reklama

krach

Výpis příspěvků ke štítku „krach“

Klienti u alternativních dodavatelů ušetří, říká ředitel EP ENERGY TRADING Švec

28. listopadu 2021 20:06

Dramaticky rostoucí ceny energií uvrhly do svízelné situace stovky tisíc lidí. Přesto se dá na elektřině či plynu ušetřit. Podle generálního ředitele EP ENERGY TRADING, a.s. Petra Švece mohou nižší ceny nabídnout právě alternativní dodavatelé. V pořadu Interview Plus také poradil, jak postupovat v případě, že se klient dostane k dodavateli poslední instance. Tento režim pro něj totiž nemusí být výhodný.

Ztráta práce kvůli covidu a teď Bohemia Energy. Rodině zbývají na živobytí dva tisíce

4. listopadu 2021 06:11

Alena Ejemová z Kroměříže je dalším z bývalých klientů společnosti Bohemia Energy, kteří kvůli krachu firmy zažívají nepříjemné chvíle. Od jara je kvůli postcovidovým problémům nezaměstnaná. Manžel vydělává 16 tisíc a doma mají školou povinnou dceru. Měsíčně platili zálohy za elektřinu dva a půl tisíce korun, za plyn dva tisíce osm set. Před pár dny jim přišla faktura od dodavatele poslední instance. Společnost Innogy jim spočítala jen plyn na jedenáct tisíc měsíčně.

Bohemia Energy podvedla své klienty, zlobí se Babiš. Vláda podá na firmu trestní oznámení

31. října 2021 22:04

Vláda kvůli ukončení činnosti energetické skupiny Bohemia Energy připravuje trestní oznámení pro podezření na podvodné jednání. Dosluhující premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl ve svém pravidelném pořadu na sociálních sítích. Za kabinet trestní oznámení podle něj podepíše vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).

Zálohy na energie i o 75 tisíc vyšší. To je na ukončení provozu, říká muž z Hrušek

27. října 2021 16:02

Zálohy pětkrát nebo i osmkrát vyšší. Do naší redakce přicházejí další rozhořčené reakce lidí nad tím, že po krachu jejich dodavatele plynu nebo elektřiny musí platit mnohonásobně vyšší částky. To je i případ některých obyvatel obce Hrušky, kterou se v létě prohnalo ničivé tornádo. Muž má například zaplatit na zálohách o téměř 75 000 korun více.

Sledujte ZÁZNAM Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?

20. října 2021 17:53

Další prodejci energií ukončují svou činnost. Dalo se energetickému armadegonu předejít? Je rušení DPH u energií udržitelné řešení? A na jaké zdražení se mají lidé dále připravit? V pořadu CNN Prima NEWS Co na to vaše peněženka bude od 18:00 odpovídat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) a poslanec Petr Hladík (KDU-ČSL) i šéf Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Pořad můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše a Havlíčka: Jak minimalizují dopady krachu Bohemia Energy?

13. října 2021 14:07

Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý. Řeší, jak minimalizovat dopady na zákazníky. Jednání pokračují i ve středu, uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) jde o selhání komerčního subjektu v důsledku spekulací a celoevropského růstu cen energií. K této události proto svolali mimořádnou tiskovou konferenci, kterou můžete sledovat přímo v tomto článku.

Konec Bohemia Energy: Jak postupovat a nezůstat bez dodávek elektřiny a plynu?

Téma: Rádce
13. října 2021 13:12

Největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku, skupina Bohemia Energy, končí. Přestane tak dodávat elektřinu a plyn necelému milionu zákazníků. Jak máte postupovat, pokud jste jedním z nich? A zůstanete bez zásobování elektrickou energií nebo plynem? Máme pro vás návod, jak postupovat.

České oděvní značky čekají krušné časy. Které obchody neotevřou?

24. února 2021 13:15

Zatímco vláda a odborníci se dohadují o otevření obchodů, už teď je jasné, že existují takové, které znovu neotevřou.Jde zejména o obchody s módou, které trpí z více důvodů. Vyrovnávají se s opakovaným lockdownem, bojují se stále silnějšími e-shopovými hráči, jako Zalando nebo About You, a zároveň je dohání nové módní trendy, kterým dominuje pobyt doma nebo v přírodě.

reklama