reklama
CNN Prima News dopravní přestupky

dopravní přestupky

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní přestupky“

Motorkáři, pozor! Za využívání boxu pro cyklisty na semaforech hrozí vysoké pokuty

15. května 2021 11:27

Křižovatky se světelnou signalizací jsou mnohdy velmi komplikované a znát všechna jejich pravidla bývá pro většinu řidičů nadlidský úkol. Některé zásady jsou však zcela jednoznačné, přesto je mnozí porušují– například najíždění do prostoru pro cyklisty „na semaforech“. Častými narušiteli této zóny bývají především motorkáři.

Roste počet odhalených řidičů bez dálniční známky. Policie zjistila stovky přestupků

3. února 2021 12:36

Kontroly nových dálničních vinět zatím zjistily 1 200 přestupků. Většinu z nich vyřídili policisté na místě pokutou, celkem dosud vybrali přes 1,1 milionu korun. Šlo například o jízdu bez zakoupené známky nebo s neplatnou vinětou. ČTK to sdělil mluvčí projektu elektronických známek Martin Opatrný. Elektronické známky od letošního roku nahradily staré papírové kupony.

Někdejší hvězdný lyžař Northug jde za mříže. Řídil příliš rychle, doma měl kokain

21. prosince 2020 16:47

Bývalý lyžař Petter Northug platil za velkou hvězdu v běžkařské stopě, ale mimo ni je považován za průšviháře. Držitel 13 zlatých medailí byl odsouzen k sedmi měsícům vězení, protože v rodném Norsku několikrát porušoval dopravní předpisy, navíc doma uschovával kokain. Soud v Oslu ho poslal za mříže především kvůli opakovanému a výraznému překročení povolené rychlosti. Není to poprvé, co jde norská sportovní legenda do „kriminálu“.

Jezdíme rychle, zapomínáme na pásy, nedbáme moc na technický stav aut, ukázala akce

31. srpna 2020 20:11

Policisté v Česku od čtvrtka do neděle prováděli bezpečnostní akci, při niž zjistili 4 676 dopravních přestupků. Třetina z nich byla překročení povolené rychlosti. Při akci naplánované záměrně na konec letních prázdnin, kdy obvykle houstne silniční provoz, kontrolou prošlo víc než 28 tisíc aut, upřesnila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

reklama