CNN Prima News hrubý domácí produkt

hrubý domácí produkt

Výpis příspěvků ke štítku „hrubý domácí produkt“

Je za diktátorů líp? Studie ukazuje, jak tyrani lidem lžou o jejich životní úrovni

3. října 2022 06:01

Zlatí komunisti, za nich měli všichni práci a mohli si dovolit byt. Takto nostalgicky někdy Češi hodnotí éru před listopadem 1989. Nemusí jít nutně o ztrátu paměti v tom, jak nízkou životní úroveň státy někdejšího sovětského bloku měly. Totalitní režimy totiž o ekonomické prosperitě jimi ovládaných zemí lžou. A tím víc, čím utuženější zřízení tyto země mají.

Česko loni kvůli covidu přišlo o 240 miliard. Daň za ekonomický model, tvrdí expert

21. února 2022 07:42

Kvůli přerušeným dodavatelským řetězcům přišla česká ekonomika v loňském roce o čtyři procenta hrubého domácího produktu a 14 procent své průmyslové produkce. Tento dopad je v porovnání s ekonomikou zemí platících eurem zhruba dvojnásobný. Vyplývá to z aktuální analýzy Mezinárodního měnového fondu. Je to daň za ekonomický model České republiky, tvrdí expert.

Rekordní propad. Česká ekonomika loni klesla nejvíce od roku 1991, oživení bude pomalé

2. února 2021 09:02

Hospodářský propad v roce 2020 byl nejhlubší za téměř třicet let. Hrubý domácí produkt České republiky se za celý loňský rok snížil o 5,6 procenta. V posledním kvartále došlo k mezičtvrtltetnímu růstu o 0,3 procenta, meziroční propad dosáhl pěti procent. Vyplývá to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu zveřejněného v úterý.