reklama
CNN Prima News hackeři

hackeři

Výpis příspěvků ke štítku „hackeři“

Hacker ukradl miliardy v kryptoměnách, většinu pak vrátil. Firma mu nabízí tučnou odměnu

14. srpna 2021 07:32

Kuriózní případ hackerského útoku mají za sebou správci kryptoměnové služby Poly Network. Neznámí hackeři nejprve při jednom z největších síťových útoků historie odcizili službě 600 milionů dolarů v kryptoměnách (13 miliard korun), aby posléze většinu lupu vrátili. Za to je chce Poly Network podarovat 500 tisíci dolary (v přepočtu asi 10,7 milionu korun).

Problémy při vydávání covid pasů. Systém kolabuje a přijal očkovací údaje z 19. století

3. července 2021 15:26

Ani start digitálních covidpasů, které začaly v Evropské unii fungovat ve čtvrtek, se neobešel bez problémů. Zahraniční státy sice hlásí ze strany svých občanů velký zájem, jenže kvůli enormnímu náporu on-line systémy často nefungovaly. Bezpečnostní experti navíc varují před digitálním podpisem, kterého už internetoví hackeři zneužívají. Aplikace dokonce přijala i vymyšlený očkovací certifikát z roku 1890.

Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky

13. června 2021 00:00

Klienti českých bank se potýkají s další vlnou útoků internetových podvodníků, kteří během chvíle doslova vyluxují jejich účet. Přišli už i na způsob, jak obejít tzv. zabezpečené platby kartou přes internet. Nové metodě se říká smishing, podvodníci totiž komunikují prostřednictvím SMS zpráv, které chodí ze stejného čísla jako běžné zprávy z vaší banky.

Růžová verze WhatsAppu je podvrh. Hackeři z vás chtějí dostat data, varují odborníci

28. dubna 2021 22:48

Škodlivý mobilní program, který se vydává za růžovou verzi populární chatovací služby WhatsApp, může být pro uživatele velmi nebezpečný. V případě, že si člověk aplikaci stáhne, může hackerům nechtěně povolit přístup k telefonním číslům, zprávám, heslům i platebním kartám. Problém se týká jen mobilů s operačním systémem Android.

Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě

13. dubna 2021 17:11

Už sedmý den bojuje tým desítek IT specialistů s následky rozsáhlého kybernetického útoku na olomoucký magistrát. Činnost úřadu je zatím stále ochromená. Některé agendy začaly fungovat ve velmi omezeném režimu v papírové formě. Zaměstnanci radnice navíc pravděpodobně dostanou výplaty se zpožděním. Odstranění všech škod potrvá podle aktuálních odhadů několik měsíců.

reklama