CNN Prima News úzkost

úzkost

Výpis příspěvků ke štítku „úzkost“

Návrat studentů na FF: Bojím se záchvatů úzkosti, líčí dívka. Další si chtějí zkoušky odbýt

Atestace a skládání státních závěrečných zkoušek budou pro studenty dobrovolné, rozhodlo v reakci na tragickou střelbu vedení Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK). Ve zkouškovém období, které započalo 15. ledna, proto někteří odkládají písemné testy i ústní zkoušky na později, a to zejména z psychických důvodů. Události z 21. prosince jimi natolik otřásly, že se po vstupu do budovy obávají i záchvatů úzkosti. Na druhé straně si jiní chtějí zkoušky odbýt co nejrychleji. I oni se však během přípravy potýkali s přívaly emocí.

Žárliví a bez sebeúcty. „Šmíráci“ sociálních sítí trpí úzkostmi častěji než aktivní uživatelé

Pasivní uživatelé sociálních sítí častěji trpí úzkostmi oproti těm, kteří pravidelně lajkují a komentují nebo veřejně sdílejí příspěvky ze svého života. „Voyeuři“ jsou také žárlivější a nemají dostatek sebeúcty. Vyplývá to z nového výzkumu vědců z Central China Normal University v čínském Wu-chanu. O jeho překvapivých závěrech informoval Daily Mail s odkazem na magazín BMC Psychology.

Skutky, které prospívají zdraví. Vědci odhalili, jaký vliv má laskavost na psychiku člověka

Téma psychického zdraví, ať už dětí, nebo dospělých, se v Česku řeší zejména na podzim. Ze studie Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) vyplynulo, že třetina deváťáků projevuje příznaky středně těžké až těžké úzkosti, 40 procent z nich vykazuje příznaky deprese. Pomoci jim nemusejí jen odborníci či předepsané medikamenty, ale i pouhá laskavost. Jak zjistili psychologové ze státní univerzity v Ohiu, konání dobrých skutků snižuje deprese, úzkosti a naopak zvyšuje spokojenost v životě.

Přemýšlí vaše dítě o sebevraždě? Expert popsal, jaké kroky tragédii předcházejí

Sebevražda je druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladistvých, a to hned po autonehodách. Čím si jedinec před tím, než si dobrovolně sáhne na život, prochází? A proč dnešní generace mladých tak často uvažuje o sebevraždě? Odpovědi na zásadní otázky hledal první díl podcastu GENERACE DEPRESE, který moderovala Terezie Tománková. Jedním z hostů byl i Jiří Horáček, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK a vedoucí Centra pokročilých studií mozku a vědomí Národního ústavu duševního zdraví.

První slova zdrcené rodiny Perryho dojímají: Ztráta bratra a syna nám zlomila srdce

Zlomilo nám to srdce, uvedla rodina zesnulého herce Matthewa Perryho, který byl v sobotu nalezen bez známek života ve svém sídle. Podle hercových blízkých přinášel americko-kanadský umělec radost do života mnoha lidí, kteří pro něj byli významní. Oficiální příčina úmrtí seriálového Chandlera dosud nebyla oficiálně potvrzena, tělo bylo odvezeno z domu soudními znalci. Podle informací webu Daily Mail mělo být v Perryho domě objeveno množství antidepresiv a léků proti úzkosti na předpis.

Mladí trpí depresí a úzkostmi. Zoufale chybějí dětští psychiatři a psychologové, řekl odborník

Takřka 40 procent žáků devátých tříd vykazuje známky střední až těžké deprese, 30 procent střední až těžké úzkosti. Alarmující výsledky přinesl průzkum Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). I přes nepříznivé závěry výzkumu ředitel ústavu Petr Winkler vnímá pozitivně, že jsou mladí daleko ochotnější přiznat si duševní problémy a řešit je, ve srovnání se staršími generacemi, které je často zahánějí alkoholem nebo násilím. Výsledky průzkumu okomentoval v pořadu K věci.

Alarmující data: Deváťáci v Česku trpí depresí a úzkostí, třetině by prospěla odborná pomoc

Úzkost, deprese a zhoršený wellbeing. To vše ve velké míře prožívají čeští deváťáci. Jak vyplynulo ze studie vědců Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) ve spolupráci s Českou školní inspekcí, třetině žáků devátých tříd by prospěla odborná pomoc. Psychické problémy navíc častěji provázejí dívky, a to až dvojnásobně. Ředitel NUDZ Petr Winkler v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vysvětlil, čemu v dnešní době mladí musejí čelit.

Nemohla jsem dýchat, i kůže mi byla malá. Herečka Bendová se svěřila s otřesným zážitkem

Alice Bendová má za sebou krušné chvíle. Poprvé se na vlastní kůži seznámila s nepříjemným psychickým problémem, který je mezi lidmi známý jako panická ataka. Zasáhla ji zcela nepřipravenou v noci. Redakci Showtimu se svěřila s celým průběhem. Herečka tráví hodně času na Tenerife, kde se věnuje nemovitostem. Kvůli svým školou povinným dětem se však do Čech často vrací a podle svých slov by zde chtěla být v budoucnu, co nejvíce to půjde.