reklama

Odporné, ženu v kleci může i zabít. Slavný moderátor nechápe transgender zápasnici v MMA

Jak už z webu CNN Prima NEWS víte, svět MMA minulý pátek zažil velmi sledovanou událost. V kleci se představila teprve druhá transgender zápasnice v historii Alana McLaughlinová. Její vítězné vystoupení v oktagonu způsobilo kontroverze, mezi kritiky se řadí i známý britský moderátor Piers Morgan. V komentáři pro Daily Mail nechápe, jak se někdo, kdo je 33 let chlap a působil v americké armádě, může v oficiálním zápase prát s biologickou ženou.

reklama

Piers Morgan má tradičně štiplavý jazyk. Nijak mu ale nevadí, že se člověk nechá přeoperovat z muže na ženu, nebo naopak. V případě Američanky McLaughlinové dokonce uvádí kontext, zmiňuje, že zažila velmi složité dětství v katolické rodině. Cítila se být „jiná“, což zejména matka nebyla schopná tolerovat. V jednom telefonátu proto řekla matce: „Možná bych se měla vydat do války, abych zemřela.“ Odpověď? „Možná jo.“

McLaughlinová proto skutečně vstoupila do armády, několik let působila také u speciálních sil v Afghánistánu. „Mám obrovský respekt k její vojenské službě, během níž jí bylo uděleno osm významných služebních medailí,“ píše Pierce Morgan v komentáři pro Daily Mail. „Stejně jako mám také obrovskou empatii k někomu, jehož matka nedokázala zvládnout touhu svého syna být ženou,“ dodává.

Ale podle Morgana „nic neospravedlňuje to, co se stalo v pátek“. 38letá McLaughlinová zažila oficiální debut v MMA, premiéra se stala vítěznou, když soupeřku Céline Provostovou „uškrtila“. „Provostová to dělá už deset let. Ale prostě nemohla konkurovat drtivé fyzické síle své soupeřky. Není to vůbec překvapivé, vzhledem k tomu, že McLaughlinová strávila šest let ve službách amerických speciálních sil jako muž,“ poznamenává Morgan.

Morgan dále uvádí, že sledovat zápas mezi debutantkou a Provostvovou bylo „odporné“. „Bylo velmi rychle patrné, že McLaughlinová je příliš silná. A že tato síla vychází z toho, že byla 33 let života mužem,“ míní.

Zločin proti ženskému sportu

Podotýká, že hormonální léčba, kterou musí na základě příkazu sportovních úřadů podstoupit všechny transgender ženy s touhou měřit se s ostatními, nesnižuje svalovou hustotu ani sílu. „To vytváří nespravedlnost v bezkontaktních sportech jako je sprint nebo vzpírání, ale v případě bojových sportů jako MMA to potenciálně představuje až smrtelný nepoměr,“ konstatuje moderátor.

„Céline Provost mohla být zabita, protože takzvané ‚progresivní feministky‘ po celém světě vítaly a oslavovaly událost, která to mohla způsobit,“ poznamenává.

56letý Morgan se označuje za zastánce práv transgender osob. Ale vypočítává příklady, proč je zapojení někdejších mužů do ženského sportu nespravedlivé.

„V roce 2017 patřilo americké sprinterce CeCe Telferovové na 400 m překážek 390. místo mezi mužskými sportovci NCAA divize II. V roce 2018 Telferová prošla změnou a v roce 2019 byla národní šampionkou žen NCAA divize II na 400 metrů,“ uvádí.

Jako další zmiňuje Morgan také novozélandskou vzpěračku Laurel Hubbardovou, která se během 14 let, kdy soutěžila jako muž, nekvalifikovala na žádné chlapské mezinárodní akce. „Poté Hubbardová změnila pohlaví a kvalifikovala se na 11 ženských turnajů včetně olympijských her v Tokiu,“ zdůrazňuje Morgan.

„Australská házenkářka Hannah Mounceyová zaznamenala ve 22 zápasech australských mužských házenkářských týmů nula gólů, poté vstřelila 23 gólů v pouhých šesti vystoupeních za ženský tým,“ doplňuje moderátor příklad i z kolektivního sportu.

Podle Morgana se McLauglinová účastní groteskně nevyrovnané události určené pro jiné ženy. „Je to nefér, nerovnoprávné a v případě bojového sportu neuvěřitelně nebezpečné. Když zápas skončil, McLaughlinová stála v tričku s nápisem: ‚KONEC TRANS GENOCIDĚ‘. Skutečný zločin, který se zde odehrává, je však proti ženskému sportu,“ uzavírá novinář.

Tagy:
MMA transgender sport bojové sporty Piers Morgan Alana McLaughlinová

Hlavní zprávy

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne má v Lánech nabitý program
Miloš Zeman

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne má v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čeká odpoledne poměrně nabitý program. Má totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc
Názory

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc

Zákon o 1,5metrovém rozestupu při předjíždění cyklistů znovu rozvířil nekonečnou zákopovou válku, která v Praze probíhá mezi zastánci cyklistické a automobilové dopravy. Dopravní prostředek však v tomto souboji působí často pouze jako symbol stále vyhrocenějšího sváru mezi takzvanými progresivity a konzervativci, kteří nechtějí ustoupit ani o píď. Kodaň přitom ukazuje, že si všichni účastníci dopravního provozu mohou vyjít vstříc.

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytáhl nový předvolební klip. V něm jsou zachyceny zakuklenci s transparenty s nápisy „nižší důchody“, „ať o nás rozhoduje Brusel“ či „uprchlíci, vítejte“. Následuje střih na předsedu vlády, který tvrdí, že bude proti těmto „šílencům“ bojovat. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík pod příspěvkem, který byl zveřejněn na sociálních sítích, napsal, že Babiš lže a skončí ve vězení.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Středula: Uklízečka schodek rozpočtu nezpůsobila. Zaměstnanci si zvýšení platů zaslouží

Zaměstnanci si zaslouží přidat navzdory vysokému schodku státního rozpočtu či problémům vzniklým pandemií koronaviru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle něho nízkopříjmoví zaměstnanci za schodek rozpočtu nemůžou, a tudíž by za něj neměli být trestáni. Za viníky schodku označil politiky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama