CNN Prima News hotovost

hotovost

Výpis příspěvků ke štítku „hotovost“

Digitální euro přijde příští rok. Půjde o šikovnou pomůcku, nebo nástroj Velkého bratra?

11. června 2022 21:56

Evropská unie chce už příští rok začít testovat digitální euro, které spadá do globálního projektu takzvaných CBDC – digitálních měn centrálních bank. Ty mají v budoucnu doplnit či nahradit současné měny, které země po celém světě používají. CBDC se na první pohled podobají kryptoměnám, ve skutečnosti jsou ale totálně centralizovaným finančním nástrojem.

Češi více investují, ale hotovost si vzít nenechají. „Do matrace“ spoří každý osmý

5. května 2022 10:04

Mít peníze uložené doma v hotovosti? Každý osmý Čech, který něco naspořil, to stále považuje za nejlepší způsob. Jeho obliba rostla už za pandemie, válka na Ukrajině to ještě zvýraznila. Ukazuje to aktuální průzkum investiční společnosti Generali Investments. Na druhou stranu ale roste i počet těch, kteří se rozhodli investovat. Akcie nebo dluhopisy či jiné finanční produkty už nakupuje každý druhý Čech.

Ruské banky kvůli hrozbě sankcí stahují hotovost ze zahraničí, klesají akcie i rubl

22. února 2022 18:58

Podle odhadů ruské ratingové agentury ACRA importovaly ruské banky v prosinci ze zahraničí v přepočtu přes sto milard korun v hotovosti, šlo přitom především o hotovost v amerických dolarech. Informovala o tom americká CNN. Jde o nezvykle vysokou sumu a dvojnásobný meziroční nárůst. Ruské banky se obávají tvrdých sankcí, které by je mohly odstřihnout od provádění transakcí v dolarech, omezit export ropy a plynu a vést i k dalším negativním ekonomickým jevům. Dramaticky na současnou krizi reaguje i akciový trh, výrazný pokles zaznamenává i rubl.

Konec hotovosti a peníze jen na čas. Jak chtějí světové banky změnit finanční systém

27. října 2021 07:36

Vlivné světové centrální banky, politici i ekonomičtí řečníci po celém světě čím dál častěji skloňují termín digitální měny centrálních bank, tzv. CBDC. Pod tímto pojmem se skrývá nový čistě digitální finanční systém, ve kterém chtějí měnu ovládat výhradně centrální banky a vlády. Proč se mohou CBDC stát nástrojem sledování a jak se liší od kryptoměn?

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

24. července 2021 21:06

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.