CNN Prima News finanční ztráty

finanční ztráty

Výpis příspěvků ke štítku „finanční ztráty“

Nešťastní ředitelé zoo nechápou, proč musí uzavřít návštěvám i venkovní expozice

Kvůli zpřísněním opatření musejí v pátek 18. listopadu znovu zavřít také zoologické zahrady. Podle ředitelů pražské a brněnské zoo Miroslava Bobka a Martina Hovorky to bude znamenat velké finanční ztráty. Navíc nechápou, proč se zavírají také venkovní prostory zahrad. „Co lidí za den přijde do velkého nákupního centra, to k nám chodí za měsíc,“ popsal situaci ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. S dotazy se oba obraceli na ministerstva i další instituce, avšak bezúspěšně.

Na Silvestra mají horské chaty plno. Majitelé se však obávají, že je stát uzavře

Vánoční svátky a Silvestr se blíží a většina horských chat už má plné rezervace. Mnozí jejich provozovatelé se však obávají, že kvůli zhoršující se pandemické situaci nařídí jejich uzavření. Toto období pro ně totiž představuje zásadní zdroj příjmu. Pokud o ně přijdou a omezení potrvají i část nadcházející zimní sezóny, nemusí se ze špatné finanční situace dostat.

Zoologické zahrady zavírají. Ztráty počítají až na desítky milionů korun

Zoologické zahrady musely kvůli nově oznámeným vládním opatřením zavřít brány už dnes. Je to pro ně po jarním uzavření podle informací zahrad další finanční rána. Třeba pražská zoo odhaduje další ztráty na desítky milionů korun. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) původně ve čtvrtek médiím oznámil, že zoo budou uzavřeny od pondělí 12. října. Podle opatření vlády ale musí být zoo, podobně jako třeba bazény či posilovny, uzavřeny od pátku.