reklama

Fitness aplikace českých mladíků dobývá svět. Stáhli si ji lidé ve 180 zemích

Mobilní fitness aplikace studentů ČVUT překonala již deset milionů stažení na chytrých zařízeních a dobývá svět. V době koronavirové pandemie plné izolací a karantén se projekt dvou českých podnikavců dočkal nebývalé obliby a získal si uživatele ve více než 180 zemích.

reklama

„V posledních měsících je právě díky epidemii zájem o domácí cvičení enormní. Vidíme to i my na našich číslech. Už při první jarní vlně jsme zaznamenali pětinásobný nárůst počtu stažení oproti normálu. Za jeden měsíc jsme zaznamenali 800 tisíc stažení,“ poznamenal jeden z tvůrců aplikace Fitify Matouš Skála v pořadu Nový den CNN Prima NEWS. Dodal, že aktuálně evidují již přes deset milionů stažení.

„V databázi aplikace je přes devět set cviků. Jedná se jak o cviky s vlastní vahou, tak o cviky s deseti různými fitness pomůckami. Každý trénink je možné si sestavit ve sto obtížnostech. Snažíme se, aby si zacvičil každý bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo fyzickou zdatnost,“ dodal Skála.

Jak k nápadu na vytvoření fitness aplikace došlo, vysvětlil druhý z tvůrců Martin Mazanec. „U mě to byl příběh bolesti zad, kterými jsem trpěl. Nejsem zakladatel, který by hledal díru na trhu a koukal by na nějaká čísla a podle toho si vybíral obor, ve kterém začne podnikat,“ zmínil Mazanec.

„Mě bolela záda a chodil jsem k fyzioterapeutům. A v té době nebyla jiná možnost než si vzít od fyzioterapeuta nějaký papír a tam mít napsané cviky. Myslel jsem, že to jde udělat líp, takže jsem napsal mobilní aplikaci, která mi říkala, kdy cvičit, upozornila mě, ukázala cviky, jak byly prováděny, v jakém pořadí,“ dodal Mazanec.

Naší předností je vysoká míra personalizace

Jaké jsou podle tvůrců přednosti Fitify? „Aplikací je samozřejmě spousta, ale žádná se nepřizpůsobí na míru každému uživateli. Naší předností je právě vysoká míra personalizace. Díky naší obrovské databázi cviků, algoritmům dokážeme sestavit trénink opravdu skoro pro každého. Další předností aplikace je, že sestavuje jak tréninky s vlastní vahou, tak i tréninky s různými fitness pomůckami. Třešničkou na dortu je potom lokalizace. Naše aplikace je přeložena do sedmnácti světových jazyků,“ vyjmenoval výhody jejich start-upu Skála.

A jakou radu mají tvůrci pro motivování lidí k cvičení? „Myslím si, že nejdůležitější je najít si ten sport nebo pohyb, co vás baví,“ reagoval Mazanec na dotaz, co by lidem poradil k tomu, jak se „dokopat“ k pravidelnému cvičení.

V blízké budoucnosti se pak v aplikaci chtějí více zaměřit na jógu. „Chceme se hodně opřít do jógy. Myslíme si, že je to vstupní brána do fitness světa hlavně pro starší cílovku,“ dodal Mazanec na závěr.

Tagy:
aplikace studenti cvičení Nový den koronavirus fitness Fitify Matouš Skála Martin Mazanec

Hlavní zprávy

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii
Koronavirus

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii

Ačkoliv řada lidí vyzývá vládu premiéra Petra Fialy (ODS) k tomu, aby zrušila většinu současných protiepidemických opatření, jako to udělali například Britové, podle kabinetu by to bylo předčasné. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale potvrdil, že jeho tým o možném rozvolnění restrikcí často hovoří. Vláda už představila svou předpověď, kdy by „návrat k normálu“ mohl nastat.

Vojáci NATO by mohli být kvůli ruské hrozbě i na Slovensku, přiznal šéf diplomacie

Spojenci v Severoatlantické alianci (NATO) zvažují podle slovenského ministra zahraničí Ivana Korčoka nasazení jednotek i na Slovensku. Korčok to ve čtvrtek řekl novinářům v souvislosti s napětím mezi Ukrajinou a Ruskem. Server Sky News napsal, že zmíněné úvahy se týkají možnosti vytvoření bojových jednotek s tisícovkou příslušníků, které by kromě Slovenska působily také v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku.

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Válek: K vakcíně „pro odmítače“ se lidé mohou hlásit od února. Omikron vyvrcholí příští týden

K vakcíně „pro odmítače“ od firmy Novavax se lidé mohou hlásit od 1. února, oznámil ve čtvrtek na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Novavax vznikl starší metodou a mohl by tak přesvědčit i ty, kteří se obávají novějších mRNA vakcín. Vrchol omikronové vlny by pak měl podle Válka přijít příští týden, kdy bude přibývat až 80 tisíc nakažených denně.

reklama

Domácí zpravodajství

Játra zničená alkoholem a delirium. Stehlíková má Zemanovi do týdne zaplatit milion

Pražský hrad oficiálně zaslal psychiatričce Džamile Stehlíkové předžalobní výzvu. Jejím předmětem jsou výroky lékařky o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Stehlíková uvedla, že hlava státu byla na podzim hospitalizována v souvislosti s jeho konzumací alkoholu a následnými problémy s játry. Zeman a jeho okolí po ní požadují omluvu, milion korun a také jména svých zdrojů.

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) neplánuje úlevy u maturit kvůli covidové pandemii. Žáci posledních ročníků středních škol si přitom stěžují, že byli téměř dva roky na distanční výuce a na závěrečné zkoušky se nemohli dostatečně připravit. Učitelé podle nich dohání učivo na poslední chvíli. Gazdík jim ale vzkazuje, že udělal maximum, a poukazuje na miliardu korun, kterou jeho resort do distanční výuky „nasypal“. Podporu zatím nemají žáci například ani u studentské iniciativy Spravedlivá maturita.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Farský si odlet do USA špatně spočítal. Měl požádat matematika Janečka, glosoval politolog

Místopředseda hnutí STAN Jan Farský si myslel, že odlet na stáž do Spojených států mu projde. „Špatně si to spočítal. Možná se měl zeptat Karla Janečka, že by mu to propočítal lépe,“ glosoval ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Josef Mlejnek. Ten také společně s komentátorem Českého rozhlasu Plus Petrem Hartmanem diskutoval o aktuální atmosféře mezi Piráty a STAN.

reklama