reklama

Instantní lék na demenci? Ženě pomáhá hudba od rockové skupiny Fleetwood Mac

Hudba možná nedokáže zcela vyléčit chronickou nemoc, v některých případech ale dovede výrazně pomoci. O tom se přesvědčila i Nicole Petriová, která na sociální síti TikTok zveřejnila video své matky Cheryl. Ta trpí demencí, ale i z nejtemnějších chvil ji dokáže dostat písnička od rockové skupiny Fleetwood Mac. Informoval o tom web Newsflare.

reklama

„Moje matka trpí frontotemporální demencí, a když má špatný den nebo je na rozpacích, hudba ji dokáže téměř ihned zvednout náladu,“ sdělila Petriová serveru Newsflare. Petriová tak našla instantní lék na chmury — skladbu Rhiannon od skupiny Fleetwood Mac.

K tématu

„Google, zahraj Fleetwood Mac, prosím. Zvyš hlasitost,“ říká ve videu Petriová, zatímco svou nejistou a úzkostlivou matku drží za ruku. Z Cheryl se ale v mžiku stane veselá dáma. V kuchyni si najednou luská prsty, radostně tančí do rytmu hudby a usmívá se.

Video, které na TikToku rychle nasbíralo přes 639 tisíc lajků, Petriová nazvala: „Podívejte na kouzlo hudby pro pacienty s demencí“. V popisku videa potom Petriová píše: „Nic, co jsem jí říkala, nepomohlo. Jakmile ale začne hrát ta hudba, můžete vidět, jak se jí rázem změní nálada“.

Nicole Petriová webu Newsflare také sdělila, že její matku demence postihla v neobvykle brzkém věku. „Začala jevit známky okolo roku 2012, když jí bylo 48. Pár let pak trvalo potvrzení diagnózy, protože doktoři nejprve demenci vůbec nebrali v potaz, byla na to moc mladá,“ informovala Petriová stav své matky.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama