CNN Prima News gymnázium

gymnázium

Výpis příspěvků ke štítku „gymnázium“

Ani pro jedničkáře už nemáme místo. Střední školy očekávají rekordní počet odmítnutých dětí

17. ledna 2023 05:24

Pražské střední školy trápí nedostatek míst pro nové studenty. Jistou židli ve třídách už nemají ani jedničkáři. Premiantů se skvělými výsledky bylo v loňských přijímacích zkouškách tolik, že byli mnozí z nich odmítnuti. Podle ředitelů gymnázií a středních škol nebude letošní situace o nic lepší, spíše naopak – očekávají mimořádně vysoký počet přihlášek a rekordní počet nepřijatých zájemců. Řešení problému se navíc může protáhnout na dlouhé roky, školám totiž kromě prostor chybí i pedagogové.

GLOSA: A kdo bude makat u našich pásů? Kapitáni průmyslu vyhlásili válku gymnáziím

17. září 2022 14:14

Gymnazista je vlastně takový nedovzdělaný půlčlověk, který nezapadá do plánů tuzemských podniků na maximalizaci zisku prostřednictvím zaměstnávání levné pracovní síly ideálně s úzkým vzdělanostním zaměřením. Tak lze číst volání šéfa olomoucké pobočky Hospodářské komory ČR Bohuslava Švamberka po omezení počtu gymnázií v Česku. Někdo by mu měl vysvětlit, že úkolem státu ve vzdělávací politice není připravovat levný kanónenfutr pro výrobní linky zdejších kapitánů průmyslu.

Praha navýší kapacity gymnázií, slibuje ministr Balaš. Chystá i speciální třídy

21. července 2022 22:01

Praha bude rozšiřovat počet míst na čtyřletých gymnáziích. Do budoucna by se mohl navýšit až o dva tisíce. Kromě toho by na odborných středních školách v Praze měly vzniknout gymnaziální třídy. Zástupci magistrátu a Středočeského kraje se na tom dohodli s ministrem školství Vladimírem Balašem. Ten si od toho slibuje, že se už nebude opakovat stejná situace jako letos, kdy se na pražská gymnázia kolikrát nedostali ani jedničkáři.

Chtějí chápat svět a dorozumět se s novými spolužáky. Zájem o ruštinu na školách roste

21. května 2022 16:19

I přes aktuální vypjatou situaci na Ukrajině zájem o ruský jazyk na základních a středních školách neklesá, naopak. Vyplývá to z výpovědí několika českých škol, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Podle učitelů ruštiny mohl zájem o tento jazyk u studentů podpořit příchod nových žáků z Ukrajiny. Mnozí z nich se totiž dorozumívají rusky a české děti se proto snaží s novými kamarády domluvit jazykem, kterému rozumí.