reklama

Hlavní zprávy v 18.55: Majitele dronů čekají od nového roku velké změny

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Majitele dronů čekají od nového roku velké změny. Budou totiž muset svůj dron registrovat. Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55 – dnes s Lucií Hrdličkovou a Pavlem Štruncem.

reklama

Majitele dronů čekají od nového roku velké změny. Budou totiž muset registrovat svůj dron a projít on-line testem. V tom budou muset správně odpovědět alespoň na 30 otázek ze 40. Podle Richarda Klímy z Řízení letového provozu se budou drony dělit do tří kategorií – běžné uživatele bude nejvíc zajímat otevřená kategorie. V té by měli obzvlášť zpozornět majitelé dronů s kamerou. „Pokud v této kategorii jsou drony, které váží víc než 250 gramů, musí být registrovány. Stejně tak musí být registrovány drony, které jsou menší než 250 gramů, nicméně jsou vybaveny kamerou.“

Více o nových pravidlech pro létání s drony a proč jsou vůbec tato pravidla potřebná, se dozvíte v 18:55 v HLAVNÍCH ZPRÁVÁCH na Primě a CNN Prima NEWS.

Další úterní program na CNN Prima NEWS:

Cestovní byznys Richarda Questa (23) ve 20:15

Novinář CNN Richard Quest radí, jak si co nejvíce zpříjemnit a usnadnit časté pracovní cesty. Provede nás po hotelích a letištních saloncích, porovná letecké společnosti a představí věrnostní programy a benefity pro ty, kteří často cestují.

Svět vědy (72) ve 20:40

Jaké jsou nejnovější poznatky vědců, konstruktérů a objevitelů všeho druhu? Spousta problémů, se kterými se setkáváme v každodenním životě, má překvapivě zázračná řešení.

360° ve 21:10

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my také.

Tagy: Hlavní zprávy CNN Prima NEWS

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama