reklama
CNN Prima News Heiko Maas

Heiko Maas

Výpis příspěvků ke štítku „Heiko Maas“

Berlín a Londýn vyzvaly k propuštění Navalného. Odvádíte pozornost, vzkázal Lavrov

18. ledna 2021 10:18

Německý ministr zahraničí Heiko Maas i jeho britský protějšek Dominic Raab se přidali k těm, kteří odsoudili nedělní zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Ruské úřady vyzvali nejen k okamžitému propuštění aktivisty, ale také k vyšetření útoku chemickou zbraní, který na něj byl dříve spáchán, informovaly zahraniční agentury.

Nevím, zda jsou naši lékaři připraveni pomoci Německu s pandemií, říká Petříček

24. listopadu 2020 20:13

Německo zažívá momentálně zřejmě nejhorší období od začátku pandemie koronaviru. V posledních týdnech oznamuje vysoké počty nově infikovaných osob a plní se také nemocnice. Některé jsou již na hraně svých kapacit. Český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) redakci CNN Prima NEWS však sdělil, že žádost o pomoc z německé strany zatím nepřišla. Není si ani jist, zda by čeští lékaři či sestry byli nyní schopni pomáhat v zahraničí.

Jsme solidární s Českem, výhrůžky Číny jsou nepřijatelné, zní v reakcích ze světa

1. září 2020 18:06

Francie vyjádřila solidaritu s Českou republikou v souvislosti s výhrůžkou Číny kvůli cestě šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan, uvedla agentura AFP. Podle francouzského ministerstva zahraničí je reakce Pekingu nepřijatelná a vztahy mezi EU a Čínou musejí být založené na vzájemném respektu a dialogu. Česka se zastal i německý ministr zahraničí Heiko Maas, jehož země nyní předsedá Evropské unii. Uvedl, že EU se svými partnery jedná s úctou a totéž očekává i od nich. Zdůraznil, že nátlak do diplomatických vztahů nepatří. K úternímu večeru delegaci vyjádřila podporu i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Rusko prověřuje, proč byl Navalnyj hospitalizován. Otravu ale nepřipouští

27. srpna 2020 12:32

Ruské ministerstvo vnitra ve čtvrtek podle agentury TASS oznámilo, že zahájilo prověřování v souvislosti s hospitalizací Alexeje Navalného. V západních zemích panuje podezření, že hlavní kritik ruského prezidenta Vladimira Putina byl otráven, a tamní politici proto tlačí na Moskvu, aby okolnosti incidentu vyšetřila. Podle německého ministra zahraničí Heika Maase se Moskva musí očistit z obvinění.

reklama