reklama
CNN Prima News malárie

malárie

Výpis příspěvků ke štítku „malárie“

Malárie zabije dítě každé dvě minuty. Pomůže jen masivní očkování, tvrdí experti

7. října 2021 09:09

Světová zdravotnická organizace (WHO) podpořila masivní očkování první schválenou vakcínou proti malárii. Vakcinace by podle ní mohla zachránit desetitisíce životů, zejména dětí v Africe. Na malárii, nemoc známou už od dob antiky, podle statistik WHO zemře na světě jedno dítě každé dvě minuty. Doporučení organizace očkovat představil na středeční tiskové konferenci šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Arsenal deklasoval Slavii i bez hvězdného útočníka Aubameyanga. Nakazil se malárií

16. dubna 2021 08:51

Čekala se tuhá bitva o semifinále Evropské ligy, nakonec se večer v pražském Edenu proměnil v show jednoho týmu – londýnského Arsenalu. Gunners ve čtvrtfinálové odvetě utnuli jízdu Slavie vítězstvím 4:0. S týmem trenéra Jindřicha Trpišovského si hladce poradili, ačkoliv jim scházel útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský reprezentant se v posledních dnech potýká s malárií.

Vědce děsí komár. Přenáší exotickou nemoc ve městech, hrozí masivní rozšíření nákazy

8. února 2021 15:38

V afrických městech se objevuje asijský komár nebezpečně rychle přenášející smrtící malárii. To může mít devastující dopad na tamní obyvatele, informoval web CNN. V některých oblastech totiž centra měst dosud byla jediným útočištěm před touto nemocí. Vědci proto žádají, aby byla rychle přijata opatření proti šíření tohoto druhu komára.

Vědecké objevy v obrazech: Změna pohlaví komárů, dezinfekční diody, káva a hubnutí

23. května 2020 10:30

Věda může lidstvo zachránit i vyhubit. Stála za objevem penicilinu i atomové bomby. Je velkým dobrodružstvím malých kroků. Denně v laboratořích i terénu přibývají malé poznatky, které mohou vyústit ve fenomenální objevy. Každý týden vám představíme výběr nejzajímavějších objevů na vědeckém poli, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

reklama