CNN Prima News malárie

malárie

Výpis příspěvků ke štítku „malárie“

Malárie zabije dítě každé dvě minuty. Pomůže jen masivní očkování, tvrdí experti

7. října 2021 09:09

Světová zdravotnická organizace (WHO) podpořila masivní očkování první schválenou vakcínou proti malárii. Vakcinace by podle ní mohla zachránit desetitisíce životů, zejména dětí v Africe. Na malárii, nemoc známou už od dob antiky, podle statistik WHO zemře na světě jedno dítě každé dvě minuty. Doporučení organizace očkovat představil na středeční tiskové konferenci šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Arsenal deklasoval Slavii i bez hvězdného útočníka Aubameyanga. Nakazil se malárií

16. dubna 2021 08:51

Čekala se tuhá bitva o semifinále Evropské ligy, nakonec se večer v pražském Edenu proměnil v show jednoho týmu – londýnského Arsenalu. Gunners ve čtvrtfinálové odvetě utnuli jízdu Slavie vítězstvím 4:0. S týmem trenéra Jindřicha Trpišovského si hladce poradili, ačkoliv jim scházel útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský reprezentant se v posledních dnech potýká s malárií.

Vědce děsí komár. Přenáší exotickou nemoc ve městech, hrozí masivní rozšíření nákazy

8. února 2021 15:38

V afrických městech se objevuje asijský komár nebezpečně rychle přenášející smrtící malárii. To může mít devastující dopad na tamní obyvatele, informoval web CNN. V některých oblastech totiž centra měst dosud byla jediným útočištěm před touto nemocí. Vědci proto žádají, aby byla rychle přijata opatření proti šíření tohoto druhu komára.

Vědecké objevy v obrazech: Změna pohlaví komárů, dezinfekční diody, káva a hubnutí

23. května 2020 10:30

Věda může lidstvo zachránit i vyhubit. Stála za objevem penicilinu i atomové bomby. Je velkým dobrodružstvím malých kroků. Denně v laboratořích i terénu přibývají malé poznatky, které mohou vyústit ve fenomenální objevy. Každý týden vám představíme výběr nejzajímavějších objevů na vědeckém poli, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Léčba koronaviru, kterou doporučoval Trump, souvisí s větším rizikem úmrtí

22. května 2020 22:07

Lékařská studie prokázala, že pacienti nakažení koronavirem, kteří byli léčeni antimalariky, měli větší zdravotní komplikace. Objevovala se srdeční arytmie nebo dokonce úmrtí. Studie vyšla v lékařském časopisu The Lancet. Přitom americký prezident Donald Trump osobně doporučoval léčbu koronaviru právě těmito látkami proti malárii a prohlásil, že bere denní dávky hydroxychlorinu jako prevenci proti infekci. Na rozpor v tvrzení prezidenta USA a lékařských kapacit upozornila CNN.

Psí hrdinové: Podle lékařů by mohli vycítit COVID-19, výcvik potrvá několik týdnů

23. dubna 2020 12:34

Že psi mají opravdu skvělý čich, který je až sto tisíckrát lepší než ten náš, víme. Proto se používají k vyhledávání drog, pohřešovaných lidí i odhalování nemocí. Tito čtyřnozí andělé byli už vycvičeni k tomu, aby odhalili rakovinu, malárii nebo Parkinsonovu chorobu, o tom jsme vás mimo jiné informovali i v našem článku. Teď se na ně spoléhá jako na zachránce lidstva před šíření pandemie. Momentálně se totiž ve Velké Británii přechází k testování toho, zda dokáží odhalit nový typ koronaviru.