CNN Prima News fosílie

fosílie

Výpis příspěvků ke štítku „fosílie“

Vědci obrátili: Existence lochnesské příšery je „pravděpodobná“, tvrdí. Mají nová fakta

27. července 2022 22:48

Všichni asi slyšeli pověsti o Nessie, dlouhokrkém tvorovi žijícím v hlubokých vodách jezera Loch Ness nedaleko skotského Inverness. Až dosud se většina odborníků shodovala, že jde maximálně o zábavný a dobře smyšlený příběh. Jenže nyní vědci prohlásili, že existence legendární lochneské příšery je „pravděpodobná“.

Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně

22. prosince 2021 11:06

Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.

Vědci objevili fosilie záhadného predátora. Pradávný tvor připomínal plovoucí hlavu

10. září 2021 09:19

Ve své době patřil mezi největší predátory, kteří do té doby žili na Zemi, a tvarem připomínal spíše plovoucí hlavu či mimozemskou vesmírnou loď. Tak kanadští vědci popisují nedávno objevené fosilie pradávného mořského živočicha, který žil před zhruba 506 miliony lety na dně oceánů. Studie věnující se tomuto kurióznímu vyhynulému druhu byla ve středu zveřejněna ve vědeckém periodiku Royal Society Open Science, informoval web CNN.