CNN Prima News kolektivní imunita

kolektivní imunita

Výpis příspěvků ke štítku „kolektivní imunita“

Proč už se další lidé nechtějí očkovat? Vždyť jde o život, reagují na průzkum odborníci

21. září 2021 19:02

Nechápu, že se nechce nechat více lidí očkovat, reagoval imunolog Václav Hořejší na výsledky exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Z toho vyplývá, že 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu a pouze tři procenta to ještě mají v plánu. 20 procent vakcínu odmítá a osm procent ještě váhá. Podobně nad nezájmem Čechů o očkování kroutí hlavou i další odborníci.

Přenášejí očkovaní covid a existuje kolektivní imunita? Experti a politici se neshodnou

13. září 2021 15:59

Dosáhne Česko někdy takzvané kolektivní imunity, nebo je to jen pojem, který se používá k uklidnění společnosti a motivaci lidi k očkování? Experti a politici mají na danou problematiku velmi rozdílné názory. Častým argumentem bývá, že i očkovaní lidé mohou stále přenášet covid, vakcinace ale brání těžkému průběhu nemoci a opětovnému zaplnění zdravotnických zařízení.

Od kolektivní imunity se vzdalujeme, tvrdí Flegr. Vojtěchovi poslal jasný vzkaz

10. září 2021 14:48

Od kolektivní imunity jsme daleko a vzdalujeme se od ní. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. „Infekce se nyní rozjíždí rychleji než ve stejné době před rokem,“ uvedl a ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO) vzkázal, že skutečné počty nakažených se výrazně liší od těch oficiálně oznamovaných.

Kolektivní imunita už je na dosah, shodli se experti. Ukončení hrazených testů dává smysl

18. července 2021 16:04

Kolektivní imunitu má Česká republika podle biochemika Zdeňka Hostomského na dosah ruky. Stoupá počet očkovaných, zároveň mnoho zejména mladých lidí nemoc COVID-19 prodělalo. S imunologem Václavem Hořejším se na tom shodl ve vysílání CNN Prima NEWS. Avizované ukončení úhrad testů na koronavirus z veřejného zdravotního pojištění Hostomský považuje za racionální, nikoli kontroverzní rozhodnutí.

Hrozí kolaps nemocnic, umírat budou i očkovaní, varuje slovenský infektolog

3. července 2021 22:42

Očkování je jediná cesta ven z covidové pandemie. Jinak hrozí třetí vlna, která způsobí kolaps nemocnic, kvůli čemuž dojde ke zbytečnému umírání i očkovaných lidí. Na Facebooku to napsal známý slovenský infektolog Peter Sabaka. Proočkovanost Slováků zaostává za průměrem Evropské unie, ministr financí a expremiér Igor Matovič proto chystá pro očkované finanční odměny.

Nakolik nás chrání imunita po prodělání covidu? Podle odborníků záleží i na věku

30. května 2021 16:39

Prodělali jste onemocnění COVID-19 a kladete si otázku, jak dlouho vás ochrání imunitní systém před opětovnou nákazou? Má smysl nechat si zjistit hladinu protilátek? Odpovědi na tyto otázky hledají vědci po celém světě. Podle dánské studie vše nasvědčuje tomu, že imunita po prodělaném covidu zabraňuje opětovnému nakažení nejméně půl roku. Ale nemusí to tak být u každého.

Kolektivní imunita proti koronaviru? Konzervativní amišové jsou jí nejblíž

30. března 2021 08:30

Tradiční náboženská komunita amišů v americké Pensylvánii se podle místního zdravotního koordinátora blíží k dosažení kolektivní imunity proti koronaviru. Údajně alespoň jeden člen v devíti z deseti domácností prodělal covid. Pensylvánští amišové by se tak stali vůbec první skupinou obyvatel v USA, která dosáhla kolektivní imunity.