Pohádkové sny sáskařů
Milionářem se můžete stát ze dne na den a vlastně i z minuty na minutu. Výhra velkého obnosu peněz vám může změnit život a každý by reagoval a také reaguje jinak. Není to tak dávno, co se sázejícímu v Česku povedlo vyhrát 192 milionů korun.
Šťastlivec, kterému se možná díky výhře začaly plnit sny, si dal ale načas a pro výhru nespěchal. „Oni se nepřihlásí druhý, třetí den. Většinou je to u velké výhry po třech až čtyřech týdnech. Ti lidé říkají, že důvod je jednoduchý. Zaprvé si to potřebují srovnat a ujasnit si, co s těmi penězi udělají, a také je velmi důležité, komu to řeknou,“ prozradil detaily ze zákulisí tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann.
Šťastlivec z Michiganu vyhrál v loterii. Podruhé za tři roky
Takové štěstí má málokdo. Padesátiletému Marku Clarkovi z amerického Michiganu se v sobotu podařilo vyhrát čtyřmilionový jackpot. Za poslední tři roky se mu stejný kousek povedl už podruhé.
Milionářů z loterijních výher je v České republice skoro 300 a s lehkou nadsázkou se dá říct, že se někdo z výhry raduje každý druhý den. U většiny peníze probouzejí sny, které mají v hlavě už od dětství.
„Jako příklad můžu uvést paní, která pracovala jako ekonomka v nějaké bance, vyhrála peníze a říkala, že jako malá chtěla být kadeřnicí. Rodiče jí to ale nedovolili, tak si řekla, že to zkusí teď. A opravdu si pořídila salon,“ prozradil Friedmann kousek konkrétního příběhu.
Jeho snem bylo vlastnit traktor
A mezi milionáři to není jediný splněný dětský sen. Svým přáním překvapil i muž, co vyhrál desítky milionů a do garáže si nezaparkoval luxusní auto nebo jachtu, ale traktor. „Jeho velký celoživotní sen bylo, že si koupí traktor. I když ho nepotřeboval, nebyl zemědělec, pořídil si k tomu garáž, servis a říkal, že každou sobotu jezdí traktorem,“ svěřil se mluvčí Sazky.
Ne vždy ale má výhra v loterii šťastný konec. V Británii se například stalo, že si muž nevyzvedl 23 milionů korun a ty mu propadly. Popelář Michael Carroll zase peníze rozfofroval za bujarý život a o pár let později se musel zase vrátit ke svému původnímu řemeslu.