reklama
CNN Prima News hrubý domácí produkt

hrubý domácí produkt

Výpis příspěvků ke štítku „hrubý domácí produkt“

Rekordní propad. Česká ekonomika loni klesla nejvíce od roku 1991, oživení bude pomalé

2. února 2021 09:02

Hospodářský propad v roce 2020 byl nejhlubší za téměř třicet let. Hrubý domácí produkt České republiky se za celý loňský rok snížil o 5,6 procenta. V posledním kvartále došlo k mezičtvrtltetnímu růstu o 0,3 procenta, meziroční propad dosáhl pěti procent. Vyplývá to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu zveřejněného v úterý.

Epidemie si vybere krutou daň. Českou ekonomiku čeká prudký propad, věští ekonomové

29. října 2020 11:00

Tuzemské hospodářství se v posledních třech měsících letošního roku propadne hlouběji než na jaře. Návrat na předkrizovou úroveň se odsouvá až na rok 2023. Kupní síla mezd se sníží a nezaměstnanost začne růst. Vláda bude v příštím roce hospodařit s podobně hlubokým rozpočtovým schodkem jako letos. Vyplývá to z aktualizované makroekonomické prognózy České bankovní asociace.

Rekordní propad české ekonomiky: Hrubý domácí produkt odepsal skoro 11 procent

31. července 2020 09:04

Výkonnost tuzemského hospodářství se ve druhém čtvrtletí snížila nejvíce v novodobé historii České republiky. Hrubý domácí produkt meziročně klesl o 10,7 procenta, v mezičtvrtletním vyjádření pak o 8,4 procenta, uvedl v pátek Český statistický úřad. V souladu s očekáváním se naplno projevila vládní opatření v boji proti šíření koronavirové nákazy. Podobná čísla hlásí také USA a Německo.

Statistici zpřesnili data o HDP. Česká ekonomika klesla méně

2. června 2020 11:27

Hrubý domácí produkt České republiky se v prvním letošním kvartále snížil méně, než ukázal předběžný odhad v polovině května. Meziročně jen o dvě, mezičtvrtletně o 3,3 procenta. Ekonomiku dolů táhly domácí investice a zahraniční poptávka, jak v úterý uvedl Český statistický úřad.

reklama