reklama

Řidič na čerpací stanici polil auto benzínem. Vyhrožoval, že ho vyhodí do vzduchu

Polil auto benzínem přímo u stojanu čerpací stanice a vyhrožoval, že ho zapálí. Drama vyřešil až policista, který šel náhodou okolo. Ten riskoval život, aby opilého a zdrogovaného muže zastavil.

reklama

K čerpací stanici na okraji Jablonce nad Nisou přijelo mezi dva stojany auto. Řidič ale namísto do nádrže začal rozlévat benzín po karoserii. Pak vytáhl zapalovač a vyhrožoval, že všechno vyhodí do vzduchu.

„Byl nakloněný k vozidlu, ruce měl roztažené, přitom bylo vidět, že v ruce drží bílý předmět, který vypadal jako plynový zapalovač. Vyhrožoval, že má v úmyslu ho zapálit,“ popsal zasahující policista Lukáš Ruth. Prý se obával toho, aby muž auto skutečně nezapálil. „Musel jsem zakročit, jak mi ukládá moje služební povinnost,“ dodal.

Lukáš Ruth pracuje u policie patnáct let. Sloužil i v tzv. prvosledové hlídce. Tak vyhrocenou situaci ale ještě nezažil. Chaosu na benzínce si všiml, když šel náhodu okolo se svou rodinou na výlet.

Přestože se na místo sjelo několik hlídek, ukázalo se, že právě on je ten pravý, koho může psychicky vykolejený muž poslechnout. „Začal křičet, že si nimi mluvit nebude. Potřebuje mluvit s nějakým důstojníkem, alespoň kapitánem nebo majorem, že oni mu nijak nepomůžou,“ řekl Ruth, který má hodnost kapitána.

Hrozí mu osm let za mřížemi

Muž si nechal předložit služební průkaz. Policista mu opatrně položil peněženku s doklady na kapotu. Pak nastal radikální obrat. Řidič zcela dobrovolně s policistou od auta odešel. „Asi viděl, že má někdo snahu s ním komunikovat, tak jsme přešli do prostoru laviček, kde jsem potom dál s mužem hovořil. Uváděl, že má psychické problémy, že ho někdo pronásleduje,“ uvedl Ruth.

„V jeho dechu jsme na místě činu naměřili hodnotu alkoholu 0,25 promile. Muž navíc jednal, jak bylo následně zjištěno, také pod vlivem drog,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Velkou statečnost i duchapřítomnost projevil i personál čerpací stanice, který rychle zastavil přívod benzínu do stojanů. „Nesmíme nic říkat. Máme embargo seshora,“ řekla čerpadlářka.

Muž svým chováním ohrozil minimálně deset lidí, kteří se v tu chvíli okolo benzínky pohybovali. Mohl napáchat obrovské škody. Policisté už ho obvinili z obecného ohrožení ve stadiu pokusu. Hrozí mu až osm let vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Soud poslal svrženou vůdkyni Myanmaru za mříže. Při protestním pochodu zemřelo pět lidí

Myanmarský soud v pondělí uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Agentuře AFP to sdělil mluvčí myanmarské vojenské junty. Čtyři roky vězení dostal také sesazený prezident Win Myin, informovala agentura Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli myanmarské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

reklama

Domácí zpravodajství

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

reklama