reklama
CNN Prima News kolektivní imunita

kolektivní imunita

Výpis příspěvků ke štítku „kolektivní imunita“

Kolektivní imunita už je na dosah, shodli se experti. Ukončení hrazených testů dává smysl

Kolektivní imunitu má Česká republika podle biochemika Zdeňka Hostomského na dosah ruky. Stoupá počet očkovaných, zároveň mnoho zejména mladých lidí nemoc COVID-19 prodělalo. S imunologem Václavem Hořejším se na tom shodl ve vysílání CNN Prima NEWS. Avizované ukončení úhrad testů na koronavirus z veřejného zdravotního pojištění Hostomský považuje za racionální, nikoli kontroverzní rozhodnutí.

Hrozí kolaps nemocnic, umírat budou i očkovaní, varuje slovenský infektolog

Očkování je jediná cesta ven z covidové pandemie. Jinak hrozí třetí vlna, která způsobí kolaps nemocnic, kvůli čemuž dojde ke zbytečnému umírání i očkovaných lidí. Na Facebooku to napsal známý slovenský infektolog Peter Sabaka. Proočkovanost Slováků zaostává za průměrem Evropské unie, ministr financí a expremiér Igor Matovič proto chystá pro očkované finanční odměny.

Nakolik nás chrání imunita po prodělání covidu? Podle odborníků záleží i na věku

Prodělali jste onemocnění COVID-19 a kladete si otázku, jak dlouho vás ochrání imunitní systém před opětovnou nákazou? Má smysl nechat si zjistit hladinu protilátek? Odpovědi na tyto otázky hledají vědci po celém světě. Podle dánské studie vše nasvědčuje tomu, že imunita po prodělaném covidu zabraňuje opětovnému nakažení nejméně půl roku. Ale nemusí to tak být u každého.

Neočkujte vakcínou AstraZeneca, žádají australští vědci. Nelíbí se jim účinnost

Australská a novozélandská společnost pro imunologii tvrdí, že by federální vláda měla okamžitě pozastavit plánované očkování vakcínou od společnosti AstraZeneca. Nemusí být totiž dostatečně účinná, aby pomohla s vytvořením kolektivní imunity. Také Australská virologická společnost v úterý podpořila okamžité pozastavení očkování, později ovšem své prohlášení změnila, aby „nepodkopávala důvěru ve vakcínu“. Informoval o tom deník The Sydney Morning Herald.

reklama