reklama
CNN Prima News Kateřina Valachová

Kateřina Valachová

Výpis příspěvků ke štítku „Kateřina Valachová“

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.

Právník o covidu: Kdybychom postupovali stejně u chřipky, z lockdownu nevyjdeme

Kritikou opatření vlády a ministerstva zdravotnictví v pořadu 360° Pavlíny Wolfové nešetřil právník a politik Zdeněk Koudelka (Trikolóra). „Nyní je stav těžce hospitalizovaných takový, že kdyby se takto postupovalo i v minulosti při chřipkách, tak bychom museli mít společnost uzavřenou neustále,“ uvedl. S kritický toném se k opatřením vyjádřila i poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD). Naopak k testování dětí se přiklonil politik Ondřej Dostál (Piráti).

Bude se Maláčová se Stropnickým účastnit dalších kontrol ve firmách?

Sociální demokracie na pondělí naplánovala tiskovou konferenci, které se zúčastní místopředsedkyně strany a ministryně práce Jana Maláčová, místopředsedkyně poslaneckého klubu Kateřina Valachová a kandidát do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický. Maláčová mimo jiné zodpoví, jestli další kontroly firem, kterých se chce nadále účastnit se svým poradcem Stropnickým, považuje za kampaň, nebo pouhou pomoc zaměstnancům.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Šéfem ČSSD zůstává Hamáček. Petříček ani Valachová neuspěli

ČSSD si po celodenním on-line sjezdu zvolila staronové vedení. Post šéfa strany i přes velkou kritiku řady straníků obhájil Jan Hamáček. Z 270 hlasujících získal 140 hlasů a byl zvolen již v prvním kole. Povede tak stranu do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny a věří, že se do ní probojuje. Statutárním zástupcem znovuzvoleného Hamáčka se opět stal Roman Onderka.

S ANO po volbách už nikdy. Z ČSSD neudělám oranžovou TOP 09, slibuje Petříček

O post předsedy ČSSD se uchází hned tři kandidáti. Mezi nimi je i ministr zahraničí Tomáš Petříček, který straníkům slibuje, že pokud ho zvolí, ČSSD už nikdy nepůjde s ANO. Prohlásil to ve svém kandidátském projevu. Cestu do Sněmovny naopak slibuje druhý kandidát Jan Hamáček. Kandidátka Kateřina Valachová zase burcovala, aby se strana ptala, proč lidé sociální demokracii nevolí.

Nejen Hamáček a Petříček. ČSSD chce vést i exministryně školství Valachová

O funkci předsedkyně ČSSD se bude ucházet poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Oznámila to na Twitteru. O post šéfa sociální demokracie se bude snažit i ministr zahraničí Tomáš Petříček, kandidovat bude i nynější předseda Jan Hamáček a zájem o místo má také starosta brněnské městské části Líšeň Břetislav Štefan. Nové vedení si bude strana vybírat příští týden.

reklama