CNN Prima News kremace

kremace

Výpis příspěvků ke štítku „kremace“

Lidé nechtějí obřad, občas neudělají ani parte, líčí šéf pohřební služby důsledky zdražování

Poslední rozloučení bez loučení. Stále více Čechů se snaží ušetřit na pohřbech svých blízkých. Ceny se za poslední dva roky zvýšily až o dvacet procent, zejména kvůli zdražení energií, ale třeba i růstu platů. Majitel pohřební služby na Liberecku Ladislav Kopal, který vybudoval jediné nové krematorium v Česku od roku 1991, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil, že roste zájem o pohřby bez obřadu. Tento trend zesílil hlavně ve velkých městech.

Morbidní tajemství Disneylandu: Návštěvníci na atrakcích rozptylují popel svých příbuzných

Americké zábavní parky společnosti Disney skrývají temné tajemství. Vedle žádostí o ruku, svateb a oslav narozenin si totiž někteří lidé jeden z nejpopulárnějších zábavních řetězců volí i za místo posledního odpočinku. Oproti romantickým představám klidného spočinutí popela u oblíbených atrakcí je však realita o poznání krutější. Zaměstnanci resortu už takové žádosti nedoprovází obvyklou pietou, uklizený popel standardně vyhazují s ostatními odpadky.

Thajsko se rozloučilo s oběťmi masakru ve školce. Děti i dospělí byli zpopelněni společně

Thajsko se v úterý naposledy rozloučilo s oběťmi útoku, při němž bývalý policista minulý týden zabil 12 dospělých a 24 dětí, velkou část z nich ve školce. Kremací ve třech buddhistických chrámech skončily smuteční obřady, které začaly o víkendu a během nichž byly v celé zemi spuštěny vlajky na půl žerdi. Šlo o nejtragičtější útok jednotlivce na civilisty v dějinách země, informovala agentura AP.

Za pohřby si připlatíme o desítky procent více. Na vině je raketové zdražování energií

Poslední rozloučení se zesnulými bude dražší, ceny stoupnou i o desítky procent. Majitelé pohřebních služeb a krematorií se odvolávají především na dramatický růst cen energií, zdražení benzínu i rostoucí ceny dřeva, které se promítnou do hodnoty rakví. „V tuhle chvíli tvoříme nový ceník, ceny zvýšíme od ledna,“ říká Martin Málek mluvčí Služeb města Jihlava, které provozují tamní krematorium i pohřební službu.

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

Ganga dál vyplavuje stovky mrtvol. Vypovídá to o skutečné covidové situaci, míní experti

Stovky mrtvol plavou ve vodách posvátné indické řeky Gangy, další leží spálené v písku na jejích březích ve státech Uttarpradéš a Bihar. Tamní lidé se obávají, že jde o oběti covidu. Mrtví na břehu řeky společně s nepřetržitě hořícími hranicemi a krematorii, jimž dochází místo, vypovídají podle BBC o obětech, které jsou v oficiálních číslech „neviditelné“.

Spalování mrtvých uprostřed měst je šokující. Vinu nese vláda, říká „ostravský“ Ind Kumar

Hořící vatry uprostřed měst, v nichž se spalují oběti covidu. Zoufalé volání nakažených po lůžkách ve špitálech, kyslíku a ventilátorech. Statisíce nakažených a tisíce obětí denně. Už od roku 1997 pomáhá 57letý aktivista Kumar Vishwanathan sociálně slabým ostravským Romům, teď se však jeho pozornost obrací k rodné Indii, kde infekce COVID-19 útočí s neobvyklou silou. „Maminka, bratr, synovec a další příbuzní jsou v pořádku, ale situace je katastrofická. Z nové vlny viním jednoznačně indickou náboženskou a nacionalistickou vládu premiéra Módího.“

Indie situaci nezvládá, krematoria jsou přeplněná. Mrtvé spalují i na ulici

Statisíce nově nakažených a stovky úmrtí za den, taková je koronavirová bilance v Indii. Tamní nemocnice jsou přeplněné a bojují s nedostatkem kyslíku. V katastrofálním stavu se ocitla také krematoria, zejména pak v hlavním indickém městě Nové Dillí. Kvůli jejich přeplněnosti spalují zemřelé v provizorních venkovních hromadných kremačních zařízeních.