Na vesnici i v centru Prahy. Čím dál více Čechů začíná s domácím chovem slepic

Slepice za mřížemi 1

Každý by chtěl slepici

Není to jen uhlí, k čemu se lidé vracejí. Ušetřit se snaží třeba i produkcí vlastních vajec. Čím dál více Čechů začíná s domácím chovem slepic a je jedno, jestli bydlí na venkově, nebo třeba v centru Prahy. Mnoho chovatelů navíc bere opeřence jako své domácí mazlíčky.

Zdroj vlastních vajíček, zábava, koníček, a hlavně možnost ušetřit. Čím dál více Čechů začíná s domácím chovem slepic a je jedno, jestli jsou na venkově, nebo bydlí třeba v centru Prahy. Navíc chovatelé berou ptáky i jako domácí mazlíčky a mít slepice doma je v dnešní době trendem.

Pan Otto Šleger bydlí se svou rodinou v pražských Bohnicích, kde mají u domu zahrádku. Před rokem se rozhodli, že se ujmou klecových slepic.

„Jednou jsme se webu přihlásili, že máme zájem o adopci. Jeden kus byl za symbolických 60 korun,“ vypráví Šleger. Podle něj není chov slepic nijak náročný. „Žerou teoreticky všechno, co jsou zbytky z kuchyně. Zeleninu používáme také, ale nejlepší je speciální směs, kde jsou i vitamíny,“ dodává.

Ani náklady na celý slepičinec nejsou podle Šlegera nijak náročné. „Když spočítáme, že za zrní dám 300 korun měsíčně, tak mě jedno vajíčko vyjde na 4–5 korun.“

Paní Kristýna chová slepice už několik let. Slepic má teď už sedm, své „hejno“ ale hodlá rozšířit. „Vyplatí se to, když chcete mít svoje vlastní vajíčka, kde víte, co slepicím dáte, to je potom v těch vajíčkách,“ vypočítává.

Důležité je ale nezapomenout na kvalitní kurník. Na trhu je variant spoustu. Lidé si je často ale vyrábějí sami. Například pan Šleger se rozhodl, že postaví kurník pro slepice podle svých představ. Aby nemusel brzy vstávat, namontoval na střechu kurníku solární panel, díky kterému se dvířka automaticky otvírají.

Tagy: