reklama
CNN Prima News Mendelova univerzita

Mendelova univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Mendelova univerzita“

Některé domácnosti čeká smrtící koktejl, říká k současné ekonomické situaci Nerudová

26. října 2021 17:52

Některé domácnosti budou pít smrtící koktejl, okomentovala současnou ekonomickou situaci rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle ní byla dosavadní státní pomoc zčásti neefektivní a budoucí vláda se nachází v nezáviděníhodné situaci. O Nerudové se také často hovoří jako o možné kandidátce na prezidentku.

Bez reformy se důchody plošně sníží už za deset let, varuje ekonomka Nerudová

11. prosince 2020 10:03

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) představila dlouho očekávaný koncept důchodové reformy. Stát tak reaguje na zhoršující se demografickou situaci, aby penzijní systém zůstal dlouhodobě finančně udržitelný. „Vznikne nultý pilíř, z něhož stát bude vyplácet minimální garantovaný důchod kolem deseti tisíc měsíčně,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Danuše Nerudová, ekonomka a předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody.

Atmosféra se studenty ve škole je nenahraditelná, říká proděkanka Mendelovy univerzity

29. září 2020 16:05

V České republice zahájila studium v klasických posluchárnách jen malá část vysokoškoláků. Některé vysoké školy přešly na distanční studium už minulý týden a jiným školní rok v této formě teprve začne. Podle proděkanky Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Martiny Rašticové on-line výuka může fungovat každý den podle rozvrhu a bez problémů. Učitelům i studentům však chybí lidský kontakt.

Univerzity se on-line výuky vzdát nehodlají. Úředníci podle nich slovíčkaří

16. září 2020 22:12

Národní akreditační úřad se brání podezřením, že by měl v úmyslu odebírat akreditace vysokým školám, jež přejdou na výuku on-line. Prý musí jen dodržovat zákon, který mu nařizuje dohlížet na kvalitu vzdělávacího procesu a garantovat, že vysoké školy fungují v souladu s jejich akreditacemi. Univerzity přesto nerozumí, proč musí mít pro přechod do on-line režimu svolení od státních orgánů a považují to za nemístný zásah do své autonomie. Mendelova univerzita je připravena v případě zhoršení epidemické situace přejít plošně na flexibilní formy vzdělávání. A právě přívlastek „plošný“ je zřejmě jablkem sváru.

Promoce v době pandemické: Univerzity řeší, zda uspořádat tradiční ceremonii

9. září 2020 06:13

Pandemie koronaviru se nedotkla pouze základních a středních škol, ale také těch vysokých. České univerzity sice vesměs začínají až s koncem září či začátkem října, ale již nyní musí řešit své fungování. Na přetřes přichází mimo jiné otázka promocí. Některé univerzity se totiž rozhodly tradiční ceremoniál pro absolventy kvůli koronaviru nepořádat.

reklama