CNN Prima News kremace

kremace

Výpis příspěvků ke štítku „kremace“

Morbidní tajemství Disneylandu: Návštěvníci na atrakcích rozptylují popel svých příbuzných

1. ledna 2023 13:50

Americké zábavní parky společnosti Disney skrývají temné tajemství. Vedle žádostí o ruku, svateb a oslav narozenin si totiž někteří lidé jeden z nejpopulárnějších zábavních řetězců volí i za místo posledního odpočinku. Oproti romantickým představám klidného spočinutí popela u oblíbených atrakcí je však realita o poznání krutější. Zaměstnanci resortu už takové žádosti nedoprovází obvyklou pietou, uklizený popel standardně vyhazují s ostatními odpadky.

Thajsko se rozloučilo s oběťmi masakru ve školce. Děti i dospělí byli zpopelněni společně

11. října 2022 22:12

Thajsko se v úterý naposledy rozloučilo s oběťmi útoku, při němž bývalý policista minulý týden zabil 12 dospělých a 24 dětí, velkou část z nich ve školce. Kremací ve třech buddhistických chrámech skončily smuteční obřady, které začaly o víkendu a během nichž byly v celé zemi spuštěny vlajky na půl žerdi. Šlo o nejtragičtější útok jednotlivce na civilisty v dějinách země, informovala agentura AP.

Za pohřby si připlatíme o desítky procent více. Na vině je raketové zdražování energií

11. listopadu 2021 06:05

Poslední rozloučení se zesnulými bude dražší, ceny stoupnou i o desítky procent. Majitelé pohřebních služeb a krematorií se odvolávají především na dramatický růst cen energií, zdražení benzínu i rostoucí ceny dřeva, které se promítnou do hodnoty rakví. „V tuhle chvíli tvoříme nový ceník, ceny zvýšíme od ledna,“ říká Martin Málek mluvčí Služeb města Jihlava, které provozují tamní krematorium i pohřební službu.

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

27. září 2021 08:41

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

Ganga dál vyplavuje stovky mrtvol. Vypovídá to o skutečné covidové situaci, míní experti

20. května 2021 15:33

Stovky mrtvol plavou ve vodách posvátné indické řeky Gangy, další leží spálené v písku na jejích březích ve státech Uttarpradéš a Bihar. Tamní lidé se obávají, že jde o oběti covidu. Mrtví na břehu řeky společně s nepřetržitě hořícími hranicemi a krematorii, jimž dochází místo, vypovídají podle BBC o obětech, které jsou v oficiálních číslech „neviditelné“.

Spalování mrtvých uprostřed měst je šokující. Vinu nese vláda, říká „ostravský“ Ind Kumar

28. dubna 2021 10:27

Hořící vatry uprostřed měst, v nichž se spalují oběti covidu. Zoufalé volání nakažených po lůžkách ve špitálech, kyslíku a ventilátorech. Statisíce nakažených a tisíce obětí denně. Už od roku 1997 pomáhá 57letý aktivista Kumar Vishwanathan sociálně slabým ostravským Romům, teď se však jeho pozornost obrací k rodné Indii, kde infekce COVID-19 útočí s neobvyklou silou. „Maminka, bratr, synovec a další příbuzní jsou v pořádku, ale situace je katastrofická. Z nové vlny viním jednoznačně indickou náboženskou a nacionalistickou vládu premiéra Módího.“

Indie situaci nezvládá, krematoria jsou přeplněná. Mrtvé spalují i na ulici

26. dubna 2021 20:01

Statisíce nově nakažených a stovky úmrtí za den, taková je koronavirová bilance v Indii. Tamní nemocnice jsou přeplněné a bojují s nedostatkem kyslíku. V katastrofálním stavu se ocitla také krematoria, zejména pak v hlavním indickém městě Nové Dillí. Kvůli jejich přeplněnosti spalují zemřelé v provizorních venkovních hromadných kremačních zařízeních.

V Olomouci stojí chladicí kontejnery na těla. Krematorium jede naplno, říká ředitel

13. listopadu 2020 17:58

Chladicí kontejner v pátek dopoledne přivezl kamion do areálu krematoria v Olomouci, kde bude sloužit jako záloha pro případ provozního výpadku zařízení. Skladovací kapacity v okolí jsou plné a při odstávce krematoria by mohl být problém se zajištěním náhradního uložení zemřelých, řekl primátorův náměstek Martin Major (ODS). Olomoucké krematorium zaznamenalo vyšší počet zemřelých, což souvisí i s covidem. Podle Majora zatím stíhá těla zemřelých zpopelňovat.