reklama
CNN Prima News gymnázium

gymnázium

Výpis příspěvků ke štítku „gymnázium“

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel

4. března 2021 22:53

Distanční výuka se výrazně podepisuje téměř na všech žácích a studentech. Podle středoškolského učitele Adama Škapy jsou však nejpostiženější skupinou studenti prvních ročníků. Ti si totiž za několik málo dní, které ve škole strávili během letošního školního roku, nedokázali vytvořit sociální vazby. Kantor to prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Otec studenta, který zažaloval školu: Na syna jsem pyšný, vládě nedůvěřujeme

24. února 2021 19:08

Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu mu zakázal se zdůvodněním, že příslušné krizové opatření vlády povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu. Soud tak vyhověl správní žalobě, kterou podal student prvního ročníku gymnázia. Otec mladíka CNN Prima NEWS uvedl, že je na syna pyšný. „Je to projev velké osobní odvahy, za kterou zaplatí určitou cenu,“ uvedl.

Student zažaloval školu kvůli distanční výuce. Vyhrál, pražské gymnázium musí otevřít

23. února 2021 14:08
Aktualizováno

Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal se zdůvodněním, že příslušné krizové opatření vlády povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu. Novinářům to v úterý sdělil asistent předsedkyně Městského soudu v Praze Adam Wenig. Soud tak vyhověl správní žalobě, kterou podal student prvního ročníku gymnázia. Rozhodnutí je pravomocné, lze proti němu podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Dostaňte nás ven! Studenti a učitelé v pyžamech protestovali před Sněmovnou

11. února 2021 14:32

Studenti a učitelé podporující petici Nesmíme obětovat děti vyzvali ve čtvrtek ráno poslance přicházející do Sněmovny k hledání alternativ pro prezenční výuku a obnovení volnočasových aktivit. Na happeningu s názvem Dostaňte nás ven se sešlo 15 dětí s dvěma pedagogy v pyžamech a županech. Podle nich by se měly studentům umožnit alespoň kroužky a výuka venku. Petici za naléhavé řešení situace ve školství podepsalo od konce ledna zhruba 14 500 lidí.

Budou na vysvědčení známky? Plaga radí slovní hodnocení, školy ho nejspíš nevyslyší

13. ledna 2021 07:22

Ministerstvo školství kvůli pandemii koronaviru vydalo doporučení, aby základní či střední školy během blížícího se pololetního vysvědčení žáky hodnotily pouze slovně, nikoliv známkou. Výuka byla totiž od září narušena a velmi brzy se, stejně jako na jaře, přešlo na distanční výuku, která není plnohodnotnou náhradou. Představitelé škol se na doporučení dívají různě, ale zároveň se shodují, že většina škol zůstane u klasického známkování

Maturanti chtějí zrušit hlavně ústní zkoušku. Podle ředitelů by žádné úlevy mít neměli

12. ledna 2021 22:18

Studenti by podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) z letošních maturit nejraději vypustili ústní zkoušku. Vyplynulo to podle něj z ankety, v níž se maturantů ptal, jak by zkoušku dospělosti pro rok 2021 pozměnili. Jak moc bude ministr k názorům maturantů přihlížet, není zcela jasné. Představitelé gymnázií a středních škol ale redakci CNN Prima NEWS řekli, že jakékoliv úlevy nejsou na místě.

Školy se snad nezavřou, do karantén ale budou chodit celé třídy, říká šéf ředitelů ZŠ

9. září 2020 22:24

Aktuální uzavření Základní školy Aleše Hrdličky v ostravské Porubě vedlo k tomu, že na všech školách v tomto městském obvodě se měly ve společných prostorách nosit roušky. To nakonec ale stejně nastane všude. Celoplošné nošení roušek ve společných prostorách škol kromě tříd bude platit v celé ČR od 10. září. Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý ale doufá, že na podzim školy příliš zavírat nebudou. Očekává nicméně, že přibude tříd, které budou muset do karantény.

reklama