reklama

Clubhouse je on-line hospoda, říká Johny Machette. Lidé tam tráví i šest hodin denně

Nová sociální síť Clubhouse Česko doslova pobláznila. Podle rappera a influencera Jonáše Čumrika, který vystupuje pod přezdívkou Johny Machette, slaví platforma takový úspěch, protože jde o jakousi „on-line hospodu“. Podle Čumrika by se dala sociální síť využít k prohloubení zájmu o politiku u mladších lidí.

reklama

Clubhouse má pro řadu lidí punc exkluzivity, protože je pouze pro zvané. Na novou sociální síť se navíc nedostanete, pokud nevlastníte iPhone. Slouží k diskuzím o nejrůznějších tématech, na sdílení obrázků a videí nebo posílání soukromých zpráv ale můžete zapomenout. I přesto si během několika dní v Česku získal obrovskou popularitu.

„V době, kdy nemáme možnost se potkávat s přáteli, chodit na konference a čerpat různé informace z konverzací s jinými lidmi, se právě na této platformě můžete účastnit velice zajímavých rozhovorů na témata, která vás zajímají – ať už jako posluchači, nebo se do nich přímo zapojit. Což je rozdíl oproti podcastům, kde jenom poslouchám a pasivně přijímám informace,“ vysvětlil Čumrik v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

„Je to taková on-line hospoda. Jenom se mi teda nestává, že bych přišel do hospody, kde by zrovna seděl Tomáš Čupr (podnikatel a investor, pozn. red.) a spousta dalších lidí, kteří řeší investice, a řekli by: ,Čau, pojď k nám, sedni si a pojď se s námi o tom bavit.‘ V tomhle je to pro mě zajímavé,“ dodal influencer.

Peníze, politika i rozhovory s „obyčejnými lidmi“

Kromě odborných diskuzí nebo debat známých osobností se ale na sociální síti můžete účastnit také rozhovorů s „obyčejnými lidmi“. Uživatelé jsou podle Johnyho Machettea rádi i za popovídání s někým, koho neznají. „Podle mě si člověk (v budoucnu) vybere, kde bude mluvit a na jaké téma. Nebude tím trávit šest hodin, ale přijde na hodinovou konferenci, poslechne si zajímavé mluvčí, něco se dozví a pak to zase vypne a bude žít normální život,“ prohlásil.

V současnosti Clubhouse řeší, jak odměnit diskutující za jejich znalosti a donutit posluchače za to zaplatit. Žádný jednoduchý způsob zatím neexistuje. „Není to tak, že byste přímo v té platformě klikli na nějaké tlačítko a tím podpořili danou místnost určitou částkou,“ uvedl Machette.

Clubhouse by se podle něj dal využít i jako nástroj politického marketingu. Jedné z prvních větších diskuzí se prý účastnili právě lidé, kteří mají zkušenosti s předvolebními kampaněmi. Dokázali přitom zaujmout i mladší posluchače, které by podle jejich slov nikdy předtím nenapadlo sledovat politickou debatu, protože jim televizní nebo YouTube formát nepřijde zajímavý.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama