reklama

Hrozí, že některé státy vyškrtnou Česko ze seznamu bezpečných zemí, tvrdí Papež

České ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšené riziko nákazy v některých oblastech států, které jsou častými cíli českých turistů. Jak se varování projeví na zájmu Čechů vycestovat do zahraničí, komentoval ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

reklama

K tématu

Právě varování ministerstva zahraničních věcí před konkrétními lokacemi by podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří mělo turismu prospět. „Jsme rádi, že ministerstvo nezavírá celé destinace, ale mluví o konkrétních lokalitách. Upozornění umožní cestovat s menšími obavami a prospěje to bezpečnosti,“ poznamenal Papež.

Obavy z toho, že by další státy mohly Českou republiku vyřadit ze seznamu bezpečných zemí, jsou podle něj na místě. „Nebezpečí vnímám jako akutní. Ministerstvo zdravotnictví nezvládlo situaci na Karvinsku a hrozí, že se nákaza bude dostávat do dalších oblastí. Může se tak stát, že nás některé země vyřadí ze seznamu bezpečných států,“ podotkl. Minulý týden už tak učinily Estonsko a Lotyšsko.

Záleží i na oblastech jednotlivých zemí

Podle Papeže je například Tunisko bezpečnou zemí. „U některých států je to obráceně, Tunisko nechce otevřít hranice směrem k nám bez testů,“ řekl Papež. Egypt však vnímá rozporuplně. „Egypt jako celou zemi bych za bezpečnou nepokládal. Jsou zde ale velké vzdálenosti a některá místa nemusí představovat takové riziko,“ dodal Papež.

„Naše doporučení neznamená, že bychom tyto země vyřazovali ze seznamu bezpečných zemí. Cílem je varovat naše občany, že cestování do určitých oblastí může být spojené se zvýšeným rizikem nákazy,“ vyjádřil se k situaci ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Doplnil, že stejně jako má Česká republika lokální ohniska, nevyhnuly se ani dalším zemím.

Další hlavní zprávy

reklama
Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama