reklama

Matku surově zbil, zachránci ukousl palec. Narkoman se na Teplicku snažil unést batole

Narkoman se v jedné z obcí na Teplicku pokusil unést 18měsíční batole. Matku, která svého syna bránila, měl surově zbít, stejně jako stěhováky, kteří ženě přispěchali na pomoc. Případem už se zabývá policie. Útočník skončil v psychiatrické léčebně.

reklama

Když mladá matka přijela v autě se svým dítětem a zaparkovala před domem, přišel k ní 28letý muž. Nikdy předtím ho neviděla a očividně prý byl pod vlivem drog. „Začal na mě křičet, že jsem unesla dítě, které není moje. Sápal se po klice od auta, a tak jsem ho odstrčila. Zamkla jsem auto a začala utíkat,“ vypráví napadená matka.

Narkoman však mladou ženu dohnal a povalil do křoví, kde ji na zemi začal surově bít. „Začal mi dávat pěstí do hlavy, břicha, kopal do mě a klečel mi na krku,“ popisuje napadení. Po celou dobu se muž snažil ženě vyrvat z rukou klíče od auta. Ženě se nakonec podařilo usednout za volant. „Nestihla jsem zamknout dveře, takže si sedl ke mně do auta a začal se mi sápat po dokladech. Poté znovu křičel, že mi vezme syna,“ vzpomíná.

Nakonec se i díky sousedce podařilo útočníka dostat od auta pryč a matka i s dítětem odjela. Spolu s policií narkomana nakonec zpacifikovali místní stěhováci. „Byl extrémně agresivní. Na pravé ruce mám zlomené kůstky, na levé mám pak ukousnutý palec včetně kůstky. Prst mám přišitý, ale čeká se, zda se uchytí,“ popsal následky jeden ze zachránců Zdeněk.

Agresivního muže zadržela policie. „Nyní je prověřován pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví a výtržnictví,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Narkoman měl podle informací CNN Prima NEWS v těle hned několik druhů tvrdých drog. Mladá matka věří, že ho už nikdy v životě nepotká. „Od neděle u sebe nosím pepřový sprej a paralyzér. Ostatním doporučuji si tyto věci také pořídit a koukat kolem sebe,“ vybízí žena.

Útočník podle Teplického deníku skončil v psychiatrické léčebně. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

reklama

Domácí zpravodajství

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

reklama