výjimečný charakter, jak by se mohlo zdát z úterního příspěvku radního pro dopravu Adama Scheinherra na sociální síti. Náhodným kolemjdoucím byl opět v pražských Holešovicích zachycen městský superb parkující přímo v křižovatce, tedy zcela špatně. Informaci přinesl web Expres.cz.

Slovenská policie jde s dobou. Hříšníky na silnicích bude sledovat z dronů

19. května 2022 22:11

Velmi účinný způsob kontroly neukázněných řidičů zavádí slovenská policie. Pomocí dronů si posvítí na dopravní přestupky i celkovou dopravní situaci. Pro notorické silniční piráty půjde o velmi těžkého protivníka, protože přítomnost dronu je za jízdy autem prakticky nezjistitelná. V Česku se stejná metoda v masovém měřítku zatím nepoužívá.

Celý život jezdil bez řidičáku. Chytili ho až po 71 letech za volantem

22. února 2022 07:14

Na silnicích se každý den stane velké množství různých bizarností a úsměvných situací. Mezi výjimečné patří ta, která se odehrála koncem ledna v anglickém městečku Bulell, které je předměstím Nottinghamu. Tamní policisté totiž víceméně namátkou zastavili řidiče, který jezdil bez řidičského oprávnění opravdu hodně dlouhou dobu.