CNN Prima News hlídač státu

hlídač státu

Výpis příspěvků ke štítku „hlídač státu“

S čísly umíme čarovat, denní nárůsty nejsou důležité údaje, přiznal Prymula

25. září 2020 20:20

Denní přírůstek nakažených není důležitý, na dotaz CNN Prima NEWS to v pátek uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zároveň přiznal, že s čísly jsou odborníci schopní čarovat. Jaká data je tedy podle něj i podle odborníků z ministerstva zdravotnictví podstatné sledovat? O tom hovořila v pořadu 360° Pavlíny Wolfové redaktorka on-line webu Renáta Bohuslavová. Tématem byla i neochota Ústavu zdravotnických informací a statistiky zveřejňovat podrobná data.

Nemocnice se plní nakaženými, lůžka s ventilátory dochází. PŘEHLED po krajích

24. září 2020 05:21

Více než půl roku od vypuknutí pandemie koronaviru v Česku jsou konečně k dispozici data o kapacitách lůžek v nemocnicích. A to i přesto, že odborníci Ústavu zdravotnických informací a statistiky s jejich detailním zveřejněním nesouhlasí. Z nich je patrné, že kapacity lůžek na ARO nebo JIP jsou v Česku vyčerpané na téměř 75 procent i bez COVID-19 pozitivních pacientů. Naopak lůžka s mimotělním oběhem nebo plicní ventilací jsou téměř prázdná. V přehledu CNN Prima NEWS můžete zjistit, jak je na tom právě váš kraj či nemocnice.

Veřejnost by neměla znát čísla o kapacitách lůžek v nemocnicích, tvrdí ÚZIS

23. září 2020 21:24

Veřejnost by neměla znát detailní čísla o kapacitách v jednotlivých nemocnicích, alespoň to tvrdí šéf klinické skupiny ministerstva zdravotnictví Vladimír Černý i ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistik Ladislav Dušek. A to i přesto, že premiér Andrej Babiš (ANO) i ministři neustále opakují, že právě tato čísla jsou klíčová a je třeba je znát a počty navyšovat. Podle odborníků může zveřejnění vést k tlakům občanů na lékaře a sporům mezi zdravotníky i nemocnicemi samotnými.