Opilý otec nepřipoutal své dvě malé děti a zabil je v autě. Proti sedmiletému trestu se odvolal
fosílie
Výpis příspěvků ke štítku „fosílie“
Vzácný nález po řádění tajfunu na Aljašce. Manželé na pláži objevili obří mamutí kost
Od poloviny září sužoval americkou Aljašku tajfun Merbok. Ovšem po silném větru, bouřích a záplavách vydala země své poklady. Na jedné z pláží nalezl manželský pár gigantickou mamutí stehenní kost. Informoval o tom web Smithsonianmag.
Vědci obrátili: Existence lochnesské příšery je „pravděpodobná“, tvrdí. Mají nová fakta
Všichni asi slyšeli pověsti o Nessie, dlouhokrkém tvorovi žijícím v hlubokých vodách jezera Loch Ness nedaleko skotského Inverness. Až dosud se většina odborníků shodovala, že jde maximálně o zábavný a dobře smyšlený příběh. Jenže nyní vědci prohlásili, že existence legendární lochneské příšery je „pravděpodobná“.
Vědci objevili západně od Londýna mamutí rodinku. Pozůstatky pěti zvířat jsou zachovalé
Kosterní pozůstatky pěti mamutů byly objeveny nedaleko anglického města Swindon, jež leží asi 130 kilometrů na západ od Londýna. Vědci našli také kamenné nástroje používané neandrtálci. Jde o cenné předměty popisující, jak se v místě žilo v době ledové přibližně před 200 tisíci let.
Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně
Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.
Vědci objevili fosilie záhadného predátora. Pradávný tvor připomínal plovoucí hlavu
Ve své době patřil mezi největší predátory, kteří do té doby žili na Zemi, a tvarem připomínal spíše plovoucí hlavu či mimozemskou vesmírnou loď. Tak kanadští vědci popisují nedávno objevené fosilie pradávného mořského živočicha, který žil před zhruba 506 miliony lety na dně oceánů. Studie věnující se tomuto kurióznímu vyhynulému druhu byla ve středu zveřejněna ve vědeckém periodiku Royal Society Open Science, informoval web CNN.
V Egyptě objevili nový druh vyhynulé čtyřnohé velryby. Jméno dostala po bohu smrti
Paleontologové v Egyptě identifikovali nový druh vyhynulé čtyřnohé velryby. Ta žila před více než 43 miliony let a díky vyvinutým končetinám se nejspíše mohla pohybovat na souši i ve vodě. Velryba dostala jméno Phiomicetus anubis, které odkazuje na egyptského boha smrti a posmrtného života Anubise, informuje web BBC.
Senzační objev. Mladíci našli při potápění mamutí kost i zub šavlozubého tygra
Dvojici mladíků z Floridy se podařil nečekaný a vzácný objev. Při potápění narazili na velkou a velmi zachovalou mamutí kost, jejíž stáří se podle předběžných odhadů datuje až do doby ledové. Do toho našli i tesák šavlozubého tygra, informoval web The New York Post.
Princ George dostal neobvyklý dárek: Zub žraloka, který žil před třemi miliony lety
Přírodovědec David Attenborough daroval britskému princi fosílii zubu obřího žraloka, který žil před třemi miliony lety. Věnoval mu ho po soukromé projekci svého nového dokumentu v Kensingtonském paláci.
V pravěku trval den 23,5 hodiny, rok asi 372 dní a oceány byly teplejší, zjistili vědci
Podle nové studie se Země v pravěku otáčela rychleji, díky čemuž trval dříve den okolo 23 a půl hodiny a rok asi 372 dní. Vědci k tomuto zjištění dospěli na základě překvapujícího zdroje: prastaré mušličky datované do pozdního křídového období před sedmdesáti miliony let. O studii informoval server CNN.
V ČR nalezená 28 tisíc let stará fosilie vypovídá o rané domestikaci psa
Analýza 28 500 let staré fosilie zubů nalezená v lokalitě Předmostí u Přerova poskytuje důkazy o dvou různých pravěkých psovitých šelmách z té doby – jedné více podobné vlkovi a jedné podobnější psu, které se živily odlišnou stravou, což napovídá rané domestikaci psů. Informoval o tom vědecký server Phys.