CNN Prima News Krkonošský národní park

Krkonošský národní park

Výpis příspěvků ke štítku „Krkonošský národní park“

Vlci v Krkonoších vyvedli mláďata, dokazuje fotopast. Odhalila však i nečekaný problém

V loňském roce se vlci na území Krkonošského národního parku (KRNAP) začali pohybovat častěji než v minulosti. Důkazem byla mnohá pozorování odborníků i návštěvníků Krkonoš. Z aktuálních údajů získaných pomocí fotopastí, nálezů pobytových znaků či hlášení od veřejnosti je zřejmé, že se vlci pohybují prakticky po celém území KRNAP. A mají mladé.

Propagace nacismu či hold padlým? Ruina kontroverzního kříže v Kořenově budí vášně

Vrátit zpátky, schovat a už nikdy neukazovat, nebo vystavit v muzeu? Lidé v Kořenově na Jablonecku řeší, co udělat se zbytky kamenného kříže, který kdosi shodil z podstavce a rozbil. Kontroverzní památka byla podle mnoha lidí symbolem nacismu. Zastánci naopak tvrdí, že šlo o připomínku tamních německých rodáků, kteří padli v druhé světové válce.

Poláci pomáhali hledat, Slováci spekulují o motivech. Zahraniční weby řeší tragédii z Krkonoš

Německá, rakouská, polská i slovenská média se hojně zabývají tragickou událostí z Krkonoš. Zatímco na Slovensku například spekulují o motivech hrůzného činu, polská strana zmiňuje zapojení tamních záchranářů do pátrání v Česku. Zároveň nabádá vlastní obyvatele, aby se v případě psychických problémů nebáli obrátit na odborníky. Vyšetřování okolností tragédie, kdy 40letá Jana zabila svého tříletého syna Adámka, stále probíhá.

V Krkonoších turisté pálili dřevěné tyče. Mohli jsme konkurovat Hřensku, děsí se KRNAP

Navzdory výstraze před vznikem požárů ve volné přírodě v noci na čtvrtek na hřebenech Krkonoš někdo rozdělal oheň. Jen shodou okolností nevznikl požár, řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Správa KRNAP minulý týden vydala varování před požáry a vyzvala návštěvníky hor, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů, v lesích je zakázáno i kouřit.

Tragický pád smrku na auto vyšetřuje policie. KRNAP donutila smrt tří lidí k akci

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) nechá v pondělí v místě tragického pádu smrku na silnici do Malé Úpy pokácet stromy, které by mohly být rizikové. Smrk spadl v neděli odpoledne na auto, ve kterém zahynuli tři lidé, jeden člověk skončil v nemocnici. Okolnosti případu vyšetřuje policie, kmen zříceného stromu zajistila pro další zkoumání. Z dosavadního vyšetřování podle mluvčí policie Ivy Kormošové vyplývá, že se strom pravděpodobně zlomil a pak spadl přes silnici kvůli poryvu větru.

Nádherný úkaz: V Krkonoších je sněhové pole ve tvaru Československa, není to poprvé

V Krkonoších na úbočí Studniční hory je po roce opět k vidění zbytek sněhu ve tvaru bývalého Československa zvaný Mapa republiky. Současné nadprůměrně teplé počasí tání sněhu na jižním svahu hory urychlí. Aktuálně začíná mizet oblast představující východní Slovensko. Podle sobotní předpovědi meteorologů by v neděli mohlo být v Krkonoších až 27 stupňů Celsia.

Sněžku znovu lemují ochranné sítě. Turisté šlapají po chráněných rostlinách

Vrchol Sněžky od pátečního rána opět zoranžověl. Není to žádnou nevšední kvetoucí florou, ale barvou sítí, které strážci parku umisťují po obvodu vrcholu naší nejvyšší hory. Je to reakce na opětovné neukázněné chování turistů, kteří překračují řetězy, vydávají se na zakázané plochy, piknikují na nich, nebo se tam fotí a ničí chráněné rostlinné i živočišné druhy.