reklama

Fitness aplikace českých mladíků dobývá svět. Stáhli si ji lidé ve 180 zemích

Mobilní fitness aplikace studentů ČVUT překonala již deset milionů stažení na chytrých zařízeních a dobývá svět. V době koronavirové pandemie plné izolací a karantén se projekt dvou českých podnikavců dočkal nebývalé obliby a získal si uživatele ve více než 180 zemích.

reklama

„V posledních měsících je právě díky epidemii zájem o domácí cvičení enormní. Vidíme to i my na našich číslech. Už při první jarní vlně jsme zaznamenali pětinásobný nárůst počtu stažení oproti normálu. Za jeden měsíc jsme zaznamenali 800 tisíc stažení,“ poznamenal jeden z tvůrců aplikace Fitify Matouš Skála v pořadu Nový den CNN Prima NEWS. Dodal, že aktuálně evidují již přes deset milionů stažení.

„V databázi aplikace je přes devět set cviků. Jedná se jak o cviky s vlastní vahou, tak o cviky s deseti různými fitness pomůckami. Každý trénink je možné si sestavit ve sto obtížnostech. Snažíme se, aby si zacvičil každý bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo fyzickou zdatnost,“ dodal Skála.

Jak k nápadu na vytvoření fitness aplikace došlo, vysvětlil druhý z tvůrců Martin Mazanec. „U mě to byl příběh bolesti zad, kterými jsem trpěl. Nejsem zakladatel, který by hledal díru na trhu a koukal by na nějaká čísla a podle toho si vybíral obor, ve kterém začne podnikat,“ zmínil Mazanec.

„Mě bolela záda a chodil jsem k fyzioterapeutům. A v té době nebyla jiná možnost než si vzít od fyzioterapeuta nějaký papír a tam mít napsané cviky. Myslel jsem, že to jde udělat líp, takže jsem napsal mobilní aplikaci, která mi říkala, kdy cvičit, upozornila mě, ukázala cviky, jak byly prováděny, v jakém pořadí,“ dodal Mazanec.

Naší předností je vysoká míra personalizace

Jaké jsou podle tvůrců přednosti Fitify? „Aplikací je samozřejmě spousta, ale žádná se nepřizpůsobí na míru každému uživateli. Naší předností je právě vysoká míra personalizace. Díky naší obrovské databázi cviků, algoritmům dokážeme sestavit trénink opravdu skoro pro každého. Další předností aplikace je, že sestavuje jak tréninky s vlastní vahou, tak i tréninky s různými fitness pomůckami. Třešničkou na dortu je potom lokalizace. Naše aplikace je přeložena do sedmnácti světových jazyků,“ vyjmenoval výhody jejich start-upu Skála.

A jakou radu mají tvůrci pro motivování lidí k cvičení? „Myslím si, že nejdůležitější je najít si ten sport nebo pohyb, co vás baví,“ reagoval Mazanec na dotaz, co by lidem poradil k tomu, jak se „dokopat“ k pravidelnému cvičení.

V blízké budoucnosti se pak v aplikaci chtějí více zaměřit na jógu. „Chceme se hodně opřít do jógy. Myslíme si, že je to vstupní brána do fitness světa hlavně pro starší cílovku,“ dodal Mazanec na závěr.

Tagy:
aplikace studenti cvičení Nový den koronavirus fitness Fitify Matouš Skála Martin Mazanec

Hlavní zprávy

Česká žaloba uspěla. Polsko má platit za provoz dolu Turów miliony denně
Polsko

Česká žaloba uspěla. Polsko má platit za provoz dolu Turów miliony denně

 • Aktualizováno
 • Soudní dvůr Evropské unie vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun) denně za to, že nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów poblíž české hranice. Finanční sankci má Varšava platit do chvíle, než uposlechne jarního příkazu soudu a práce v dole ukončí. Nejvyšší orgán unijní justice to oznámil v pondělní tiskové zprávě. Generální ředitel společnosti PGE, která důl vlastní, podle agentury Reuters uvedl, že s rozhodnutím soudu o pokutě nesouhlasí a očekává pokračování těžby v dole.

  Za nelegální večírek s Paroubkem či Šlégrem padly tři pokuty, 11 lidí trest nedostalo

  Po třičtvrtě roce od nelegální narozeninové oslavy podnikatele Petra Bendy v jeho hotelu Prince de Ligne v Teplicích teplický magistrát řízení s 11 lidmi odložil, třem udělil pokutu a v pěti případech věc zatím neukončil. Dva lidé pokutu zaplatili, informoval mluvčí radnice Robin Röhrich. Lednová oslava se konala v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny. Všech 18 účastníků večírku bylo proto v podezření, že porušili vládní opatření proti šíření koronaviru.

  Střelba na ruské univerzitě: Studenti skákali z oken. Zemřelo šest lidí

  Aktualizováno

  Nejméně šest mrtvých si vyžádala pondělní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové agentury s odvoláním na ruské ministerstvo zdravotnictví. Vyšetřovací výbor dříve uvedl, že na místě zůstalo osm mrtvých. Další tři desítky lidí jsou podle úřadů zraněny. V univerzitním areálu střílel útočník, jehož vyšetřovací výbor identifikoval jako studenta této školy. Policie ho podle ruských médií zadržela. Při zatýkání se bránil a byl zraněn, píše agentura TASS. Jeho motiv je zatím nejasný.

  Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

  CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

  Komunista Luzar: Podpora Babišovy vlády byla menší zlo. SPD lže a chlubí se cizím peřím

  V pořadu K věci poslanec Leo Luzar (KSČM) kritizoval stávající vládu, kterou v mnohém komunisté podporovali. „Nyní se to může zdát jako chyba, ale tehdy jsme stáli před tím, zda podpořit tuto vládu, nebo pravici. Proto jsme zvolili menší zlo,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS. Vzhledem k blížícím se volbám si neodpustil ani kritiku SPD a její předvolební kampaně.

  Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

  Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

  KOMENTÁŘ: Jak nás Schillerová chtěla dál bezstarostně zadlužovat, ale ČNB jí to zatrhla

  Česká národní banka učinila začátkem srpna možná nejdůležitější rozhodnutí za několik posledních let. Nenechala se totiž ovlivnit orodováním ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) za zachování nezvykle nízkých úrokových sazeb. Šéfka státní kasy se přiznala, že 5. srpna zavítala na měnověpolitické zasedání bankovní rady, kterou dle svých slov varovala před razantním zvyšováním úrokové sazby.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

  CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

  reklama