reklama

Instantní lék na demenci? Ženě pomáhá hudba od rockové skupiny Fleetwood Mac

Hudba možná nedokáže zcela vyléčit chronickou nemoc, v některých případech ale dovede výrazně pomoci. O tom se přesvědčila i Nicole Petriová, která na sociální síti TikTok zveřejnila video své matky Cheryl. Ta trpí demencí, ale i z nejtemnějších chvil ji dokáže dostat písnička od rockové skupiny Fleetwood Mac. Informoval o tom web Newsflare.

reklama

„Moje matka trpí frontotemporální demencí, a když má špatný den nebo je na rozpacích, hudba ji dokáže téměř ihned zvednout náladu,“ sdělila Petriová serveru Newsflare. Petriová tak našla instantní lék na chmury — skladbu Rhiannon od skupiny Fleetwood Mac.

K tématu

„Google, zahraj Fleetwood Mac, prosím. Zvyš hlasitost,“ říká ve videu Petriová, zatímco svou nejistou a úzkostlivou matku drží za ruku. Z Cheryl se ale v mžiku stane veselá dáma. V kuchyni si najednou luská prsty, radostně tančí do rytmu hudby a usmívá se.

Video, které na TikToku rychle nasbíralo přes 639 tisíc lajků, Petriová nazvala: „Podívejte na kouzlo hudby pro pacienty s demencí“. V popisku videa potom Petriová píše: „Nic, co jsem jí říkala, nepomohlo. Jakmile ale začne hrát ta hudba, můžete vidět, jak se jí rázem změní nálada“.

Nicole Petriová webu Newsflare také sdělila, že její matku demence postihla v neobvykle brzkém věku. „Začala jevit známky okolo roku 2012, když jí bylo 48. Pár let pak trvalo potvrzení diagnózy, protože doktoři nejprve demenci vůbec nebrali v potaz, byla na to moc mladá,“ informovala Petriová stav své matky.

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Předseda ČSSD Jan Hamáček si zřejmě vyřizuje účty s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). Odvolal jej z dozorčí rady České pošty a údajně s ním ani nekomunikuje. Na jeho místo navrhlo vnitro Martina Kubu (ODS). Informoval o tom web info.cz Netolický pro Seznam Zprávy prozradil, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy, aby nákupem vakcín Sputnik V zachránil sociální demokracii před volebním debaklem.

Vláda

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) trvá na prosazení čtyřdenního pracovního týdne, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle ní by zkrácení pracovního týdne ze 40 na 35 hodin týdně vedlo ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Řekla to na čtvrteční Předvolební superdebatě Politického klubu FSV UK s tím, že by to mimo jiné zvýšilo porodnost.

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Kellnerová se po smrti otce vrací k závodění. Čeká ji důležitá generálka před OH
reklama
reklama
Desetikoruna se vydražila za 230 tisíc. Jak vzácnou minci poznáte od ostatních?

Aukce

Domácí zpravodajství

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla
Další články
reklama
reklama