reklama

Řidič na čerpací stanici polil auto benzínem. Vyhrožoval, že ho vyhodí do vzduchu

Polil auto benzínem přímo u stojanu čerpací stanice a vyhrožoval, že ho zapálí. Drama vyřešil až policista, který šel náhodou okolo. Ten riskoval život, aby opilého a zdrogovaného muže zastavil.

reklama

K čerpací stanici na okraji Jablonce nad Nisou přijelo mezi dva stojany auto. Řidič ale namísto do nádrže začal rozlévat benzín po karoserii. Pak vytáhl zapalovač a vyhrožoval, že všechno vyhodí do vzduchu.

„Byl nakloněný k vozidlu, ruce měl roztažené, přitom bylo vidět, že v ruce drží bílý předmět, který vypadal jako plynový zapalovač. Vyhrožoval, že má v úmyslu ho zapálit,“ popsal zasahující policista Lukáš Ruth. Prý se obával toho, aby muž auto skutečně nezapálil. „Musel jsem zakročit, jak mi ukládá moje služební povinnost,“ dodal.

Lukáš Ruth pracuje u policie patnáct let. Sloužil i v tzv. prvosledové hlídce. Tak vyhrocenou situaci ale ještě nezažil. Chaosu na benzínce si všiml, když šel náhodu okolo se svou rodinou na výlet.

Přestože se na místo sjelo několik hlídek, ukázalo se, že právě on je ten pravý, koho může psychicky vykolejený muž poslechnout. „Začal křičet, že si nimi mluvit nebude. Potřebuje mluvit s nějakým důstojníkem, alespoň kapitánem nebo majorem, že oni mu nijak nepomůžou,“ řekl Ruth, který má hodnost kapitána.

Hrozí mu osm let za mřížemi

Muž si nechal předložit služební průkaz. Policista mu opatrně položil peněženku s doklady na kapotu. Pak nastal radikální obrat. Řidič zcela dobrovolně s policistou od auta odešel. „Asi viděl, že má někdo snahu s ním komunikovat, tak jsme přešli do prostoru laviček, kde jsem potom dál s mužem hovořil. Uváděl, že má psychické problémy, že ho někdo pronásleduje,“ uvedl Ruth.

„V jeho dechu jsme na místě činu naměřili hodnotu alkoholu 0,25 promile. Muž navíc jednal, jak bylo následně zjištěno, také pod vlivem drog,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Velkou statečnost i duchapřítomnost projevil i personál čerpací stanice, který rychle zastavil přívod benzínu do stojanů. „Nesmíme nic říkat. Máme embargo seshora,“ řekla čerpadlářka.

Muž svým chováním ohrozil minimálně deset lidí, kteří se v tu chvíli okolo benzínky pohybovali. Mohl napáchat obrovské škody. Policisté už ho obvinili z obecného ohrožení ve stadiu pokusu. Hrozí mu až osm let vězení.

Tagy:

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama