reklama

Kvůli covidu se rozhoduji, zda koupit pleny, nebo ovoce, popsala samoživitelka

Pandemie v Česku začíná pomalu ustupovat, matky samoživitelky se ovšem stále potýkají především s finančními problémy, které u nich příchod covidu prohloubil. Některé by to bez pomoci neměly šanci zvládnout. Jeden případ za všechny je ze Zlínska.

reklama

Paní Veronika spadla do problémů už krátce před příchodem covidu. Ze dne na den zůstala v cizím městě pouze s malou dcerou, odkázaná sama na sebe. A uplynulý rok jí na radosti rozhodně nepřidal.

S příchodem pandemie se situace paní Veroniky ještě zhoršila. Mnohdy čelí těžké volbě – zda koupit pro dceru plínky, anebo čerstvé ovoce. „Tak deset dní před mateřskou musím rozmýšlet, co můžu a nemůžu koupit. Nevycházím úplně, chybí mi tak tři tisíce, abych normálně žila celý měsíc a dcera měla ovoce a zeleninu a byla šťastná a veselá,“ popsala paní Veronika.

Úřady v době pandemie posílají paní Veronice rodičovský příspěvek i s desetidenním zpožděním, příspěvek na bydlení dostává snížený. Naštěstí jí pomáhají terénní asistentky pro rodiny s dětmi. „Máme možnost zprostředkovat jak potraviny, tak hygienické prostředky, aby paní Veronika s dcerou mohly vydržet týden či 14 dní do další dávky,“ vysvětlila pracovnice terénní asistenční služby Jarmila Studeníková.

Nebojte se požádat o pomoc

„Je to i psychická pomoc, pomáhají ve všech možných směrech. Když se na ně obrátím, tak něco vymyslíme,“ řekla paní Veronika.

Podle terénní asistentky je nejdůležitější, aby se rodiče v nouzi nebáli požádat o pomoc. Doufá, že příběh paní Veroniky bude mít brzy šťastný konec. „V momentě, kdy se dokáže postavit na vlastní nohy, nastoupí zpátky do práce a maličkou bude moci dát do školky, bude její situace daleko lepší,“ dodala Studeníková.

Tagy:
dítě matka asistenční služba dcera podpora samoživitelka finance peníze maminka koronavirus COVID-19 asistentka

Hlavní zprávy

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama