reklama

Emotivní zpověď hasiče, který zasahoval při pádu Dvojčat. Jeho terapií bylo tetování

V sobotu uplyne 20 let od nejtragičtějšího teroristického útoku v dějinách lidstva. Nejen Spojené státy, ale celý svět si připomene události jedenáctého září. V den, který otřásl americkou společností a vyvolal válku proti teroru, přišly o život téměř tři tisíce lidí. Bylo mezi nimi i 343 hasičů a paramediků, kteří při záchraně jiných životů položili ten svůj.

reklama

Bývalý newyorský hasič Tiernach Cassidy jedenácté září přežil – kolegové z jeho bývalé jednotky už ale takové štěstí neměli. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomínal na své blízké, Angela a Mikea. Když se snažili zachránit skupinku lidí z jedné z věží, Angel zjistil, že nemá lano. „Když si uvědomil, že ho tam nechal, chtěl jít zpátky. Mike mu řekl, ať nejdříve vezme lidi ven, že pro to lano dojde,“ zavzpomínal Cassidy.

„Mike šel zpátky dovnitř a v ten moment se budova zřítila. Je to dvacet let, ale jako by to bylo včera,“ líčil dál. Jeden ze způsobů, jak se se ztrátou svých blízkých vyrovnával, bylo tetování. „Víte, potřeboval jsem něco cítit. Byl to můj způsob terapie bolestí,“ sdělil.

Když k tragédii došlo, bylo mu 28 let. „Byl jsem skoro jako dítě. Neměl jsem žádnou odpovědnost, kromě toho, že jsem byl newyorský hasič. Oproti tomu Orio Palmer, který zemřel, měl děti a ženu, takže já jsem cítil, že mám mnohem víc co dát,“ dodal.

Bolestná terapie trvala 50 sezení v průběhu jednoho roku. Vedle Dvojčat jsou na jeho těle zapsána jména zesnulých kamarádů. Tiernach nyní žije asi hodinu od Manhattanu. Letošní výročí stráví se svými kamarády hasiči, o 11. září se prý ale bavit nebudou.

„V 7:30 máme snídani, kde se s chlapama uvidíme. Pak přijde místní kněz a budeme mít menší mši a pak bude mít každá stanice stejné momenty ticha,“ sdělil Cassidy. Sám k památníku dnes už příliš často nechodí, v muzeu se nebyl podívat ani jednou. Znovu prožít 11. září nepotřebuje.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama