reklama

HIV

Výpis příspěvků ke štítku „HIV“

Koronavirus ohrožuje i necovidová oddělení. Šéf HIV centra se obává o personál i pacienty

4. prosince 2021 12:47

Počet lidí hospitalizovaných s koronavirem přesáhl 6 tisíc, nákaza začíná ovlivňovat i necovidová oddělení. Mezi ně patří také HIV centrum ve Fakultní nemocnici Bulovka. „Nejvíce se bojíme personální stránky věci, kdyby část našich pracovníků musela pomáhat na covidových odděleních,“ strachuje se vedoucí centra David Jilich.

HIV pozitivní muž z Karlovarska měl znásilňovat 13letou dceru partnerky. Hrozí mu 8 let

22. října 2021 16:44

Muži z Karlovarska hrozí osmiletý trest za údajné znásilnění 13leté dcery jeho tehdejší přítelkyně a nechráněný sex s dalšími dvěma dospělými ženami. K tomu mělo dojít v době, kdy 55letý Antonín M. věděl, že je HIV pozitivní a trpí žloutenkou typu C. Zmíněný nepodmíněný trest navrhl státní zástupce, případ by měl ještě do konce roku začít projednávat Krajský soud v Plzni.

Dobře léčený člověk s HIV nikoho nenakazí ani při nechráněném styku. Musí ale brát léky

15. srpna 2021 21:56

Jste HIV pozitivní. Tuto diagnózu si vyslechl pětadvacetiletý Oliver letos na jaře. Přestože zatím nemá téměř žádné příznaky, musí se naučit se svou nemocí žít, stejně jako s vědomím, že i on nakazil někoho jiného. V současné době naštěstí existuje efektivní léčba, která projevy nemoci zpomalí, i když zcela nevyléčí. Lidé s HIV tak při správně nastavené léčbě mohou žít téměř plnohodnotný život a dožít se stejného věku jako zdraví lidé.

Člověk musí najít sílu čelit předsudkům vůči nakaženým, říká HIV pozitivní muž

1. prosince 2020 05:28

První prosincový den si připomínáme Světový den boje proti AIDS. Je to příležitost k osvětě o smrtelné nemoci, která se týká lidí po celém světě a kolem které panuje mnoho mýtů a předsudků. Jedním z HIV pozitivních lidí je pan Kryštof (30 let) ze severních Čech, kterému nemoc převrátila život vzhůru nohama. Jaké byly první projevy a jak se se svým osudem dokázal vyrovnat?

Každý pátý Čech s HIV neví, že je infikovaný. Virus se významně šíří, varuje WHO

29. listopadu 2020 18:36

Každý pátý HIV pozitivní v Česku neví o tom, že je infikovaný virem způsobujícím nemoc AIDS, protože nebyl otestován. Dva z pěti HIV pozitivních jsou pak diagnostikováni v pozdním stadiu infekce, uvedly pražská kancelář Světové zdravotnické organizace (WHO) a Česka společnosti AIDS pomoc u příležitosti Světového dne boje proti nemoci AIDS, který připadá na první prosincový den.

reklama