reklama

Sever Česka zasype nový sníh. Podle meteorologů může způsobit komplikace v dopravě

V úterý může na severu republiky podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) napadnout přes sedm centimetrů nového sněhu během šesti hodin. Výstraha bude platit od úterních 11 do 20 hodin v částech Ústeckého, Libereckého a Královéhradeckého kraje.

reklama

Meteorologové očekávají komplikace při chůzi, v dopravě nebo při zásobování. „V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrického vedení a k výpadkům v energetice,“ uvedl ČHMÚ.

Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Lidé podle meteorologů nemají zapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor na sněhové řetězy a nutné jsou i zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách je pro bezpečnost nutné dodržovat pokyny Horské služby. Na hřebenech Krkonoš je nyní až kolem 110 centimetrů sněhu.

Po mrazivém víkendu ale přichází obleva, píše ČHMÚ. Už v pondělí se teploty dostávají nad nulu na jihozápadě Čech. Srážky zůstávají sněhové. „V úterý večer a ve středu od jihozápadu postupně dešťové i na horách," upřesňují ke srážkám meteorologové na Twitteru.

V úterý očekávejte oblohu plnou mraků. Sněžit by mělo hlavně odpoledne, v jihozápadní polovině území přejde sněžení do deště, ojediněle i mrznoucího. Večer bude od západu srážek ubývat. Nejnižší teploty budou v severovýchodní polovině území, a to až osm stupňů pod nulou.

Od středy pak bude nad nulou i na horách a v nížinách může být uprostřed týdne místy i kolem 5 °C. Ke konci týdne se sice na horách opět ochladí, v nížinách ale zůstanou nejvyšší denní teploty kolem dvou stupňů, uvádí ČHMÚ. V pátek se na hory vrátí sněžení a o víkendu by mělo sněžit i ve středních polohách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Praha

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala
Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama