reklama

Kozí anarchie. Američanka vyměnila práci v korporátu za pomoc zvířatům

Více než dvě stovky zachráněných kůzlat, koz i dalších zvířat našly domov v jedinečném azylu, který se stará o hendikepovaná zvířata. Z pobláznění roztomilými kůzlaty se pro zakladatelku azylu Goats of Anarchy stal celoživotní cíl pomáhat zvířatům v nouzi.

reklama

Opustit práci v korporátu, zanechat pohodlí velkoměsta a vyměnit Mercedes za traktor. S jednoduchým receptem na vznik oceňovaného azylu pro hendikepovaná kůzlata přišla před několika lety Leanne Lauricella. Tehdy ještě při cestách do práce z Oxfordu do New York City každý den míjela kozí farmu. Jednoho dne se na ni spolu s manželem vydala a okamžitě se zamilovala. Ve stejnou dobu jí kolegyně ukázala hrůzy velkochovů a Leanne se stala vegankou.

První dvě zachráněná kůzlata pojmenovala Jax a Opie po postavách z jejího oblíbeného seriálu Sons of Anarchy. I další tři kůzlata, která se podařilo zachránit záhy po nich, získala jména po hrdinech seriálu. Odtud také pochází název celého azylu, který se jí za ty roky podařilo vybudovat – Goats of Anarchy. Cílem azylu je záchrana a rehabilitace kůzlat, která mají nějaký hendikep. Většina z nich má namísto některé z končetin protézu – některá se bez noh narodila, jiná o ně přišla třeba kvůli omrzlinám. Některá z kůzlat trpí i vrozenými vadami, se kterými se v azylu učí žít.

Dnes v azylu v Hamptonu žije na dvě stovky zachráněných zvířat. Jejich životní dobrodružství sleduje i více než pět set tisíc sledujících na Instagramu. Díky příspěvkům fanoušků může azyl financovat nákladné operace i protézy či vozíčky pro kůzlata a kozy pocházející z farem, kde by byly jinak utraceny. V azylu mohou prožít celý život v bezpečí společně se svými přáteli.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

Na Kanárských ostrovech hrozí erupce sopky. V jejím okolí roste intenzita otřesů

Na ostrově La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů, hrozí erupce sopky Teneguía. Seismologové poblíž vulkánu za posledních pět dní naměřili přes 4 200 otřesů, jejichž intenzita postupně roste. Úřady vydaly druhý nejvyšší stupeň varování a doporučily obyvatelům na jihu ostrova, aby se připravili na případnou evakuaci, napsal ve čtvrtek list El País.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Interpelace se změnily v oslavu hnutí ANO. Babiš četl připravené odpovědi z papíru

Čtvrteční interpelace v Poslanecké sněmovně se proměnily v oslavu hnutí ANO. Poslanci vládního hnutí obsadili většinu času u řečnického pultíku a svými otázkami často nahrávali svému předsedovi a českému premiérovi Andreji Babišovi. Ten četl připravené odpovědi z papíru. Někteří vládní poslanci se dokonce interpelací zúčastnili poprvé od voleb v roce 2017.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama