reklama

Poslanci už na nošení roušek ve Sněmovně kašlou. Lidé je přitom mít musí

Poslanci ODS na tiskové konferenci
Foto: Barbora Zpěváčková

Poslanci se dohodli, že kdo bude chtít, může během jednání odložit roušku. Pro běžné občany přitom stále platí pravidlo, že kvůli koronaviru v uzavřeném prostoru roušky nosit musí. Sundat je mohou pouze, když dodrží rozestup dva metry. Ten poslanci na plénu rozhodně neudržují, v sále jich je navíc najednou 200.

reklama

„Došlo k dohodě politického grémia, že nošení roušek na plénu bude dobrovolné. Pokládáme se za zákonodárný sbor, to znamená za nadřízeného vlády. Takže jaká pravidla platí ve Sněmovně, to nám vláda nařizovat nebude,“ řekl CNN Prima NEWS šéf ústavně-právního výboru Marek Benda (ODS).

V jednacím sále Poslanecké sněmovny sedí přitom během jednání najednou 200 zákonodárců a členové vlády.

„Slyším to od vás poprvé, nevěděl jsem o tom. Obecně doporučuji roušky nosit. Pokud je člověk v blízkosti někoho jiného blíže než dva metry, tak to riziko existuje. V tomto směru bych doporučil roušku nosit. Já osobně ji nadále nosit budu. Považoval bych za lepší, kdyby ji měli i poslanci,“ komentoval pro CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

/ fotografií

Poslanci ODS dorazili bez zakrytých úst i na tiskovou konferenci ve sněmovním atriu. Bez roušek přišli i politici z TOP 09. „Povinnost nosit roušky se postupně ruší. Jsme přesvědčeni, že spolu trávíme dostatek času, přišli jsme z předsednictva, kde spolu sedíme. Věříme, že se začneme vracet do normálu,“ vysvětlila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Komunisté nošení roušek nakombinovali. Šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik ji měl, zatímco předseda strany Vojtěch Filip, který stál při tiskovém brífinku hned vedle něj, měl odkrytý nos i ústa. Roušky si naopak nechali poslanci hnutí STAN, lidovci, hnutí SPD či vládního hnutí ANO.

Od pondělí platí, že Češi nemusí nosit roušky venku. Zakrytá ústa nejsou nutná ani v kancelářích, ovšem jen v případě, že je splněna podmínka, že lidé mezi sebou budou mít minimálně dvoumetrové odstupy. Ty však mezi sebou poslanci rozhodně nemají.

Tagy: Adam Vojtěch roušky sněmovna Marek Benda Markéta Pekarová Adamová Poslanci
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama