CNN Prima News Kateřina Valachová

Kateřina Valachová

Výpis příspěvků ke štítku „Kateřina Valachová“

Šéf Pedagogické komory: Gazdík patří k nejhorším ministrům. Za kauzu jsem celkem vděčný

20. června 2022 23:41

S kauzou kolem Petra Hlubučka ze STAN přichází na přetřes i další členové hnutí. S kritikou ministra školství Petra Gazdíka, který se rozhodl rezignovat ke konci června, přišel v pořadu 360° šéf Pedagogické komory Radek Sárközi. „Gazdík byl jeden z nejhorších ministrů, které jsme měli. Za kauzu jsem vlastně celkem vděčný,“ prohlásil. Co mu na ministrovi vadilo a koho si s exministryní školství Kateřinou Valachovou, která byla dalším hostem na CNN Prima NEWS, představují v čele resortu?

Kauza sportovních dotací: Státní zástupce chce pro Peltu 9 let za mřížemi a tučnou pokutu

12. října 2021 11:26
Aktualizováno

Začíná být jasno, jaké by mohly být důsledky kauzy sportovních dotací. Systém rozdělování peněz byl podle bývalých úředníků ministerstva školství chaotický a neexistovala v něm pravidla. Hlavními aktéry problematického nakládání s financemi jsou i bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Státní zástupce chce nyní pro někdejšího bosse českého fotbalu devět let vězení a pokutu 25 milionů korun.

Ferjenčík, Hamáček i Filip. Podívejte se, kteří známí poslanci končí

9. října 2021 22:26

Piráti ve Sněmovně ztratí 18 křesel. Kvůli tomu, že je díky preferenčním hlasům přeskočili kandidáti Starostů, budou mít jen čtyři poslance. Ve Sněmovně tak nebudou některé známé tváře, například Mikuláš Ferjenčík. Zcela pak končí komunisté i ČSSD. V dolní komoře Parlamentu tak již znovu nezasednou současný vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) či šéf KSČM Vojtěch Filip, který poslanecký mandát zastával od 90. let.

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

30. srpna 2021 12:54

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.

Právník o covidu: Kdybychom postupovali stejně u chřipky, z lockdownu nevyjdeme

27. srpna 2021 07:53

Kritikou opatření vlády a ministerstva zdravotnictví v pořadu 360° Pavlíny Wolfové nešetřil právník a politik Zdeněk Koudelka (Trikolóra). „Nyní je stav těžce hospitalizovaných takový, že kdyby se takto postupovalo i v minulosti při chřipkách, tak bychom museli mít společnost uzavřenou neustále,“ uvedl. S kritický toném se k opatřením vyjádřila i poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD). Naopak k testování dětí se přiklonil politik Ondřej Dostál (Piráti).

Valachová: Stát nutí děti mít respirátory a dospělí je přitom nenosí. Je to nevýchovné

26. srpna 2021 22:42

První, s čím se děti po návratu do škol setkají, budou represe. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podle ní by se měla protikoronavirová opatření ve školách zjednodušit. Stát by se pak měl zamyslet nad tím, proč vyžaduje po dětech něco, co mnozí dospělí sami nedodržují.

Bude se Maláčová se Stropnickým účastnit dalších kontrol ve firmách?

26. července 2021 12:35

Sociální demokracie na pondělí naplánovala tiskovou konferenci, které se zúčastní místopředsedkyně strany a ministryně práce Jana Maláčová, místopředsedkyně poslaneckého klubu Kateřina Valachová a kandidát do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický. Maláčová mimo jiné zodpoví, jestli další kontroly firem, kterých se chce nadále účastnit se svým poradcem Stropnickým, považuje za kampaň, nebo pouhou pomoc zaměstnancům.