CNN Prima News Krkonošský národní park

Krkonošský národní park

Výpis příspěvků ke štítku „Krkonošský národní park“

V Krkonoších turisté pálili dřevěné tyče. Mohli jsme konkurovat Hřensku, děsí se KRNAP

28. července 2022 20:34

Navzdory výstraze před vznikem požárů ve volné přírodě v noci na čtvrtek na hřebenech Krkonoš někdo rozdělal oheň. Jen shodou okolností nevznikl požár, řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Správa KRNAP minulý týden vydala varování před požáry a vyzvala návštěvníky hor, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů, v lesích je zakázáno i kouřit.

Tragický pád smrku na auto vyšetřuje policie. KRNAP donutila smrt tří lidí k akci

20. června 2022 11:09

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) nechá v pondělí v místě tragického pádu smrku na silnici do Malé Úpy pokácet stromy, které by mohly být rizikové. Smrk spadl v neděli odpoledne na auto, ve kterém zahynuli tři lidé, jeden člověk skončil v nemocnici. Okolnosti případu vyšetřuje policie, kmen zříceného stromu zajistila pro další zkoumání. Z dosavadního vyšetřování podle mluvčí policie Ivy Kormošové vyplývá, že se strom pravděpodobně zlomil a pak spadl přes silnici kvůli poryvu větru.

Nádherný úkaz: V Krkonoších je sněhové pole ve tvaru Československa, není to poprvé

18. června 2022 23:34

V Krkonoších na úbočí Studniční hory je po roce opět k vidění zbytek sněhu ve tvaru bývalého Československa zvaný Mapa republiky. Současné nadprůměrně teplé počasí tání sněhu na jižním svahu hory urychlí. Aktuálně začíná mizet oblast představující východní Slovensko. Podle sobotní předpovědi meteorologů by v neděli mohlo být v Krkonoších až 27 stupňů Celsia.

Sněžku znovu lemují ochranné sítě. Turisté šlapají po chráněných rostlinách

11. června 2021 19:21

Vrchol Sněžky od pátečního rána opět zoranžověl. Není to žádnou nevšední kvetoucí florou, ale barvou sítí, které strážci parku umisťují po obvodu vrcholu naší nejvyšší hory. Je to reakce na opětovné neukázněné chování turistů, kteří překračují řetězy, vydávají se na zakázané plochy, piknikují na nich, nebo se tam fotí a ničí chráněné rostlinné i živočišné druhy.

Chtěli jsme Sněžku bez sítí, ale lidé řekli ne, napsala správa Krkonošského parku

8. června 2021 13:35

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos opět přistoupí k instalaci ochranných sítí na Sněžce jako v minulém roce. Podle její tiskové zprávy nemá jinou možnost, jak ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu nejvyšší české hory před turisty. Sítě rozšíří nynější řetězové zábrany již tento pátek. Vrchol Sněžky je turismem nejzatíženější přírodní lokalitou v ČR.

Spor o nacistický kříž v Krkonoších pokračuje. Padají trestní oznámení

25. listopadu 2020 06:52

Obnovený žulový kříž padlým vojákům wehrmachtu i příslušníkům SS u rozhledny Štěpánka na pomezí Krkonoš a Jizerských hor nadále budí vášně. Krkonošský národní park (KRNAP), na jehož území pomník stojí, jeho existenci hájí. Sdružení osvobozených politických vězňů proto nově žádá o odstranění kříže přímo ministra životního prostředí.

Češi vzali Krkonoše útokem. Na Sněžce si dělali pikniky, do přírody odhazovali roušky

11. listopadu 2020 06:22

Víkendové inverzní počasí i současná protiepidemická nařízení vybízela opustit město a vyrazit na výlet. Mnoho Čechů si vládou doporučovaný pobyt v přírodě vzalo k srdci. První listopadový víkend hory zaplavily davy turistů. Správa Krkonošského národního parku z vysoké návštěvnosti ale radost neměla. Lidé totiž porušovali hned několik pravidel. „Uplynulý víkend se zapíše do smutné statistiky nejproblematičtějších víkendů z hlediska návštěvnické zátěže přírody v Krkonoších v tomto roce,“ uvádí Správa KRNAP na svém webu.

Přelidněnost, odpadky a hluk. Češi berou kvůli pandemii přírodu útokem

17. srpna 2020 07:02

Už v březnu řadě Čechů došlo, že se kvůli koronavirové krizi letos nebudou moci slunit u moře. Začali si proto plánovat dovolené a výlety do přírody v tuzemsku. Správci národních parků a chráněných krajinných oblasti z toho ovšem příliš nadšení nejsou. Rapidní nárůst návštěvníků totiž přináší komplikace v podobě přeplněných lokalit, odpadků a hluku.

Chystáte se do Krkonoš? Připravte se na nová omezení v národním parku

30. června 2020 18:58

Krkonošský národní park (KRNAP) navštěvuje čím dál tím více turistů, proto se ochránci odhodlali k dalším úpravám. Nově jsou tak na Sněžce nainstalovány sítě, které zamezují lidem vstup na určitá místa. Zároveň od středy platí i nová zonace. Jak a kde se v Krkonoších budeme moci pohybovat? Na to odpovídal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS náměstek ředitele správy KRNAP Jakub Kašpar.