CNN Prima News mentální zdraví

mentální zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „mentální zdraví“

Šťastné a příšerné: I Vánoce mohou být plné hněvu a osamělosti. Jak si s emocemi poradit?

Rodinná pohoda, čas trávený s nejbližšími, klid a pocit vděčnosti – nebo ne? Vánoční svátky jsou pro řadu lidí těmi nejoblíbenějšími z celého roku, najdou se však tací, kteří na konci prosince prožívají jedny z nejhorších chvil svého života. Místo radosti pociťují hněv, osamělost a úzkosti. Psycholožka Neha Chaudharyová pro CNN vysvětlila, proč lidé těmito stavy trpí a poradila, jak vánoční období ve zdraví – fyzickém i emocionálním – překlenout.

Jak začít podnikat? Míň kecat, víc dělat, radí Čechům Diblík. V byznysu je od dvanácti let

Již ve dvanácti letech začal podnikat, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Během dalších devíti let založil několik firem či agentur a stojí za vznikem řady aplikací. Tou poslední je VOS.health, přezdívaná „psycholog do kapsy“. Že by dnes 25letému Jiřímu Diblíkovi něco uteklo, si nemyslí. To, že začal podnikat tak brzy, naopak považuje za jednu z velkých výhod. Co by poradil ostatním, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Revoluce v AI? Budete si psát s vlastní myslí, slibuje český tvůrce „kapesního psychologa“

Podnikat začal již ve dvanácti letech, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Nyní 25letý Jiří Diblík oslavuje úspěch s aplikací VOS.health, kterou využívají tři miliony lidí napříč světem a jenž jim pomáhá s jejich psychickými problémy. Takzvaného „psychologa do kapsy“ by navíc brzy měla doplnit umělá inteligence. „Vyvíjíme příležitost, kdy si v příští verzi VOS dokážete začít chatovat s celou vaší myslí,“ sdělil Diblík v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Mentální kouč: Automobiloví závodníci nesmí mít strach, jinak hrozí smrt. Pomáhá cvičit dech

Ti nejlepší sportovci umí vystupovat ze své role, proto jsou při setkání s lidmi mimo zápasy, turnaje a závody normální, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mentální kouč Vít Schlesinger. Pomáhal například nejlepšímu českému tenistovi posledních let Tomáši Berdychovi a spolupracuje i s Romanem Staňkem, pilotem, který letos vlétne do formule 2.

Křehká Ósakaová dál nezvládá tlak. Život není perfektní, říká k jejím slzám Nadal

Někteří sportovci by možná rádi oželeli miliony dolarů a vrátili se do skromnějších a méně slavných časů, během kterých nebyli pod tlakem a neustálým dozorem. Mezi ně by měla patřit i tenistka Naomi Ósakaová, jež opakovaně vysílá signály, že povahově není stavěná na to, aby byla celosvětovou celebritou se vším všudy. Křehká psychika s ní zacloumala i na posledním turnaji v Indian Wells.

Putin je jako mafián, nikdo z okolí mu neřekne: Vladimire, nedaří se nám, míní psycholog

Zprávy o tom, že Putin regulérně zešílel, nejsou pravděpodobně založené na pravdě, ale takto vyslaná informace se hodí mnoha stranám, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský psycholog Daniel Štrobl. „Nemám nejmenší důvod si myslet, že tento člověk zešílel. To ani nejde. To byste museli zažít příšernou osobní katastrofu, nebo by se musely dostavit důsledky abnormálního pití alkoholu, což není jeho případ,“ poznamenal.

U jednoho z pěti pacientů s COVID-19 se do 90 dnů vyvinula duševní choroba, varuje studie

Úzkost, deprese a nespavost jsou podle nové studie nejčastějšími psychickými problémy, které se rozvíjejí u pacientů uzdravených z COVID-19. Vědci také zaregistrovali významně vyšší riziko rozvoje demence a stavu poškození mozku, informovala agentura Reuters. Stejně tak mají naopak lidé s existujícími psychickými problémy vyšší riziko nákazy koronavirem, varují odborníci.