reklama

Krátké oteplení znovu vystřídá zima. O víkendu bude sněžit na většině Česka

Ladovská zima, které si Česko užilo začátkem ledna, podle předpovědi meteorologů opět přijde. „Teplé jihozápadní proudění přeruší studená fronta, která k nám přinese chladnější vzduch,“ sdělila ve vysílání CNN Prima NEWS meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Iveta Kodádková.

reklama

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Ojediněle se budou vyskytovat mlhy, ráno mohou být i mrznoucí. V odpoledních hodinách bude podle meteoroložky na západě Česka ojediněle pršet. Teploty se budou pohybovat od 0 do 5 °C, při mírném větru mohou vystoupat až k 9 °C. Vítr bude vát jihozápadní až jižní.

K tématu

Během pátku bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ráno se mohou vyskytovat mrznoucí mlhy. „Během dne se budou na západě republiky místy vyskytovat dešťové srážky, jinde srážky čekáme jen výjimečně,“ uvedla Kodádková. Teploty mohou v pátek vyšplhat až k 10 °C. „Tam, kde bude ráno déletrvající mlha, zůstanou teploty jen kolem 3 °C,“ upřesnila.

Během víkendu ale podle meteoroložky čeká Česko ochlazení. „Během pátku i soboty nás bude ovlivňovat studená fronta, která postupně přinese od západu srážky na většině republiky. Sněžit bude na horách i od středních a nižších poloh. V sobotu očekáváme sníh na většině území. V Čechách bude v polohách pod 400 metrů padat déšť se sněhem nebo bude pršet,“ popsala Kodádková.

„Na Moravě a ve Slezsku se bude ochlazovat postupně, v sobotu bude sněžit v oblastech nad 800 metrů,“ uvedla meteoroložka. Ranní teploty se budou pohybovat kolem 0 °C. „Tepleji bude na východě území, kolem 3 °C,“ doplnila. Odpolední teploty potom budou v intervalu od 1 do 5 °C. „V neděli se teploty vyrovnají a místy bude sněžit,“ dodala Kodádková.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi

V pátek neprošla o jediný hlas takzvaná izolačka. Opatření, které mělo nakažené koronavirem finančně motivovat k setrvání v karanténě a také k nahlašování kontaktů. Lidé v karanténě měli za každý den získat od státu příspěvek až 370 korun. Kvůli tomu se do sebe na Twitteru pustily ministryně financí a práce Alena Schillerová (za ANO) s Janou Maláčovou (ČSSD).

O vývoji pandemie nerozhodne Babiš, dejte politiku stranou, apeluje Kuba na občany
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Rebelové popíjeli v otevřené hospodě. Jsou to domácí, cizím nenalévám, hájil se výčepní
Nárůst počtu obětí covidu nezpomaluje. V Česku zemřelo už 20 tisíc lidí, převážně senioři
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
Promiňte, školku musíme na deset dní zavřít. Jak covid paralyzoval šestičlennou rodinu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Další články
reklama
reklama