reklama

Mnoho řidičů neplatí za dálniční známky. Na pokutách policie vybrala sedm milionů

Někteří řidiči odmítají platit za dálniční známky. Od začátku roku do konce července jich policisté přistihli na sedm tisíc. Na pokutách vybrali téměř sedm a půl milionu korun, které poté míří do státního rozpočtu. Přitom dálniční kupón na rok stojí „jen“ 1500 korun. Řidič, kterého tak dvakrát za rok zastaví policie na dálnici bez známky, za dálnice ročně zaplatí více než poctivý plátce.

reklama

Typickým příkladem, kde řidiči nechtějí platit, je dálnice D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem, která je dlouhá necelých 15 kilometrů. Podle místních se některé její části stále opravují, takže řidiči stojí v kolonách. Proto jezdí přes vesnice, a to nejen osobní auta, ale i mnoho dodávek a nákladních aut. Obce Frýdek-Místek a Ostrava-jih se kvůli tomu sepsaly petici.

K tématu

„Tento boj trvá více než 10 let. Každý rok na věc upozorňujeme a snažíme se s ministerstvem dopravy vyjednávat a hledat cestu, jak se z téhle pasti dostat,“ říká náměstek primátora Frýdku- Místku Karel Deutscher (ČSSD).

Dálnice D56 však není výjimkou. Policie často pokutuje řidiče po celém Česku. „Část řidičů prostě zapomene nebo špatně odbočí. Druhá skupina jsou v uvozovkách protestující proti všemu a třetí skupina počítá s tím, že budou na dálnici jen krátce a nepředpokládají, že by je někdo chytil,“ vysvětluje mluvčí Ústředního automotoklubu ČR Igor Sirota.

Od ledna nahradí nálepkové dálniční známky elektronické kupony, které dovedou kontrolovat i dálniční kamery. Pro řidiče, kteří budou chtít dál porušovat pravidla, tak bude situace ještě složitější.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
Chelsea poklekla, domácí podporu BLM odmítli. Hanba, šili do Krasnodaru fanoušci
reklama
reklama
Kdo je nový ministr Jan Blatný? Odborník a primář, který zakazoval návštěvy dětí

Vláda

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
ANKETA: Dodržují Češi zákaz nočního vycházení? Ptali jsme se lidí v centru Prahy
Další články
reklama
reklama