reklama

Miliony z loterie si lidé vyzvednou i po týdnech. Plní si sny, nebo rozhazují?

Milionářem se můžete stát ze dne na den a vlastně i z minuty na minutu. Výhra velkého obnosu peněz vám může změnit život a každý by reagoval a také reaguje jinak. Není to tak dávno, co se sázejícímu v Česku povedlo vyhrát 192 milionů korun.

reklama

Šťastlivec, kterému se možná díky výhře začaly plnit sny, si dal ale načas a pro výhru nespěchal. „Oni se nepřihlásí druhý, třetí den. Většinou je to u velké výhry po třech až čtyřech týdnech. Ti lidé říkají, že důvod je jednoduchý. Zaprvé si to potřebují srovnat a ujasnit si, co s těmi penězi udělají, a také je velmi důležité, komu to řeknou,“ prozradil detaily ze zákulisí tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann.

K tématu

Milionářů z loterijních výher je v České republice skoro 300 a s lehkou nadsázkou se dá říct, že se někdo z výhry raduje každý druhý den. U většiny peníze probouzejí sny, které mají v hlavě už od dětství.

„Jako příklad můžu uvést paní, která pracovala jako ekonomka v nějaké bance, vyhrála peníze a říkala, že jako malá chtěla být kadeřnicí. Rodiče jí to ale nedovolili, tak si řekla, že to zkusí teď. A opravdu si pořídila salon,“ prozradil Friedmann kousek konkrétního příběhu.

Jeho snem bylo vlastnit traktor

A mezi milionáři to není jediný splněný dětský sen. Svým přáním překvapil i muž, co vyhrál desítky milionů a do garáže si nezaparkoval luxusní auto nebo jachtu, ale traktor. „Jeho velký celoživotní sen bylo, že si koupí traktor. I když ho nepotřeboval, nebyl zemědělec, pořídil si k tomu garáž, servis a říkal, že každou sobotu jezdí traktorem,“ svěřil se mluvčí Sazky.

Ne vždy ale má výhra v loterii šťastný konec. V Británii se například stalo, že si muž nevyzvedl 23 milionů korun a ty mu propadly. Popelář Michael Carroll zase peníze rozfofroval za bujarý život a o pár let později se musel zase vrátit ke svému původnímu řemeslu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama