reklama
CNN Prima News úzkost

úzkost

Výpis příspěvků ke štítku „úzkost“

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

17. září 2021 18:59

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Deprese a sebepoškozování. Kvůli covidu přibývá dětí s vážnými psychickými problémy

11. července 2021 06:38

Máme za sebou rok, který nikdo z nás dosud nezažil. Děti téměř nechodily do školy, neměly možnost věnovat se svým koníčkům, chodit na kroužky a musely značně omezit sociální kontakty. Podle ředitelky a zakladatelky Centra LOCIKA Petry Wünschové má tato skutečnost obrovský vliv na křehkou dětskou psychiku. Důsledkem je nárůst úzkostí, depresí a sklonů k sebepoškozování mezi dětmi a mladistvými.

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr

30. dubna 2021 22:22

Lidí z postcovidovým syndromem je hodně a bude jich ještě přibývat, myslí si primář Centra duševní pohody Modrá laguna Jan Cimický. Jak uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview, onemocnění může následně způsobit úzkostné stavy, záchvaty paniky nebo i roztěkanost a poruchy spánku. K léčbě by kromě psychologických terapií doporučil i další alternativní možnosti.

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

18. dubna 2021 22:25

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Pandemie drtí psychiku. Počet lidí s depresemi se ztrojnásobil, myslí i na sebevraždy

22. března 2021 13:01

Nárůst duševních onemocnění, frustrace a vyčerpání. Tak by se dala stručně popsat současná psychická kondice české společnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 a vládními opatřeními. Lidé přicházejí o práci nebo se jí nemohou věnovat kvůli péči o děti, které nechodí do škol a školek. Všudypřítomné jsou i obavy z nákazy či smrti a nejistota, co bude dál. Jak to zvládnout se zdravým rozumem? Zeptali jsme se odborníka na veřejné duševní zdraví.

Nejšťastnější zemí světa je opět Finsko. Česko si oproti loňsku polepšilo

20. března 2021 09:42

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už počtvrté za sebou stalo Finsko, Česko si oproti loňsku o jednu příčku polepšilo a skončilo osmnácté. Koronavirus přinesl rok strachu, úzkosti, nemocí, smrti, osamělosti a karanténních uzávěr, nová Světová zpráva o štěstí (World Happiness Report) ale nasvědčuje tomu, že pandemie elán lidí neudusila, píše agentura AP.

Jako živelní katastrofa. Pandemie má obrovský dopad na psychiku, naději střídá vztek

24. ledna 2021 16:55

Dlouhé restrikce i strach z nemoci COVID-19 dopadají negativně na psychiku většiny z nás. 31letá Eliška si prošla depresemi už v dospívání. Přestože se snažila držet si současnou situaci od těla, přiznává, že na ni stále více doléhá. Nejistota, sociální izolace, nemožnost dělat věci, které ji bavily, v ní vyvolávají úzkosti a obavy z budoucnosti. Jak si udržet v současné době „zdravý rozum“ a nepodléhat obavám? Redakce CNN Prima NEWS se ptala klinické psycholožky.

Instantní lék na demenci? Ženě pomáhá hudba od rockové skupiny Fleetwood Mac

15. srpna 2020 17:00

Hudba možná nedokáže zcela vyléčit chronickou nemoc, v některých případech ale dovede výrazně pomoci. O tom se přesvědčila i Nicole Petriová, která na sociální síti TikTok zveřejnila video své matky Cheryl. Ta trpí demencí, ale i z nejtemnějších chvil ji dokáže dostat písnička od rockové skupiny Fleetwood Mac. Informoval o tom web Newsflare.

Prožil paralyzující strach ze smrti, dnes vede spolek ArsAnima a pomáhá

14. května 2020 10:45

V České republice žije přes půl milionu lidí s neléčenou depresí nebo s některou z úzkostných poruch. Většina těchto lidí se neléčí kvůli obavám z psychiatrie a stigmatu psychiatrického pacienta nebo v důsledku chybné diagnostiky ze strany praktiků. Přitom hlavně úzkostné poruchy jsou onemocněním, které lze pomocí správně nastavené medikace a psychoterapie přinejmenším stabilizovat. I přesto dokáží silné úzkosti a deprese člověku otočit život o 180 stupňů. Své o tom ví Jeroným Janíček, který od svých 18 let trpí právě jednou z úzkostných poruch, k níž se později přidala deprese. Dnes vede spolek ArsAnima, kde spolu s dalšími pomáhá lidem se stejným onemocněním. CNN Prima NEWS pustil do soukromí svých prožitků a pocitů.

reklama