K velmi kurióznímu případu došlo v belgickém městě Charleroi. Na jedno z vakcinačních míst totiž přišel muž, který se chtěl nechat očkovat. Ukázalo se však, že v sobě má již osm dávek očkovací látky. Jeho úmyslem nebylo chránit se více proti koronaviru. Za aplikaci každé dávky navíc totiž dostával zaplaceno od lidí, kteří očkování odmítají, ale chtějí využívat výhod bezinfekčnosti.
Muž přišel do očkovacího centra ve městě Charleroi během neděle. Choval se, jako by nic, a předložil občanský průkaz, který však nebyl jeho. Zdravotníci si toho všimli a na místo přivolali policisty, kteří muže zadrželi.
Omikron má 8 příznaků: Na co si dát pozor, abyste o svátcích nenakazili své blízké?
Vláda Petra Fialy (ODS) na vánoční svátky nezavádí tvrdé restrikce, sází hlavně na ohleduplnost mezi lidmi. Odborníci však varují, že varianta omikron může v Česku udeřit plnou silou už během pár dní. Pokud se chystáte navštívit své blízké, ujistěte se, že netrpíte jedním z osmi příznaků této nové a infekčnější varianty.
Muž posléze přiznal, že se mělo jednat již o jeho devátou dávku. Za extrémním počtem však nebyla touha co nejvíce se chránit, důvod byl ryze finančního rázu. Nechával si dávat injekce místo lidí, kteří očkování odmítají, ale chtějí mít vlastní covid pas, který by jim umožnil využívat výhod bezinfekčnosti. K aplikaci vakcíny se tak dostavil vždy s jiným průkazem.
Několikanásobně naočkovaný muž se navíc přiznal, že si pro dávku chodil vždy do toho samého očkovacího centra. I když si do těla nechal vpravit hned osm dávek, a to v poměrně krátké době, podle lékařů se zdá, že žádné zdravotní komplikace kvůli extrémní vakcinaci neměl.
Nyní je v rukách belgické policie, která ho může obvinit z podvodu. Stejného obvinění se můžou dočkat i lidé, kteří si díky zadrženému muži zajistili falešné covid pasy.
Belgie aktuálně zavedla nová opatření proti šíření koronaviru. Stejně jako řada dalších zemí se i toto království obává varianty omikron. Premiér Alexander De Croo oznámil, že od 26. prosince budou zavřené veškeré vánoční trhy pořádané uvnitř a stejně tak kina, divadla či koncertní haly.
„Cílem těchto opatření je zmírnit tlak na nemocnice a zajistit, aby se školy mohly znovu otevřít 10. ledna,“ vysvětlil nová opatření De Croo. Kromě toho platí v Belgii i nadále povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách, restaurace a bary musí zavírat nejpozději v 11 hodin večer a lidé mají nařízeno pracovat čtyři dny v týdnu z domova, pokud jim to jejich práce umožňuje.