reklama

Odporné, ženu v kleci může i zabít. Slavný moderátor nechápe transgender zápasnici v MMA

Jak už z webu CNN Prima NEWS víte, svět MMA minulý pátek zažil velmi sledovanou událost. V kleci se představila teprve druhá transgender zápasnice v historii Alana McLaughlinová. Její vítězné vystoupení v oktagonu způsobilo kontroverze, mezi kritiky se řadí i známý britský moderátor Piers Morgan. V komentáři pro Daily Mail nechápe, jak se někdo, kdo je 33 let chlap a působil v americké armádě, může v oficiálním zápase prát s biologickou ženou.

reklama

Piers Morgan má tradičně štiplavý jazyk. Nijak mu ale nevadí, že se člověk nechá přeoperovat z muže na ženu, nebo naopak. V případě Američanky McLaughlinové dokonce uvádí kontext, zmiňuje, že zažila velmi složité dětství v katolické rodině. Cítila se být „jiná“, což zejména matka nebyla schopná tolerovat. V jednom telefonátu proto řekla matce: „Možná bych se měla vydat do války, abych zemřela.“ Odpověď? „Možná jo.“

McLaughlinová proto skutečně vstoupila do armády, několik let působila také u speciálních sil v Afghánistánu. „Mám obrovský respekt k její vojenské službě, během níž jí bylo uděleno osm významných služebních medailí,“ píše Pierce Morgan v komentáři pro Daily Mail. „Stejně jako mám také obrovskou empatii k někomu, jehož matka nedokázala zvládnout touhu svého syna být ženou,“ dodává.

Ale podle Morgana „nic neospravedlňuje to, co se stalo v pátek“. 38letá McLaughlinová zažila oficiální debut v MMA, premiéra se stala vítěznou, když soupeřku Céline Provostovou „uškrtila“. „Provostová to dělá už deset let. Ale prostě nemohla konkurovat drtivé fyzické síle své soupeřky. Není to vůbec překvapivé, vzhledem k tomu, že McLaughlinová strávila šest let ve službách amerických speciálních sil jako muž,“ poznamenává Morgan.

Morgan dále uvádí, že sledovat zápas mezi debutantkou a Provostvovou bylo „odporné“. „Bylo velmi rychle patrné, že McLaughlinová je příliš silná. A že tato síla vychází z toho, že byla 33 let života mužem,“ míní.

Zločin proti ženskému sportu

Podotýká, že hormonální léčba, kterou musí na základě příkazu sportovních úřadů podstoupit všechny transgender ženy s touhou měřit se s ostatními, nesnižuje svalovou hustotu ani sílu. „To vytváří nespravedlnost v bezkontaktních sportech jako je sprint nebo vzpírání, ale v případě bojových sportů jako MMA to potenciálně představuje až smrtelný nepoměr,“ konstatuje moderátor.

„Céline Provost mohla být zabita, protože takzvané ‚progresivní feministky‘ po celém světě vítaly a oslavovaly událost, která to mohla způsobit,“ poznamenává.

56letý Morgan se označuje za zastánce práv transgender osob. Ale vypočítává příklady, proč je zapojení někdejších mužů do ženského sportu nespravedlivé.

„V roce 2017 patřilo americké sprinterce CeCe Telferovové na 400 m překážek 390. místo mezi mužskými sportovci NCAA divize II. V roce 2018 Telferová prošla změnou a v roce 2019 byla národní šampionkou žen NCAA divize II na 400 metrů,“ uvádí.

Jako další zmiňuje Morgan také novozélandskou vzpěračku Laurel Hubbardovou, která se během 14 let, kdy soutěžila jako muž, nekvalifikovala na žádné chlapské mezinárodní akce. „Poté Hubbardová změnila pohlaví a kvalifikovala se na 11 ženských turnajů včetně olympijských her v Tokiu,“ zdůrazňuje Morgan.

„Australská házenkářka Hannah Mounceyová zaznamenala ve 22 zápasech australských mužských házenkářských týmů nula gólů, poté vstřelila 23 gólů v pouhých šesti vystoupeních za ženský tým,“ doplňuje moderátor příklad i z kolektivního sportu.

Podle Morgana se McLauglinová účastní groteskně nevyrovnané události určené pro jiné ženy. „Je to nefér, nerovnoprávné a v případě bojového sportu neuvěřitelně nebezpečné. Když zápas skončil, McLaughlinová stála v tričku s nápisem: ‚KONEC TRANS GENOCIDĚ‘. Skutečný zločin, který se zde odehrává, je však proti ženskému sportu,“ uzavírá novinář.

Tagy:
MMA transgender sport bojové sporty Piers Morgan Alana McLaughlinová

Hlavní zprávy

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry
ZOH 2022

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry

Každého olympionika čekají velké nervy do poslední chvíle. Samozřejmě i z toho, jaký výkon odevzdá. Ale v kontextu olympiády v Pekingu hlavně kvůli tomu, aby neodevzdal pozitivní test na koronavirus. V dějišti akce pod pěti kruhy se už dlouhou dobu dělá vše pro to, aby takových případů bylo co nejméně. Nahlédněte do toho, jak má aspoň podle očekávání nejdokonalejší covidová bublina fungovat.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou
Sněmovna

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Polskem otřásla smrt ženy, čekala dvojčata. Lékaři odmítli potrat, přestože jedno zemřelo

Přísné protipotratové zákony v Polsku mají další oběť. Sedmatřicetiletá Agnieszka čekala dvojčata, ještě v prvním trimestru ale jedno z dětí zemřelo. Lékaři těhotenství neukončili, údajně čekali, zda druhé dítě přežije. To se nestalo a žena tak nosila mrtvé dítě v břiše několik dní, zemřela následně podle rodiny na sepsi. Příbuzní její příběh sdíleli na sociálních sítích a z tragédie obviňují vládu.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

reklama