reklama

Kozí anarchie. Američanka vyměnila práci v korporátu za pomoc zvířatům

Azyl se stal domovem pro hendikepované kozy, které by jinak byly utraceny. (Zdroj: Facebook Goats of Anarchy)
Foto:

Více než dvě stovky zachráněných kůzlat, koz i dalších zvířat našly domov v jedinečném azylu, který se stará o hendikepovaná zvířata. Z pobláznění roztomilými kůzlaty se pro zakladatelku azylu Goats of Anarchy stal celoživotní cíl pomáhat zvířatům v nouzi.

reklama

Opustit práci v korporátu, zanechat pohodlí velkoměsta a vyměnit Mercedes za traktor. S jednoduchým receptem na vznik oceňovaného azylu pro hendikepovaná kůzlata přišla před několika lety Leanne Lauricella. Tehdy ještě při cestách do práce z Oxfordu do New York City každý den míjela kozí farmu. Jednoho dne se na ni spolu s manželem vydala a okamžitě se zamilovala. Ve stejnou dobu jí kolegyně ukázala hrůzy velkochovů a Leanne se stala vegankou.

První dvě zachráněná kůzlata pojmenovala Jax a Opie po postavách z jejího oblíbeného seriálu Sons of Anarchy. I další tři kůzlata, která se podařilo zachránit záhy po nich, získala jména po hrdinech seriálu. Odtud také pochází název celého azylu, který se jí za ty roky podařilo vybudovat – Goats of Anarchy. Cílem azylu je záchrana a rehabilitace kůzlat, která mají nějaký hendikep. Většina z nich má namísto některé z končetin protézu – některá se bez noh narodila, jiná o ně přišla třeba kvůli omrzlinám. Některá z kůzlat trpí i vrozenými vadami, se kterými se v azylu učí žít.

Dnes v azylu v Hamptonu žije na dvě stovky zachráněných zvířat. Jejich životní dobrodružství sleduje i více než pět set tisíc sledujících na Instagramu. Díky příspěvkům fanoušků může azyl financovat nákladné operace i protézy či vozíčky pro kůzlata a kozy pocházející z farem, kde by byly jinak utraceny. V azylu mohou prožít celý život v bezpečí společně se svými přáteli.

K tématu

Tagy: kozy ochrana zvířat USA útulek
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama