CNN Prima News úzkost

úzkost

Výpis příspěvků ke štítku „úzkost“

Stres i pocity úzkosti, mobilizace se podepisuje na psychice Rusů. Je to zlý sen, říkají

23. října 2022 07:54

Nekončící boje, tisíce mrtvých a strach, že se válečný konflikt přeleje dále na Západ. Tyto obavy mohly u mnohých obyvatel v Evropě vyvolat stres. Stejné pocity ale mají i Rusové. U nich se však tyto obavy ve většině případů objevily až poté, co byla v zemi vyhlášena „částečná“ mobilizace. Vyplývá to z průzkumu, který má k dispozici ruskojazyčný web BBC.

Další záhadná smrt v Putinově okolí. Zemřel jeden z nejlepších konstruktérů zbraní v Rusku

24. července 2022 09:31

Od začátku války na Ukrajině umírá v okolí ruského prezidenta Vladimira Putina řada významných osobností. Nyní přišel o jednoho ze svých nejlepších konstruktérů zbraní: Dmitrije Konopleva. Stejně jako v dřívějších případech, i smrt špičkového projektanta provází řada záhadných okolností. 46letý muž údajně zemřel při léčbě depresí a úzkostí

Majitelé elektromobilů zažívají řadu úzkostí. Rychlých nabíječek je stále nedostatek

4. dubna 2022 11:41

Honba za nabitím elektromobilu vytváří u řidičů zcela novou kategorii stresu. Úzkosti z nespolehlivého výpočtu dojezdu střídají podle vlivného britského sdružení obchodníků úzkosti z nabíjení. Veřejná infrastruktura nabíjecích bodů sice v evropských zemích, včetně tuzemska, vcelku rychle roste, nabíječek s dostatečným výkonem pro rychlé nabití je ale ve většině z nich stále málo.

Psycholog: Nejdřív covid, teď válka? Tahle doba lidi nešetří, povleče se s námi ještě dlouho

4. dubna 2022 07:23

Nejdřív jsme čelili covidové pandemii, teď se kvůli ruské agresi na Ukrajině obáváme hrozby jaderné války. Není náhoda, že všechny daleko více souží úzkosti a deprese, poslední roky představují pro naše nitro obrovský zápřah. Psycholog Jiří Šípek je přesvědčen, že si je budeme pamatovat do konce života. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS poradil, jak se strachu bránit.

Téma smrti a války je u nás na denním pořádku, říká maminka chlapce s autismem

2. dubna 2022 18:55

Barbora Chuecos z Prahy vychovává třináctiletého syna Ángela, kterému byl v pěti letech diagnostikován autismus. V posledních dvou letech se dospívající Ángel hodně zaměřil na téma smrti, o kterou se zajímá v souvislosti s koronavirem a nyní i válečným konfliktem na Ukrajině. Válka je pro autisty extrémní zátěží. Terapeuta Juliuse Bittmanna jsme se zeptali, jak obecně lidé s tímto zdravotním znevýhodněním zvládají nestandardní životní situace a jak jim mohou pomoci jejich blízcí.

Nejdřív covid, teď válka. Psychologové radí, jak se zbavit úzkosti z nadměrného stresu

12. března 2022 18:33

Současná doba klade velký nápor na naši psychiku. Dva roky jsme žili ve strachu z covidu, nyní čelíme obavám kvůli ruské invazi na Ukrajině. Valí se na nás jedna negativní zpráva za druhou a pro mnohé je těžké tohle všechno ustát a být psychicky „v pohodě“. Jak dosáhnout určité vyváženosti a zbavit se nadměrného stresu ze situace, kterou nemůžeme ovlivnit?