CNN Prima News Drážní inspekce

Drážní inspekce

Výpis příspěvků ke štítku „Drážní inspekce“

Smrtelných nehod na přejezdech přibývá. Expert popsal paradox spojující část viníků

28. ledna 2023 18:02

Drážní inspekce řešila v loňském roce 166 mimořádných událostí na přejezdech. Zemřelo při nich 37 lidí, o osm více než v roce 2021. „Poslední tři roky zaznamenáváme vzrůstající tendenci počtu těchto událostí, vracíme se tak zpátky na čísla předcovidové doby,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Za téměř všechny z nich jsou odpovědní šoféři, kteří vjedou na přejezd ve chvíli, kdy nemají. Podle experta to jsou přitom často lidé, kteří daný přejezd dobře znají.

Havarované cisterny budou trať u Kolína blokovat až do středy. Hasiči začali odčerpávat hořlaviny

11. října 2022 07:35

Trať na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku zůstane po pondělním vykolejení vlaku uzavřená do úterního večera. V noci se bude moci jezdit po jedné koleji, ve středu bude provoz plně obnoven. Hasiči ze dvou cisteren přečerpají toxický benzen, situaci budou monitorovat s pomocí chemické laboratoře. Zbylých 14 cisteren v noci správci železnic odpojili a převezli do Kolína.

K tragédii chybělo jen pár vteřin. U Zábřehu jely proti sobě Pendolino a osobní vlak

15. září 2022 10:22
Aktualizováno

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku jely proti sobě ve čtvrtek na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Vlak na Tachovsku smetl auto. Spolujezdkyně zemřela, řidič se vážně zranil

24. července 2022 19:51

V Boru u Tachova se střetly osobní vlak s automobilem. Na místě zemřela 37letá spolujezdkyně z vozidla a 54letého řidiče odvezl vážně zraněného vrtulník do plzeňské nemocnice. Ve vlaku cestovalo 28 cestujících, nikdo z nich se nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přední náprava motorového vlaku vykolejila. Na místě byli záchranáři, policie a také inspektoři Drážní inspekce.

Na trati na Benešov srazil člověka vlak. Provoz se na ní zastavil podruhé za den

24. dubna 2022 18:11
Aktualizováno

V pražských Kolovratech srazil v neděli odpoledne vlak člověka, který na místě zemřel, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem byl tak v neděli ze stejného důvodu omezen už podruhé. Nejprve byla trať hodinu neprůjezdná, poté projížděly asi tři hodiny vlaky místem nehody po jedné koleji. Po 21:00 byl provoz obnoven bez omezení, uvedly České dráhy na svém webu.