Více než dvě stovky zachráněných kůzlat, koz i dalších zvířat našly domov v jedinečném azylu, který se stará o hendikepovaná zvířata. Z pobláznění roztomilými kůzlaty se pro zakladatelku azylu Goats of Anarchy stal celoživotní cíl pomáhat zvířatům v nouzi.
Opustit práci v korporátu, zanechat pohodlí velkoměsta a vyměnit Mercedes za traktor. S jednoduchým receptem na vznik oceňovaného azylu pro hendikepovaná kůzlata přišla před několika lety Leanne Lauricella. Tehdy ještě při cestách do práce z Oxfordu do New York City každý den míjela kozí farmu. Jednoho dne se na ni spolu s manželem vydala a okamžitě se zamilovala. Ve stejnou dobu jí kolegyně ukázala hrůzy velkochovů a Leanne se stala vegankou.
Leanne změnila svůj život od základů: stala se vegankou a věnuje se ochraně zvířat. Zdroj: Facebook Goats of Anarchy
Leanne změnila svůj život od základů: stala se vegankou a věnuje se ochraně zvířat. Zdroj: Facebook Goats of Anarchy
První dvě zachráněná kůzlata pojmenovala Jax a Opie po postavách z jejího oblíbeného seriálu Sons of Anarchy. I další tři kůzlata, která se podařilo zachránit záhy po nich, získala jména po hrdinech seriálu. Odtud také pochází název celého azylu, který se jí za ty roky podařilo vybudovat – Goats of Anarchy. Cílem azylu je záchrana a rehabilitace kůzlat, která mají nějaký hendikep. Většina z nich má namísto některé z končetin protézu – některá se bez noh narodila, jiná o ně přišla třeba kvůli omrzlinám. Některá z kůzlat trpí i vrozenými vadami, se kterými se v azylu učí žít.
Malá Bettie je posledním členem velké kozí rodiny.
Dnes v azylu v Hamptonu žije na dvě stovky zachráněných zvířat. Jejich životní dobrodružství sleduje i více než pět set tisíc sledujících na Instagramu. Díky příspěvkům fanoušků může azyl financovat nákladné operace i protézy či vozíčky pro kůzlata a kozy pocházející z farem, kde by byly jinak utraceny. V azylu mohou prožít celý život v bezpečí společně se svými přáteli.