CNN Prima News mentální zdraví

mentální zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „mentální zdraví“

Mentální kouč: Automobiloví závodníci nesmí mít strach, jinak hrozí smrt. Pomáhá cvičit dech

18. ledna 2023 22:18

Ti nejlepší sportovci umí vystupovat ze své role, proto jsou při setkání s lidmi mimo zápasy, turnaje a závody normální, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mentální kouč Vít Schlesinger. Pomáhal například nejlepšímu českému tenistovi posledních let Tomáši Berdychovi a spolupracuje i s Romanem Staňkem, pilotem, který letos vlétne do formule 2.

Křehká Ósakaová dál nezvládá tlak. Život není perfektní, říká k jejím slzám Nadal

17. března 2022 06:33

Někteří sportovci by možná rádi oželeli miliony dolarů a vrátili se do skromnějších a méně slavných časů, během kterých nebyli pod tlakem a neustálým dozorem. Mezi ně by měla patřit i tenistka Naomi Ósakaová, jež opakovaně vysílá signály, že povahově není stavěná na to, aby byla celosvětovou celebritou se vším všudy. Křehká psychika s ní zacloumala i na posledním turnaji v Indian Wells.

Putin je jako mafián, nikdo z okolí mu neřekne: Vladimire, nedaří se nám, míní psycholog

15. března 2022 14:13

Zprávy o tom, že Putin regulérně zešílel, nejsou pravděpodobně založené na pravdě, ale takto vyslaná informace se hodí mnoha stranám, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský psycholog Daniel Štrobl. „Nemám nejmenší důvod si myslet, že tento člověk zešílel. To ani nejde. To byste museli zažít příšernou osobní katastrofu, nebo by se musely dostavit důsledky abnormálního pití alkoholu, což není jeho případ,“ poznamenal.

Je Biden dostatečně mentálně způsobilý? Republikáni ho lákají na speciální test

12. února 2022 11:02

V USA už se delší dobu vede debata o tom, zda je Joe Biden mentálně způsobilý k tomu, aby vykonával funkci prezidenta. Obavy budí především jeho zapomnětlivost, zaměňování pojmů a další faux pas, kterými se „proslavil“ na veřejnosti. Republikáni teď na Bidena tlačí, aby podstoupil test, který odhalí stupeň jeho mentální kondice.

U jednoho z pěti pacientů s COVID-19 se do 90 dnů vyvinula duševní choroba, varuje studie

10. listopadu 2020 09:12

Úzkost, deprese a nespavost jsou podle nové studie nejčastějšími psychickými problémy, které se rozvíjejí u pacientů uzdravených z COVID-19. Vědci také zaregistrovali významně vyšší riziko rozvoje demence a stavu poškození mozku, informovala agentura Reuters. Stejně tak mají naopak lidé s existujícími psychickými problémy vyšší riziko nákazy koronavirem, varují odborníci.