reklama

krach

Výpis příspěvků ke štítku „krach“

České oděvní značky čekají krušné časy. Které obchody neotevřou?

Zatímco vláda a odborníci se dohadují o otevření obchodů, už teď je jasné, že existují takové, které znovu neotevřou.Jde zejména o obchody s módou, které trpí z více důvodů. Vyrovnávají se s opakovaným lockdownem, bojují se stále silnějšími e-shopovými hráči, jako Zalando nebo About You, a zároveň je dohání nové módní trendy, kterým dominuje pobyt doma nebo v přírodě.

Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty

Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to deník Blesk. Podle poslední účetní závěrky zaměstnávala firma Pietro Filipi Stores, která má na starosti provoz prodejen značky, ke konci roku 2018 138 lidí. Dalších 64 zaměstnanců pracovalo ke konci roku 2018 pro firmu Pietro Filipi obstarávající pro značku návrhy oblečení.

K rebelujícím hospodám se přidávají také hotely. Otevřeno budou mít i přes zákaz

Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít v pondělí opět otevřeno i po 20. hodině. Provozovatelé žádají kompenzace podle tržeb z minulých období. Premiér Andrej Babiš jim je slíbil. K restauratérům se přidávají hoteliéři, majitelé hudebních klubů a další živnostníci. Novinářům to v pondělí řekli v Teplicích zástupci restaurací.

Válka odborů: Dufek rozděluje společnost a odepisuje živnostníky, zlobí se Středula

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) vedená předsedou Josefem Středulou se trefuje do jiného odborového předáka – Bohumíra Dufka. Na Twitteru zveřejnila koláž, ve které předsedu Asociace samostatných odborů (ASO) obviňuje z rozdělování společnosti a odepisování živnostníků. ČMKOS vadí Dufkovy výroky, kterými vyzýval, aby se „živnostníci rekvalifikovali a nastoupili jako svářeči“ a vyjadřoval souhlas s možným krachem řady restaurací a hospod.

Ať část restaurací, cestovek i služeb zkrachuje a jde na úřad práce, říká odborář Dufek

Koronavirová krize přinese zásadní proměnu na pracovním trhu, tvrdí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Podle něj není třeba, aby v Česku bylo až 40 tisíc restaurací a hospod, polovina z nich klidně může zkrachovat. Naopak považuje za žádoucí, že se lidé z oblasti služeb nebo OSVČ přihlásí na pracovní úřady, projdou rekvalifikací na jinou práci a zapojí se třeba jako svářeči. Že by za krizi mohl stát, odmítá.

Esport bar Tribunal je před krachem. Sbírka má pomoci jej zachránit

Esport je jednou z oblastí, kterých se koronavirová opatření dotkla skoro minimálně. Většina esportových aktivit se totiž přesunula do on-line prostředí. Přesto došlo ke zrušení všech off-line turnajů a eventů. S existenčními problémy se potýká i jediný český esport bar Tribunal. Majitelé proto prosí fanoušky o finanční podporu.

reklama