reklama

mzdy

Výpis příspěvků ke štítku „mzdy“

Nikoho neokrádáme, tvrdí šéf České pošty. Mají brát řidiči z různých krajů stejný plat?

23. listopadu 2021 07:04

Česká pošta má kvalitně a spravedlivě nastavený systém odměňování svých zaměstnanců. Kauza řidiče z Olomouce, který se soudně domáhá stejné mzdy, jako mají jeho kolegové v Praze, ještě není uzavřená. „Cílem není nikoho obrat o peníze nebo hrát nějaké kličky. Jde o zásadní věc, která musí být důkladně dořešena,“ řekl CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Podle něho musí být celý případ důkladně dořešen.

Zdravotníci i učitelé si od ledna polepší, schválila vláda. Někteří až o šest procent

10. listopadu 2021 09:56
Aktualizováno

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) schválil navýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru. Ti mají dostat od ledna navíc 1 400 korun. Platy učitelů porostou o tři procenta, uvedla na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Zdravotníci s platem do sedmé třídy si polepší o 1 400 korun a nad ní o šest procent.

Vláda rozhodla o vyšší minimální mzdě. O kolik navíc si lidé od ledna vydělají?

5. listopadu 2021 08:54

Minimální mzda od ledna vzroste o 1 000 korun na 16 200 korun. Nařízení v pátek schválil kabinet. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil zdroj z vlády. S minimální mzdou se zvýší i zaručená mzda, a to podle odbornosti, složitosti a odpovědnosti práce až na 32 400 korun. Podle podkladů k nařízení nejnižší výdělek pobírá asi 139 tisíc lidí. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly je rozhodnutí o přidání tisícikoruny od vlády „přezíravost a vrchol arogance“.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

18. října 2021 12:12
Aktualizováno

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Dostupné bydlení, nízké daně nebo konec zdražování. Co strany slibují vaší peněžence?

8. října 2021 06:13

Od hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny nás dělí už jen hodiny. Témata, která se týkají peněženek nás všech, letos rezonují více než kdy jindy. Češi totiž musí čelit nejrychlejšímu růstu cen za posledních 13 let a také neutuchajícímu zdražování rezidenčních nemovitostí. Rekordní jsou také rozpočtové schodky a zvyšování zadlužení České republiky. Co politici v ekonomické oblasti slibují?

V digitalizaci nám ujíždí vlak, varuje vědkyně. Stát jen předstírá, že situaci řeší

30. září 2021 08:20

Česko nemá dostatek soukromých společností, které by dokázaly investovat masivní prostředky do rozvoje a využívání informačních technologií a umělé inteligence. Tomu odpovídá i poměrně nízká úroveň digitalizace českých firem. A situaci nezlepšuje ani stát. „Vláda systematicky umělou inteligenci nefinancuje, a to navzdory různým strategiím a deklaracím,“ tvrdí vědkyně Lenka Kučerová, ředitelka spolku Prg.ai. Důsledky se podle ekonomů projevují v nízké produktivitě práce i nízkých mzdách českých zaměstnanců.

Pokud chceme platy jako v Německu, musí skončit levná práce, burcuje komunista

8. září 2021 20:05

Pokud se má Česko mzdově přiblížit zbytku Evropy, musí nastat konec levné pracovní síly. Takový recept prosazuje poslanec KSČM Leo Luzar. Ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek míní, že Česko už se platům, jaké mají například v Německu, pomalu přibližuje. Politici o tom debatovali v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Češi pracují déle a umírají dříve, než je průměr EU. Mzdy tomu neodpovídají

26. srpna 2021 05:23

Češi v průměru stráví prací 36 let svého života. Více než většina obyvatel Evropské unie. Na druhé straně se dožívají nižšího věku. V práci strávíme průměrně 45 procent času, který máme na světě vymezený. Vyplývá to z aktuálních údajů Eurostatu. Změnit to podle ekonomů můžeme jen skrze transformaci ekonomiky směrem k produkci s vyšší přidanou hodnotou.

reklama