reklama

Instantní lék na demenci? Ženě pomáhá hudba od rockové skupiny Fleetwood Mac

Hudba možná nedokáže zcela vyléčit chronickou nemoc, v některých případech ale dovede výrazně pomoci. O tom se přesvědčila i Nicole Petriová, která na sociální síti TikTok zveřejnila video své matky Cheryl. Ta trpí demencí, ale i z nejtemnějších chvil ji dokáže dostat písnička od rockové skupiny Fleetwood Mac. Informoval o tom web Newsflare.

reklama

„Moje matka trpí frontotemporální demencí, a když má špatný den nebo je na rozpacích, hudba ji dokáže téměř ihned zvednout náladu,“ sdělila Petriová serveru Newsflare. Petriová tak našla instantní lék na chmury — skladbu Rhiannon od skupiny Fleetwood Mac.

K tématu

„Google, zahraj Fleetwood Mac, prosím. Zvyš hlasitost,“ říká ve videu Petriová, zatímco svou nejistou a úzkostlivou matku drží za ruku. Z Cheryl se ale v mžiku stane veselá dáma. V kuchyni si najednou luská prsty, radostně tančí do rytmu hudby a usmívá se.

Video, které na TikToku rychle nasbíralo přes 639 tisíc lajků, Petriová nazvala: „Podívejte na kouzlo hudby pro pacienty s demencí“. V popisku videa potom Petriová píše: „Nic, co jsem jí říkala, nepomohlo. Jakmile ale začne hrát ta hudba, můžete vidět, jak se jí rázem změní nálada“.

Nicole Petriová webu Newsflare také sdělila, že její matku demence postihla v neobvykle brzkém věku. „Začala jevit známky okolo roku 2012, když jí bylo 48. Pár let pak trvalo potvrzení diagnózy, protože doktoři nejprve demenci vůbec nebrali v potaz, byla na to moc mladá,“ informovala Petriová stav své matky.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

Hokej

Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden

Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden

11. října se nejvyšší hokejová soutěž v České republice na základě vládních nařízení zastavila a stav „zmrazení“ měl trvat minimálně do 3. listopadu. I přes nepříznivé tuzemské koronavirové statistiky by se mohla extraliga znovu rozběhnout už příští týden. Podmínkou bude zrychlené testování, jak stojí ve zprávě směřované klubům, kterou přinesl web iSport.cz.

reklama
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Zpátky do Berbrovy minulosti. Leckteré mužstvo by jej potřebovalo, psalo se roku 1987
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama