HIV

Výpis příspěvků ke štítku „HIV“

Krutá diagnóza po svatbě: Těhotné Victorii řekli, že má HIV. Bylo to jako rozsudek smrti, líčí

Dnes se Victorie Roscowová raduje ze zdravého 19měsíčního syna a láskyplného manželství. Krátce po svatbě si však v devátém týdnu těhotenství od lékařů vyslechla zdrcující diagnózu: výsledky krevních testů odhalily, že je HIV pozitivní. V otevřeném rozhovoru pro web Daily Mail 29letá Britka vzpomíná, že ji tato zpráva zasáhla jako rozsudek smrti. Byla si jistá, že její i synův život je u konce. To se však nakonec nevyplnilo. O své počáteční obavy se začala dělit se sledujícími na sociálních sítích. Později se rozhodla, že se bude snažit bořit stigmata ve společnosti.

Близько тисячі чехів не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Пройдіть просте анонімне тестування безкоштовно. Це може врятувати вам життя.

На сьогодні у Чехії від 600 до 1000 людей не знають, що вони ВІЛ-інфіковані. При цьому лікування тепер знаходиться на високому рівні - якщо його розпочати вчасно, воно може зберегти якість життя практично без наслідків і на багато десятиліть. Ви можете пройти тестування. Безкоштовно та анонімно. Де? У Чехії, як і в інших країнах Європи, у межах Європейського тижня тестування на ВІЛ та жовтяницю. Список місць можете переглянути тут. (www.tadyted.com)

Až tisíc Čechů neví o své HIV pozitivitě. Přijďte zdarma na jednoduchý anonymní test. Může vám zachránit život

V České republice je aktuálně 600 až 1000 osob, které nevědí o své HIV pozitivitě. Léčba je přitom dnes na takové úrovní, že zahájí-li se včas, dokáže zachovat kvalitu života prakticky bez následků a na dlouhá desetiletí. Můžete se nechat otestovat. Zdarma a anonymně. Kde? V České republice, stejně jako v ostatních zemích Evropy, a to v rámci Evropského týdne testování na HIV a žloutenky. Seznam míst najdete na tadyted.com

Zázrak medicíny: Pacientovi ze Švýcarska vyléčili HIV, podstoupil život ohrožující medikaci

Švýcarský pacient s HIV se zcela zbavil přítomnosti nebezpečné molekuly viru v těle. Stal se teprve šestým pacientem, kterého lékaři prohlásili za oficiálně vyléčeného. Naději v uzdravení dalších nakažených však zastiňují pochybnosti odborníků. Experimentální léčba, již muž podstoupil, je totiž obecně pro organismus příliš agresivní – až ohrožující na životě, a proto se její rozšíření ve zdravotnictví prozatím nedoporučuje. O vzácném případu informuje web Daily Mail.

Dostali „upíří masku“, teď jsou HIV pozitivní. Úřady děsí následky procedur v salonu krásy

Úřady v americkém státě Nové Mexiko opět otevřely případ „upíří pleťové masky“. Procedura, kterou poskytoval kosmetický salon ve městě Albuquerque, spočívala ve vstřikování krve do obličeje klientů. Poté, co se u několika návštěvníků objevil virus HIV, bylo zařízení v roce 2018 uzavřeno. Nyní se ale ve spojitosti s ním vyskytl nový případ smrtelné infekce a úřady vyzvaly bývalé klienty, aby si znovu došli na testy, informuje CNN.

Kladivem mezi oči. Petr s HIV myslel, že hned umře. Díky lékům žije a nikoho nenakazí

Když se dozvěděl, že je nakažený virem HIV, myslel si, že druhý den umře. Od té doby už uplynulo 17 let a právník Petr Kalla díky moderním lékům vede plnohodnotný život a je předsedou České společnosti AIDS pomoc (ČSAP). Se svojí organizací mimo jiné poukazuje na to, že jsou nemocní stigmatizováni a že veřejnost stále směšuje pojmy HIV a AIDS. Světový den AIDS připadá na 1. prosince.