CNN Prima News dopravní přestupky

dopravní přestupky

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní přestupky“

Řidičce předjíždějící kolonu sebrali na Slovensku řidičák. U nás hrozí jen menší pokuta

Stání v koloně na dálnici je těžkou zkouškou nervů, ve které mnozí řidiči neobstojí. Objíždění „štrůdlu“ odstavným pruhem nebo dokonce záchranářskou uličkou není jen přečinem morálním, ale samozřejmě také prohřeškem proti dopravním předpisům. Zatímco u nás řidič načapaný při tomto přestupku zaplatí relativně nízkou pokutu, na Slovensku se za to samé odebírá řidičák. O případu z Bratislavského kraje informoval server topspeed.sk.

Video se Železným? Strážníkům může způsobit problémy, řekl právník a vysvětlil proč

Zveřejnění nahrávky z incidentu mezi moderátorem České televize Jakubem Železným, strážníky i policisty může strážcům zákona způsobit problémy. Redakci CNN Prima NEWS to sdělil právník Jakub Blažek. Domnívá se, že pokud by se Železný rozhodl celou kauzu řešit u soudu, mohl by uspět. Je totiž možné, že strážníci zasáhli do osobnostních práv moderátora.

Obce u hlavních tahů se bouří proti chytrým navigacím. Při zácpách ženou auta k nám, zlobí se

Chytré navigační aplikace pomáhají motoristům objíždět dopravní zácpy, obtěžují však obyvatele podél náhradních tras. Moderní systémy sbírají informace od řidičů pohybujících se po silnicích, aby na jejich základě plánovali alternativní cesty k vytyčenému cíli. Výsledné řešení bývá však často funkční jen napůl a nejde jen o zamořování míst, která jsou jindy automobilovou dopravou prakticky nedotčená.

Aplikace s detekcí radaru se může prodražit už i spolujezdcům. Kolik v Německu zaplatíte?

Navigační aplikace varující řidiče před stacionárními radary a policejními hlídkami jsou v Německu zakázány. Dosud ale nebylo úplně jasné, zda smí řidiče před blížícím se měřením varovat spolujezdec, který informaci získá z aplikace běžící třeba v mobilním telefonu. Německý vrchní soud v Karlsruhe se nyní ohradil i vůči této variantě. V Česku zatím podobné nařízení neexistuje.

Turisté zdemolovali dvě Ferrari za miliony. Děsivou nehodu u rodinné vily zachytila kamera

Zatímco v Bahrajnu vrcholil kvalifikační trénink na první letošní velkou cenu F1, v malém italském městě si v sobotu na veřejné komunikaci nejspíš zazávodili dva turisté ve vozech Ferrari. Za volantem však příliš zruční nebyli. Obě auta skončila v plotě zahrady rodinného domu. Řidiči z nehody vyvázli s lehkými zraněními, vozidla v souhrnné ceně více než patnáct milionů korun jsou však na odpis. Dokázat cizincům z Belgie, resp. Nizozemí, že mezi sebou skutečně závodili, bude podle italských médií obtížné.

Senior zarazil BMW mezi skály na turistické stezce. Výmluvu měl dobrou, policii ale nestačila

Kuriózní případ museli před pár dny řešit dobrovolní hasiči a policisté u rakouského jezera Wolfgangsee. Německý turista za volantem se na místě praktickou zkouškou přesvědčil o tom, že jeho BMW mezi skalní stěnou a betonovou bariérou oddělující stezku pro pěší od jezera neprojede. Model Alpina B3 Touring zradila jeho šířka. Svůj kaskadérský kousek 77letý muž připsal špatným pokynům navigační aplikace.