reklama
CNN Prima News Kim Čong-il

Kim Čong-il

Výpis příspěvků ke štítku „Kim Čong-il“

Sestra Kim Čong-una má stále větší pravomoci, připravuje se Severní Korea na nového vůdce?

25. srpna 2020 19:13

Mladší sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jednatřicetiletá Kim Jo-čongová, se dostává ještě více do popředí tamní politické scény. Podle nejnovějších informací americké televize CNN a severokorejských úředníků by měla nejmladší dcera bývalého vůdce Kim Čong-ila převzít vedení organizačního a poradenského oddělení (OGD) vládnoucí Korejské strany práce (WPK).

Nemanželské dítě Kim Čong-ila v zákulisí propagandy: Kdo je nejsilnější žena Severní Koreje?

7. května 2020 05:30

Dvaatřicetiletá Kim Jo-čong, sestra Kim Čong-una, je považována za nejvlivnější ženu Severní Koreje. Má na starost vůdcovu propagandu, zastává důležitou funkci v politbyru, říká se také, že je Kimovou blízkou asistentkou a konfidentkou, a dokonce adresovala několik veřejných projevů. Kdo je nejsilnější žena za osmatřicátou rovnoběžkou, a je možné, že se stane Kimovou následovnicí?

Je Kim Čong-un po operaci srdce? Jak severokorejští diktátoři (ne)informují o svém zdraví

21. dubna 2020 16:28

„Nic necharakterizuje Kima lépe než to, jak málo o něm ve skutečnosti víme,“ napsal koreanista Mark Bowden v článku pro americké vydání časopisu Vanity Fair o záhadném vůdci KLDR. V posledních dnech se objevily domněnky, že je Kim Čong-un ve vážném stavu po operaci srdce. Představitelé sousední Jížní Koreje prohlásili, že informaci nemohou ze svých zdrojů potvrdit. Diktátor si střeží vše mimo svůj opečovávaný oficiální obraz, ve skutečnosti se o jeho zdravotním stavu vždy vedou pouze dohady.

reklama