Tereza Fišerová je česká vodní slalomářka, která jezdí na kajaku a kánoi. V kajaku soutěží mezi ženami, v kánoi mezi ženami a ve smíšených párech, v nichž je jejím závodním partnerem Jakub Jáně. Přestože v Tokiu jsou tribuny opuštěné, Tereza cítí podporu fanoušků z České republiky.
Tereza Fišerová (23), kánoe
- Disciplína: C1 kánoe
- Datum a místo narození: 23. února 1998, Roudnice nad Labem
- Výška a váha: 169 centimetrů, 68 kilogramů
- Stav: svobodná
- Klub: Dukla Praha
- Trenér: Lukáš Kubričan
Vodní slalom je tradičně silný český sport. Ze všech olympijských her v historii samostatné republiky přivezli čeští reprezentanti alespoň jednu medaili. Naposledy to byl v Riu de Janeiru v roce 2016 bronzový kajakář Jiří Prskavec, který jako úřadující mistr světa i Evropy patří k favoritům i tentokrát. Premiéru pod pěti kruhy budou mít kanoistky, které v olympijském programu v zájmu genderové vyváženosti nahradily mužské deblkanoe.
Zimní olympiáda 2022
Terezu Fišerovou, mezi jejíž největší úspěchy patří stříbro z mistrovství světa 2017, bronz z mistrovství světa 2018 a tři stříbra z mistrovství Evropy (2017, 2020 a 2021), při olympijském debutu čekají prázdné tribuny. Nenechává se tím ale rozhodit, protože cítí velkou podporu z Česka.
„Cítím celou dobu, že zájem o nás je už vyšší. I když tady na tribunách nikdo nebude, my prostě i tím, že jsme si nechali navrhnout tu bundošku, budeme vědět, že jsou všichni čeští fanoušci s námi. A to je důležitější,“ připomněla, že všichni čeští závodníci pojedou v trikotu navrženém sedmnáctiletou Františkou Rappovou. Vítězný design „bundošprajdy“ ze soutěže fanoušků je v národních barvách se zlatým rukávem.
„Určitě bych chtěla vyjet finále a hlavně v něm podat takovou jízdu, na kterou jsem roky usilovně trénovala. Na co to bude stačit, je hrozně těžké říct. V našem sportu se nedá tvrdit: ‚Já si jedu pro medaili,‘“ dodala Fišerová, která si to v Tokiu podle svých sociálních sítí dost užívá.