
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
úzkost
Výpis příspěvků ke štítku „úzkost“

Stres během těhotenství může ovlivnit mozek dítěte. Pandemie situaci nepomáhá
Stres, který žena pociťuje během těhotenství, může ovlivnit vyvíjející se mozek jejího nenarozeného dítěte. Uvádí to nová studie zveřejněná v americkém lékařském časopise JAMA Network Open. Během pandemie koronaviru se přitom míra stresu u některých žen až ztrojnásobila.

Mnozí Češi kvůli koronaviru propadají depresím a úzkostem. Pomoci může dechové cvičení
Národní ústav pro duševní zdraví zaznamenal nepříjemný nárůst psychické nepohody lidí. Trojnásobně se totiž zvýšil počet depresí a sebevražedných sklonů a téměř dvojnásobně vzrostl počet úzkostlivých poruch. Lidé daleko více pijí nárazově alkohol. Za touto statistikou stojí jediný pachatel – koronavirus.

Simona Zábržová: Syndrom vyhoření mě naučil žít v přítomnosti a neplnit přání ostatních
Syndrom vyhoření doprovází lidskou práci nejspíše odjakživa, poslední dobou se ale týká stále více profesí. Simona Zábržová ho zažila dvakrát. Prošla si stovkami terapeutických hodin, sezení a seminářů a přivedlo ji to k nápadu založit vlastní startup nabízející prevenci psychického zdraví ve firmách.

Instantní lék na demenci? Ženě pomáhá hudba od rockové skupiny Fleetwood Mac
Hudba možná nedokáže zcela vyléčit chronickou nemoc, v některých případech ale dovede výrazně pomoci. O tom se přesvědčila i Nicole Petriová, která na sociální síti TikTok zveřejnila video své matky Cheryl. Ta trpí demencí, ale i z nejtemnějších chvil ji dokáže dostat písnička od rockové skupiny Fleetwood Mac. Informoval o tom web Newsflare.

Prožil paralyzující strach ze smrti, dnes vede spolek ArsAnima a pomáhá
V České republice žije přes půl milionu lidí s neléčenou depresí nebo s některou z úzkostných poruch. Většina těchto lidí se neléčí kvůli obavám z psychiatrie a stigmatu psychiatrického pacienta nebo v důsledku chybné diagnostiky ze strany praktiků. Přitom hlavně úzkostné poruchy jsou onemocněním, které lze pomocí správně nastavené medikace a psychoterapie přinejmenším stabilizovat. I přesto dokáží silné úzkosti a deprese člověku otočit život o 180 stupňů. Své o tom ví Jeroným Janíček, který od svých 18 let trpí právě jednou z úzkostných poruch, k níž se později přidala deprese. Dnes vede spolek ArsAnima, kde spolu s dalšími pomáhá lidem se stejným onemocněním. CNN Prima NEWS pustil do soukromí svých prožitků a pocitů.