Zatýkání na Šeberáku (zdroj: CNN Prima NEWS
Zaměstnanci pražské restaurace Šeberák skončili v pátek odpoledne na policii. Vysvětlovali tam, proč byl podnik opět otevřený. Policistům navíc zřejmě došla trpělivost – případ prověřují jako podezření z trestného činu šíření nakažlivé nemoci.
„Přijeli policisté a všechny tady zkontrolovali. Já jsem byla v kuchyni, když mě vyzvali, ať jdu k nim, že nás všechny odvezou,“ popsala policejní akci kuchařka Simona. Bylo pět hodin odpoledne, když policisté otevřeli dveře restaurace na pražském Šeberově. I tentokrát uvnitř našli hosty a zaměstnance.
Podnikatelé měli konferenci k demonstraci a podniknutí dalších kroků proti vládě
Iniciativa Chcípl PES uspořádala v Šeberáku další tiskovou konferenci, na které poskytli informace k plánované nedělní demonstraci a kampani proti vládě.
„Zajistili hospodu páskou a nás jako personál vyzvali k tomu, abychom jeli podat vysvětlení,“ uvedla servírka Charlot. Krátce po šesté hodině večer převezli policisté pět zaměstnanců k výslechu na kriminální policii na Pankrác. Personál po podání vysvětlení vyzvedl majitel restaurace Jakub Olbert.
Hosty budou řešit kvůli porušení vládních nařízení úředníci magistrátu. „Jelikož žádný z hostů nesouhlasil s tím, že by se dopouštěl přestupkového jednání a porušení aktuálních vládních nařízení, byly z tohoto důvodu oznámeny všechny osoby příslušnému správnímu orgánu,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Policejní hlídky dosud zasahovaly v restauraci prakticky každý den. Pokaždé se jednalo o přestupek, tentokrát ale policie přitvrdila. „Policisté po dohodě se státním zástupcem v tuto chvíli věc prošetřují pro podezření z trestného činu šíření nakažlivé nemoci,“ doplnila Kropáčová.
Zaměstnanci restaurace Šeberák byli odvezeni k výslechu. Zdroj: CNN Prima NEWS
Olbert se však proti tomu ohrazuje. „V restauraci se pravidelně testujeme, takže všichni přítomní byli negativní. Nic tady nešíříme, chováme se odpovědně, natož abychom úmyslně nákazu šířili. Je to zastrašování,“ uvedl. Za trestný čin šíření nakažlivé lidské nemoci hrozí až tři roky ve vězení. Policisté případ ale zatím jen prověřují, nikoho tedy neobvinili.