CNN Prima News Maxík

Maxík

Výpis příspěvků ke štítku „Maxík“

Filípka zachránil odběr krve z paty. Díky nejdražšímu léku nebude mít větší následky

1. února 2022 12:32

Důležité vyšetření v porodnici zachránilo malého Filípka z Ostravy. Lékaři u něj při odběru krve z paty odhalili spinální svalovou atrofii. Dostal proto okamžitě nejdražší lék na světě. A právě díky podání přípravku Zolgensma za 50 milionů korun bude nejspíš bez větších následků. Pojišťovny začaly tento lék proplácet po zveřejnění příběhu malého Maxíka, jehož rodiče kvůli němu organizovali sbírku.

Tříletý Maxík trpící vrozenou nemocí dělá velké pokroky. Čím potěšil své blízké?

6. prosince 2021 11:37

Příběh tříletého Maxíka se SMA sleduje celé Česko. Rodiče chlapce, který před více než rokem dostal nejdražší lék na světě Zolgensma na léčbu spinální svalové atrofie, se pochlubili dalšími snímky svého syna. Malý bojovník opět potěšil své blízké a udělal další velké pokroky. Na hiporehabilitacích se tentokrát projel na koni.

Rok od podání nejdražšího léku. Maxík se umí skoro postavit, oslavil i narozeniny

9. června 2021 13:46

Maxík, který trpí vzácnou vrozenou genetickou chorobou, dělá rok od podání nejdražšího léku na světě velké pokroky. Jeho rodiče zveřejnili na sociálních sítích povzbudivá videa a fotky, na kterých se chlapeček, jenž nedávno oslavil třetí narozeniny, skoro postaví na vlastní nohy nebo hraje na xylofon. Spinální svalová atrofie (SMA) vede u dětí k postupnému ochabování svalstva a výrazně zkracuje věk dožití. Lék podávaný Maxíkovi má toto zhoršování zdravotního stavu zastavit.

Maxíkovi rodiče: Dostali jsme ten nejkrásnější dárek. Chlapec s SMA poprvé sám leze

25. prosince 2020 13:12

Sedm měsíců poté, kdy byl malému Maxíkovi aplikován nejdražší lék na světě, se dějí další zázraky. Chlapec, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA) už sám leze. Video 23. prosince na sociálních sítích sdíleli Maxíkovi rodiče: „Přejeme vám všem krásné a pohodové prožití vánočních svátků. My už ten nejkrásnější dáreček dostali.“

Malý Maxík dostal nejdražší lék a dělá velké pokroky. Rodiče ukázali, jak se zlepšil

26. listopadu 2020 14:23

Malý Maxík, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), dělá velké pokroky. V polovině května dostal jako první Čech nejdražší lék na světě Zolgensma. Od té doby se jeho zdravotní stav zlepšuje. Pokroky, které Maxík v léčbě dělá, zaznamenávají jeho rodiče na Facebooku. Jeho příběh sleduje více než 30 tisíc lidí a mnozí mu drží palce.

Maxík se dokázal sám posadit, nejdražší lék světa rozhýbal dítě paralyzované nemocí SMA

22. července 2020 14:48

Rodiče malého Maxíka, který v polovině května dostal ve Fakultní nemocnici v Motole dávku léku Zolgensma na spinání svalovou atrofii, se teď po řadě poctivých reghabilitací a cvičení dokázal sám posadit. Rodiče se s videem, na kterém obrovský pokrok dítěte zachytili, pochlubili na sociálních sítích. Dnes už dvouletý Maxík, jehož boj o zřejmě nejdražší lék na světě sledovala v médiích celá země, tak dělá velké pokroky.

Cena jednorázového léku pro Maxíka je vysoká, ale vyjde levněji než celoživotní léčba

26. května 2020 22:17

Dál sledujeme osud těžce nemocného dvouletého Maxíka. Už se u něj neprojevují žádné vedlejší účinky, které přišly, když mu lékaři aplikovali nejdražší lék na světě. V prvních dnech bylo Maxíkovi špatně, měl teplotu a podle lékařů mu mizely krevní destičky. Kvůli vrozené genetické vadě – spinální svalové atrofii – je chlapec na vozíčku. Lék za více než 50 milionů korun nakonec proplatí pojišťovna.