reklama

Očkované fanoušky budeme zvýhodňovat. Finančně i jinak, prohlásil šéf Slavie Tvrdík

Fotbalisté pražské Slavie vstoupí do nové sezony plně očkovaní. Na středeční předsezonní tiskové konferenci to prohlásil šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Podle jeho slov tým hodlá zvyšovat množství očkovaných fanoušků na stadionu, a podpořit tak vakcinaci.

reklama

Tvrdík jedná s hygienickou stanicí, ministerstvem zdravotnictví a Vládou ČR o tom, za jakých podmínek by bylo případně možné zvýšit limit padesátiprocentní kapacity na stadionech. „Jako Slavia chceme podporovat očkování, vidíme to jako cestu pro celou společnost a pro fotbal. Zcela jednoznačně proto budeme zvýhodňovat očkované fanoušky finančně i nefinančně,“ řekl Tvrdík.

Podle Tvrdíka je to správná cesta. Věří, že i díky ní bude možné, aby v sektorech pro očkované byl povolen vyšší počet diváků. Konkrétní podobu zvýhodnění pro fanoušky s vakcinací ale Tvrdík neuvedl.

„Klub věnuje velkou pozornost očkování a epidemiologické situaci. S radostí dnes říkám, že máme kompletně naočkovaný celý A-tým kromě tří nových posil,“ řekl na tiskové konferenci Tvrdík a dodal, že začátkem příštího týdne dostanou druhou dávku i zmiňovaní nováčci. Vakcinaci prý budou mít do začátku sezony za sebou i všichni zaměstnanci stadionu v pražském Edenu.

Od 1. 8. klub spouští projekt „stadion bez covidu“. Do hlediště tak budou moct s výjimkou zápasů vstoupit jen očkovaní lidé, lidé s PCR testem nebo ti, co COVID-19 prodělali v posledních šesti měsících.

„Chtěl bych vyzvat i ostatní kluby, aby zvážili očkování,“ řekl Tvrdík a vysvětlil, že kdyby tým nebyl očkovaný a vyskytlo by se v něm onemocnění COVID-19, nemohli by hrát ani ostatní hráči. „Je pro nás nesmírně důležité, abychom byli připraveni hrát, a děláme pro to maximum,“ dodal Tvrdík.

Tagy:
Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví
360°

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví

Zuzana Majerová Zahradníková věří, že krize v hnutí Trikolóra už byla zažehnána, ve volbách by jí udělal radost dvouciferný výsledek. V úctě má některé konkurenční poslance, třebaže jsou názorově jinde. Dobré vztahy má například s Janem Skopečkem z ODS, po lidské rovině jí nevadí Pirát Ondřej Polanský a humorem ji baví Jaroslav Foldyna z SPD, řekla ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo
Politika

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama

Domácí zpravodajství

Manžel šéfky Trikolóry: Jsem vášnivý cyklista, Zuzka má ale moc dioptrií. Skončila i v díře

Jan Majer má pro svou ženu a předsedkyni Trikolóry hlavně slova chvály. Zuzana Majerová Zahradníková se podle něj umí obětovat i pro jeho koníčky – sám je vášnivý cyklista a spolu jezdili na kole. Protože má ale jeho manželka hodně dioptrií, jednou skončila i v díře. O svém muži mluví pochvalně i poslankyně. Ta se těší, až se po volbách sbalí a pojedou si vyčistit hlavu do hor, řekla šéfka hnutí ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

reklama