reklama
CNN Prima News hackeři

hackeři

Výpis příspěvků ke štítku „hackeři“

Hacker ukradl miliardy v kryptoměnách, většinu pak vrátil. Firma mu nabízí tučnou odměnu

Kuriózní případ hackerského útoku mají za sebou správci kryptoměnové služby Poly Network. Neznámí hackeři nejprve při jednom z největších síťových útoků historie odcizili službě 600 milionů dolarů v kryptoměnách (13 miliard korun), aby posléze většinu lupu vrátili. Za to je chce Poly Network podarovat 500 tisíci dolary (v přepočtu asi 10,7 milionu korun).

Problémy při vydávání covid pasů. Systém kolabuje a přijal očkovací údaje z 19. století

Ani start digitálních covidpasů, které začaly v Evropské unii fungovat ve čtvrtek, se neobešel bez problémů. Zahraniční státy sice hlásí ze strany svých občanů velký zájem, jenže kvůli enormnímu náporu on-line systémy často nefungovaly. Bezpečnostní experti navíc varují před digitálním podpisem, kterého už internetoví hackeři zneužívají. Aplikace dokonce přijala i vymyšlený očkovací certifikát z roku 1890.

Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky

Klienti českých bank se potýkají s další vlnou útoků internetových podvodníků, kteří během chvíle doslova vyluxují jejich účet. Přišli už i na způsob, jak obejít tzv. zabezpečené platby kartou přes internet. Nové metodě se říká smishing, podvodníci totiž komunikují prostřednictvím SMS zpráv, které chodí ze stejného čísla jako běžné zprávy z vaší banky.

Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě

Už sedmý den bojuje tým desítek IT specialistů s následky rozsáhlého kybernetického útoku na olomoucký magistrát. Činnost úřadu je zatím stále ochromená. Některé agendy začaly fungovat ve velmi omezeném režimu v papírové formě. Zaměstnanci radnice navíc pravděpodobně dostanou výplaty se zpožděním. Odstranění všech škod potrvá podle aktuálních odhadů několik měsíců.

Další hackerský útok: Třem soukromým poliklinikám v Praze nefungují lékařské databáze

Aktualizováno

Hackeři zaútočili na tři soukromé polikliniky v centru Prahy, uvedl v úterý web Deníku N. Poliklinikám v Legerově, Kartouzské a Myslíkově ulici nefunguje podle webu e-mailová pošta ani objednávkový systém a lékaři přišli o přístup do databází laboratoří. Internetový útok na společnost Poliklinika IPP potvrdila její jednatelka a také Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

reklama